توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390960
تجمع اعتراضی در دانشگاه امیرکبیر علیه جنایات آل سعود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
تجمع اعتراضی دانشگاهیان دانشگاه صنعتی امیر کبیر ظهر امروز علیه جنایات رژیم صعودی در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این تجمع که با عنوان «فریاد منا» با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی امیر کبیر در مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد، دانشجویان علیه جنایات آل سعود و سکوت مجامع بین‌المللی در اولین سالگرد کشتار شهدای مکه مکرمه اعتراض کردند.

در این مراسم شعارهایی مثل مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر آل سعود خائن، آل سعود شرمت باد آمریکا ننگت باد ، وهابی کودک‌کش همدست اسراییل است، سعودی جنایت می‌کند آمریکا حمایت می‌کند و... سر داده شد.

پیبش از این تجمع نیز حجت‌الاسلام میر احمدی نماینده ولی فقیه در دانشگاه امیرکبیر در سخنانی اظهار کرد: مسیر قرآن و پیامبر (ص) توسط حکام سعودی در حال عوض شدن است و باید برای این موضوع فریاد کشید. مسلمانان باید علیه این تصویر سازی و قرائت غلط از دین که آل سعود ارائه می‌دهند فریاد بزنند.

در پایان این تجمع بیانیه‌ای از سوی دانشجویان قرائت شد که به شرح زیر است: جای خالی حاجیان ایرانی در حج امسال و در مراسم باشکوه برائت از مشرکین در روز عرفه در صحرای عرفات خالی است و دیگر فریاد انزجار و اعتراضشان به مستکبرین جهانی و شعارهای وحدت بخششان برای همدل کردن مسلمانان و آزادگان جهان از سرزمین توحید شنیده نمی‌شود. اکنون یک سال از حادثه دردناک منا و کشته شدن بیش از ۷ هزار نفر از حاجیان مظلوم و تشنه لب می‌گذرد و جامعه دانشگاهیان دانشگاه امیر کبیر ضمن محکوم کردن این حادثه غمبار نکاتی را به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند:

تمام جنایات سعودی‌ها در منطقه با حمایت مستقیم آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی انجام می‌گیرد و ملت ایران آنان را در جنایت اسف‌بار منا و به خاک و خون کشیدن مسلمانان مظلوم منطقه مقصر می‌داند و دستان به خون آلوده‌شان را به عیان می‌بیند. این جانیان یقین بدانند که در آینده نزدیک با انتقام سخت مسلمانان به زباله دان تاریخ خواهند پیوست.

۲- شجره ملعونه و خبیثه آل سعود بداند که ملت ایران هرگز حادثه منا و جنایت بی کفایتی‌شان را از یاد نخواهد برد و گریبانشان را رها نخواهد کرد و از تمام توان خود برای ریشه کن کردن این شجره ملعونه استفاده خواهد کرد.

۳-بر اساس اسناد وزارت بهداشت دولت سعودی در ۱۴ سال گذشته بیش از ۹۰ هزار نفر از حاجیان جان باختند. این مساله نشان می‌دهد که آل سعود لیاقت اداره حج را ندارد و مدیریت حج باید از دست آنان خارج و به دست امت اسلامی سپرده شود. بنابراین از سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهیم که بر اساس دستورات شریعت مقدس اسلام عمل کند و با تشکیل نشست فوری تصمیمی جدید برای مدیریت حج اتخاذ نماید.

۴-از دولت جمهوری اسلامی مصرانه خواستاریم که با تعقیب حقوقی حادثه منا نقش خبیثانه آل سعود را در صحنه بین‌الملل روشن نموده و ضمن تشکیل کمیته حقیقت یاب متشکل از کشورهای اسلامی تا محکومیت آنان و روشن شدن ابعاد حادثه و آگاهی افکار عمومی جهان از جنایات آل سعود از پای ننشیند و از تمام توان ظرفیت خود در این راستا استفاده نماید.

۵-معیارهای دوگانه و ریاکارانه دول غربی و رسانه‌های شریک جرمشان را در قبال مساله حقوق بشر و سکوتشان در حادثه منا و حمایت از آل سعود خبیث را قویا محکوم می‌کنیم. سازمان ملل و دولت‌های غربی و امپراطوری رسانه‌های آنها که مساله حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده باید مشخص کند که چرا در یک سال گذشته در برابر حادثه منا و کشتار بیش از ۷ هزار نفر از حجاج سکوت مرگ پیشه کردند.

۶-ازامت اسلامی خواستاریم که وحدت خود را حفظ کند و این بغض در گلو را بشکند و فریاد انزجار خود را از این رژیم منحوس سعودی و حامیان جنایت‌کارش که هر روز در حال انجام جنایاتی جدید هستند به گوش جهانیان برساند. شجره‌ی ملعونه دولت سعودی که نفس‌های آخر خود را می‌کشد با یکپارچگی امت اسلامی ان‌شاءالله هر چه زودتر به اعماق جهنم سقوط خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : تجمع اعتراضی +دانشگاه امیرکبیر +جنایات آل سعود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.