توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415732
ادامه حملات عربستان به یمن علی‌رغم آتش‌بس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷
با وجود آغاز آتش‌بس در یمن، حملات عربستان به مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از المسیره، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی امروز یکشنبه به حملات خود به مناطق مختلف یمن ادامه داده و آتش‌بس را نقض کردند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز بامداد امروز منطقه قحز در استان صعده را هدف قرار دادند که در پی این حملات به املاک شهروندان یمنی خسارتهایی وارد شد.

یک منبع نظامی در استان تعز نیز از رصد تحرکات ناوهای ائتلاف متجاوز سعودی در نزدیکی سواحل شهر المخا و منطقه الجدید خبر داد.

ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آن طبق روال گذشته از آتش‌بس برای پیشروی نظامی یا نفوذ به دژ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه‌های مختلف سوء استفاده می‌کنند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته تلاش مزدوران عربستان برای حمله به صحرا و ساحل میدی را خنثی کردند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز در پاسخ به نقض آتش بس، یک فروند موشک از نوع "زلزال 3" را به سمت پادگان "الموسم" در منطقه نجران در جنوب عربستان شلیک کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی، پس از نقض گسترده توافق اخیر مسقط، روز شنبه به صورت یکجانبه از آغاز آتش‌بسی 48 ساعته خبر داد.

ادعای عربستان برای ورود به این آتش‌بس یکجانبه در حالی است که قرار بود بر اساس توافق انجام شده در مسقط، آتش‌بس از پنجشنبه گذشته در یمن برقرار شود؛ اما با این حال عربستان سعودی و مزدورانش به حملات جنایتکارانه خود به مناطق مختلف یمن ادامه داده و ده‌ها تن را به خاک و خون کشیدند.
 
کلمات کلیدی : تجاوز عربستان + یمن + جنایات آل سعود + آتش‌بس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.