توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468063
واکنش اسرائیل به تصویب قطعنامه جدید یونسکو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۳
رژیم صهیونیستی روز سه شنبه از سازمان علمی آموزشی فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به علت تصویب قطعنامه‌ای ضد این رژیم انتقاد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس،  رژیم صهیونیستی روز سه شنبه از سازمان علمی آموزشی فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به علت تصویب قطعنامه ای در سرزنش این رژیم به علت حفاری ها در داخل و اطراف بخش قدیمی بیت المقدس که اماکنی مقدس برای یهودیان، مسیحیان و مسلمانان در آنجا واقع است و به همین علت منطقه ای حساس به شمار می رود، انتقاد کرد.

در این قطعنامه یونسکو که چند کشور عربی آن را ارائه کردند و روز سه شنبه تصویب شد از رژیم صهیونیستی به عنوان «نیروی اشغالگر» درخواست شده است حفاری های مداوم، کندن تونل و دیگر پروژه های خود را در شرق بیت المقدس که فلسطینیان آن را پایتخت کشور آینده فلسطینی می دانند، متوقف کند. 

در قطعنامه یونسکو بار دیگر بر اهمیت بخش قدیمی بیت المقدس تاکید و اسرائیل به انجام دادن اقداماتی به منظور ایجاد تغییر و اصلاحات در این منطقه متهم شده است.

شاما هاکوهن Shama Hacohen سفیر رژیم صهیونیستی در یونسکو نیز گفت آنهایی که از این قطعنامه حمایت کردند باید احساس شرمساری کنند. 

سرنوشت بیت المقدس یکی از حساس ترین مسائل در مذاکرات بین اسرائیل و فلسطینیان بوده است. 
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+یونسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.