نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293030
دروغ‌پردازی‌ جدیدعربستان علیه‎ایران+عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
روزنامه سعودی الوطن در ادامه دروغ‌پردازی‌های خود تصویر پیرمردی سالخورده و ناتوان را منتشر و ادعا کرده که وی یک مستشار نظامی ایرانی در یمن بوده که دستگیر شده است.

به گزارش فارس، روزنامه «الوطن» عربستان روز چهارشنبه دوم سپتامبر ۲۰۱۵ خبری از بازداشت یک مستشار نظامی ایران به همراه تصویری مربوط به آن منتشر کرد که یک پیرمرد را با لباس رکابی قرمز نشان می‌داد.

الوطن در این خبر به نقل از «نایف البکری» استاندار عدن ادعا کرد که شخصیت مذکور که به زبان فارسی تکلم می‌کند، در حومه شهر المنصوره در استان عدن در حال فرار دستگیر شده است.

جای تعجب است که روزنامه سعودی و استاندار عدن، مخاطب خود را از درجه مستشار نظامی مذکور یا شماره یگان نظامی که در آن مشغول خدمت بوده یا از آن بیرون آمده است، مطلع نکرده و نگفته که وی وابسته به سپاه پاسداران، ارتش یا نیروی بسیج ایران بوده است، در حالی که این اطلاعات، ابتدایی‌ترین موضوع در روند تحقیق و بازجویی است.

برای افکار عمومی سوال است که این پیرمرد سالخورده و لاغر استخوانی که خودش به مراقبت و درمان نیاز دارد، چگونه می‌تواند، یک مشاور نظامی در جنگ بی‌رحمانه ائتلاف سعودی علیه ملت بی دفاع یمن باشد.

شاید برخی گمان کنند که پیری و سن بالای این فرد از وی مشاوری خبره ساخته، اما کدام کشور، فردی را که سن و سال او از ۸۰ فراتر نهاده به درگیری‌ سنگینی سوق می‌دهد که در آن ۱۰ کشور عربی از زمین و هوا و دریا یمن را هدف گرفته است، در حالی که مشاوره نظامی نیاز به فردی توانمند و در عین حال با تجربه دارد.

نمی‌توان گفت که این حرف خنده‌دار است یا نه، اما کشور یمن که با قدرت ارتش و ملت دلاور خود توانسته طی شش ماه گذشته از آغاز تجاور ائتلاف عربی، این کشور را گورستان متجاوزان قرار داده و دشمن سعودی را به زانو درآورد، چگونه ممکن است که به فردی سالخورده تکیه کرده باشد که حتی توان حرف زدن یا راه رفتن برای مشاوره دادن را هم ندارد.

رسانه‌های سعودی با انتشار این خبر علاوه بر اینکه به شعور مخاطبان خود توهین کرده‌اند، ارزش‌های اخلاقی عربی و اسلامی در حفظ شرافت اسرا را به فراموشی سپرده و به طور عمدی تصویری را از اسیر یمنی در حالی که لباسی نامناسب به تن اون شده بود، منتشر کردند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+یمن+ایران
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۲۲:۵۰:۲۲
عربستان در باتلاق یمن گیر کرده و با هجوم افکار مالیخولیایی و دن کیشودی مواجه شده است نمونه اش هم گرفتن یک پیر مرد بیچاره و ناتوان به عنوان یک متشارارشدنظامی و همه کاره در یمن. (3165560) (alef-13)
 
دروغ‌پردازی‌ جدیدعربستان علیه‎ایران+عکس