توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496487
شهادت دو فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ تن طی درگیری‌های کرانه‌باختری و غزه
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰
طی درگیری‌های کرانه باختری و نوار غزه در روز جمعه در پی اقدامات اسرائیل در مسجد الاقصی در قدس دو فلسطینی شهید و ۲۲۵ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، اشغالگران صهیونیست به فلسطینیان حمله ور شدند و به سوی آنان گلوله‌های جنگی و گاز اشک آور شلیک کردند. در جریان این تجاوزات دو فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.
این تظاهرات در چارچوب فعالیت‌های "جمعه خشم" و در پاسخ به فراخوان جنبش مقاومت اسلامی حماس برگزار شد.

در نوار غره نیروهای اسرائیلی یک نوجوان ۱۶ ساله به نام عبدالرحمان ابوهمیسه را به شهادت رسانده و شش تن دیگر را مجروح ساختند. این تلفات مربوط به درگیری‌های شرق اردوگاه البریج و جبالیا در مرزهای شرقی نوار غزه بود.

نیروهای اشغالگر اسرائیلی همچنین روز جمعه عبدالله طقاطقه ۲۳ ساله را نیز در اردوگاه جوش عتصیون در جنوب بیت لحم در کرانه باختری به بهانه اینکه به یک سرباز اسرائیلی چاقو زده، به شهادت رساندند.

 در درگیری‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری نیز ۲۲۵ تن زخمی شدند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس روز پنجشنبه طی فراخوانی همه فلسطینیان کرانه باختری و نوار غزه را به حضور و نقش آفرینی در برنامه‌ها و فعالیت‌های جمعه خشم دعوت کرد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + مسجدالاقصی + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.