توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452241
اکبر نبوی: انتظارات از حیدریان بالاست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۵
اکبر نبوی معتقد است به دلیل پیشینه حیدریان در سینما، انتظارات از او بالاست، همچنانکه او نقشی پُررنگ در شکل‌گیری سینمای پس از انقلاب داشته است.

به گزارش خبرآنلاین، تنها چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری در سال 96، حجت‌الله ایوبی از سمت ریاست سازمان سینمایی کنار رفت تا یکی از باتجربه‌ترین مدیران سینمایی جای او بنشیند. این جابه‌جایی بازتاب های مختلف و متفاوتی داشت. اکبر نبوی کارشناس سینما نیز در گفتگو با خبرآنلاین نظراتش را درباره دوره کاری حجت‌الله ایوبی و جانشینی حیدریان بر این منصب در میان گذاشته است که در ادامه بخشی کوتاه از آن را می‌خوانید.

اکبر نبوی در پاسخ به سوال خبرآنلاین درباره عملکرد ایوبی در دوران ریاستش بر سازمان سینمایی می‌گوید: «من عملکرد ایشان را با وجود نقاط ضعف و قوتش مثبت ارزیابی می‌کنم، وقتی بخواهیم از دوره آقای ایوبی معدل بگیریم، نظر من در مجموع مثبت است.»

این کارشناس سینما در ادامه درباره انتصاب محمدمهدی حیدریان و انتظاراتی که از او می رود توضیح می‌دهد: «ما از آقای حیدریان پیشینه‌ای در ذهنمان داریم، همه ما که از دهه شصت پیگیر جدی سینما هستیم نقش آقای حیدریان را به خاطر می‌آوریم. ایشان در مجموع جزو مدیران سینمایی کشور هستند که در نوع شکل‌گیری سینما پس از انقلاب نقش‌شان کمرنگ نبوده. ایشان به همراه آقای محمد بهشتی و آقای فخر‌الدین انوار در واقع در یک مثلث، 11 سال سکان هدایت سینمای کشور را در اختیار داشتند و این 11 سال مشحون از سیاست‌های درست و بعضا نادرست، فیلم‌های بسیار خوب، فیلم‌های خوب، فیلم‌های متوسط و فیلم‌های ضعیف بوده است. در نتیجه آقای حیدریان کارنامه‌ای در گذشته دارند که انتظارات از ایشان البته نه در این مدت کوتاه را بالا می‌برد.»
 
کلمات کلیدی : اکبر نبوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.