نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302139
توسط لاریجانی انجام شد،
ابلاغ قانون برجام برای اجرا به رییس جمهور
بخش خبری الف، 23 مهر 94
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۱
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای، قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» را برای اجرا به حسن روحانی رئیس جمهور ابلاغ کرد.

این ابلاغیه پس از آن صورت گرفت که آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به رئیس مجلس اعلام کرد مصوبه مجلس درخصوص «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» بدون هیچگونه تغییری به تایید شورای نگهبان رسیده است.

کلیات طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» در جلسه علنی روز یکشنبه (۱۹مهر) به تصویب رسیده بود و جزئیات آن نیز در روز سه‌شنبه (۲۱مهر) مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت و روز گذشته، شورای نگهبان نیز مصوبه مجلس را بدون هیچگونه تغییری تایید کرد.

متن این مصوبه مجلس را وکلای ملت ماده واحده و بندهای آن را با ۱۶۱ رای موافق، ۵۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر تصویب کردند.

به گزارش الف، ظهر امروز پنج شنبه علی اکبر صالحی اعلام کرده بود اتحادیه اروپا دوشنبه آینده به محض تصویب اجرای برجام ،لغو تحریم ها علیه ایران را به صورت رسمی اعلام می کند، رییس جمهوری آمریکا نیز رسما بخشی از تحریم های ایران را لغو و بخش دیگر را تعلیق می کند.

علی اکبر صالحی روز پنج شنبه در حاشیه یازدهمین دوره مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد نحوه اجرای برجام اظهار داشت: دوستان امروز عازم وین اتریش هستند، اگر همه موارد طبق روال پیش برود به احتمال قوی روز دوشنبه ، روز تصویب برجام است.

رییس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: تصویب نه به معنای این که شخصی موردی را امضا کند، بلکه روزی است که طرفین به صورت رسمی پذیرش برجام را اعلام می کنند. صالحی افزود: قطعا طرفین مذاکره کننده در درون خود مسیر لازم برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را طی کرده اند و دوشنبه آینده تصویب برجام اعلام می شود.

وی ادامه داد: به محض اعلام تصویب، اتحادیه اروپا لغو تحریم علیه ایران را به صورت رسمی اعلام می کند و رییس جمهوری آمریکا نیز رسما اعلام خواهد کرد بخشی از تحریم های ایران لغو و بخش دیگر تعلیق شود و وی متعهد به این امر است.

وی افزود: اما تاریخ اجرا زمانی تعیین خواهد شد که جمهوری اسلامی ایران طبق تعهد در برجام قدم هایی در مورد نطنز، فردو و اراک بردارد که این کار طبق یک نقشه راه و در مدت ۴۵ تا ۶۰ روز انجام می شود. معاون رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد: اواخر آذر و اوایل دی ماه شاهد اجرایی شدن برجام باشیم.

صالحی، سید عباس عراقچی، بهروز کمالوندی و چند کارشناس را از اعضای هیات اعزامی به وین عنوان کرد.

وی درمورد بعد فنی اقدام ایران در این بازه زمانی نیز اظهارداشت: تعداد سانتریفیوژها در نطنز و فردو باید به تعداد توافق شده در برجام برسند، در اراک نیز باید مخزن قبلی راکتور را برداشته و مخزن جدید را جایگزین کنیم.
 
کلمات کلیدی : برجام+مجلس
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۶:۵۷:۱۰
با رأی مثبت مجلس به طرح برجام همه‌چیز در جلوی چشمانم سیاه شد فقط بدانند که معامله بسیار بدی کردند و این در آینده اثبات خواهد شد. (3263013) (alef-13)
 
مشکین نقاب
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۸:۴۱:۲۲
روحانی جان بترس از روزی که دیگه بهانه ای به اسم تحریم نداشته باشی ولی قیمت دلار به 1000 تومان نرسیده باشه... (3263226) (alef-13)
 
قلی
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۰:۰۵:۴۷
لازم نیست دلار 1000 تومن بشه. دلار 3000 تومن باشه کافیه اما تا مدت ها باید ثابت بمونه. مثلا تا 10 سال باید 3000 تومن بمونه (3263368) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۰:۳۳:۵۴
دلار باید به 2000 تومن برسه تا از رکود خارج شویم (3263406) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۲۲:۰۴:۱۲
دلار رو محمود جونتون کرد 3500
چه ربطی به روحانی داره (3264860) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۲:۳۸:۱۲
دلار اگه نیاد زیر 2000 مطمئنا رکود هم کم نمیشه جنسا همه گرونه کسی توان خرید نداره. لپ تاپی که 800 تومن بود شده 3 میلیون تومن خب کدوم ادمی میتونه دو سه برج حقوقش رو بده به یه لپ تاپ بعد خریدای دیگه هم داشته باشه؟یه لپ تاپ 3 برج حقوق ما است خورد و خوراک و اجاره خونه هم اینقدر زساده که باید قرض کنیم روزگار بگذرونیم
محال ممکنه با دلار بالای 2000 رکود کم بشه غیرممکنه
همه اجناس 3 تا 4 برابر شدن در مدتی کوتاه ولی حقوق ما تغییر چندانی نکرد این باعث شده که توان ما کم بشه برا خرید این دلار علاوه بر اینکه کالا های خارجی رو چهار برابر کرد کالاهای داخلی رو که رقیب اونا بودن رو هم سه تا چهار برابر افزایش قیمت داد شما از ادامس بگیر تا روغن همه چند برابر شدن
من روغن مایع یک لیتری رو میخریدم 1500 الان شده 6500 و ...
علاوه بر کاهش دلار باید نرخ اینترنت نرخ گاز و برق هم کم بشه
با این وضع کسی توان نداره (3263568) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۰:۴۳:۳۷
با وجود تورم، ثابت ماندن قیمت ارز منجر به نابودی تولید در کشور می شود.همانطور که در سال های قبل و با ثابت ماندن قیمت ارز حتی تولید کفش هم در ایران صرف اقتصادی نداشت. (3263711) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۴:۰۲:۴۴
ما به عنوان منتقد به برجام هر هشداری که لازم بود دادیم

و خوشبختانه دستهایی در مجلس هم نشان دادند برای نشنیدن این دلسوزی ها حتی اگر لازم باشد قانون کشور را زیر پا می گذارند

بالاخره شد آنچه نباید می شد

حالا دیگر دولت محترم توپ توی زمین شما و دوستان اصطلاح طلب شماست
آنهم نه برای یک سال یا چند سال ... بلکه برای سالهای سال و در مواردی برای همیشه ...

حالا این شما و این دولت بد عهد آمریکا

نتیجه معلوم است

تا آمریکا تا لج و خشم همه ملت را با هم یکجا در نیاورد ول کن نیست و


آنوقت معلوم می شود بی توجهی به تذکرات هوشمندانه دوستان دلواپش چه خطای بزرگی بوده است

مردم و تاریخ قضاوت خواهند کرد. (3263773) (alef-13)
 
سعید ایرانی
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۸:۳۱:۵۲
دلار اگر متانسب با تورم رشد نکند باعث می شود در بلند مدت واردات به صرفه و صادرات به ضرر باشد.دولت باید با توجه به شرایط بعد از تحریم ها به شدت با رانتخورای و قاچاق و حیف و میل بیت المال برخورد کند و یک فضای اقتصادی شفاف و پویا در کشور ایجاد شود .البته همه ارکان نظام باید دولت را در تنش زدایی با غرب و اجرایی شدن برجام کمک کنند و مردم هم با اقبال بیشتر به مصرف کالاهای داخلی تولید داخلی را حمایت کنند (3263856) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۸:۳۹:۴۸
چی شد؟
شما که حرف از دلار تک رقمی و گل و بلبل و ارزونی و این چیزا میزدین
خودتونم فهمیدین که در مقابل حاتم بخشی دولتتون قراره نیست حتی قاقا لی لی هم بهتون بدن؟!!!!!!!!!
خلایق هر چه لایق لایقتون یه مشت کذاب هستند
کخ یه روزی برای خود برتر نمایی میگن از رکود گذشتیم!!!! و یه روزی برای اینکه همه را وادار به پذیرش برجام ننگین کنند میگن رکود بحران شده!!!
که هر دو دروغ محض بود
غیر مستقیم همه را تهدید کردند که اگه برجام صهیونی رای نیاره با رکود ازتون انتقام میگیریم (3263857) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۰:۵۲:۰۸
خوب بذار برات یاداوری کنم که در بودجه 95 دلار 3100 پیش بینی شده جیگر (3263958) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۳:۳۵:۰۵
1- شما که گفتی 1000 تومن خوب یکباره مینوشتی 7 تومن بهتر و معنی دار تر بود !!! بیشتر میتونستی به دولت متلک بگی !

2- اساسا وقتی منطقی است دلار ثابت بماند که تورم کشور نزدیک صفر شود وگرنه با گرونی اجناس و ثابت شدن نرخ دلار بازهم اقتصاد کشور بهم خواهد ریخت مثل سالهایی که تورم 15% داشتیم و دلار 800 تومن ثابت بود دلارهای دبی میامد داخل تبدیل به خونه میشد و سال بعد با سودش برمیگشت دبی !!! (3263638) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۱:۵۹:۱۹
فعلا که دارید می سوزید برادر عزیز (3263742) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۴:۰۴:۴۰
و اینک توپ در زمین دولت و دوستان اصلاح طلبشان است

وای!!!!!!!!!!!! (3263774) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۱:۰۵:۳۳
چه تهدیدی میکنند این دلواپسان! آقا مشکین وقتی احمدی نژاد دلار رو 4500 تومان کرد چرا دلواپسی پیدا نشد؟! یا بالا بردن توقع بیجا (دلار 1000 تومان!) طرفند جدیدی برای حمله به برجام است؟ (3263976) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۷:۴۵:۴۷
آقا اون آقا هرکاری کرد اشتباه کرد. فرمون الان دست حسنه. قرار نیست که هر بدبختی که این دولت سرمون میاره با دولت قبل مثایسه و بعد توجیه کنیم.
این شما بودین که میگفتین دلار باید به زیر 1000 برگرده؟؟؟ مگه اینو توی سر دولت قبل نمی کوبیدین؟ حالا چی شده؟ مرگ خوبه برای همسایه؟؟؟ (3264509) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۹:۴۰
دلار باید بیاید پایین، حالا نمی گویم زیر 1000 تومان ولی خیلی از 3480 تومان امروز باید بیاید پایین، وگرنه دولت را می فرستیم به جهنم (3265867) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۷:۴۱
دلار اولا 3500 تومانی، سرمان بالا بود و غنی سازی 20 درصد را انجام می دادیم، الان که دولت سرش را کرده تو برف دیگه دلیلی برای دلار 3500 تومانی ندارد. (3265863) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۸:۴۴:۲۱
.
پایان هیاهوی 2.5 ساله
حالا دیگر شعار هیچ مشکلی را حل نمی کند! (3263232) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۴:۰۵:۳۰
دوستان این من و این شما

از این پس شعار دولت راستگویان و اصلاح طلبان این است

کی بود؟!! کی بود؟!!!

من نبودم!!!!!!!!!!!!!!!! (3263775) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۸:۴۸:۵۷
اینده ی ایران به لطف خدا روشن و خوب است . شما برو یه فکری برا چشمات کن. (3263238) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۸:۵۰:۰۷
مطمئنم یا حقوق بگیری هستی که حقوقت بالا است و تحریم ها اثری روت نداشته یا هنوز نون خور پدرت هستی(احتمالا دانشجو) نمیدونی چه خبره
از این دو حالت خارج نیستی (3263241) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۹:۳۰:۱۱
این جماعت اگر راست می گویند برای میلیون های جوان بیکار و نا امید از زندگی گریه کنند ! این جماعت اگر راست می گویند برای کودکان کار گریه کنند ! این جماعت اگر راست می گویند برای پدران شرمنده خانواده گریه کنند ! این جماعت اگر راست می گویند برای 11 میلیون مجرد این مملکت که توان ازدواج ندارند گریه کنند ! (3263309) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۸:۴۴:۲۸
این کاریه که دولتت باید بکنه نه نماینده ها که کارشون قانون گذاریه
اینا را به دولتت بگو که دو ساله خوابیده و تا اب خوردن را به کدخداش گره زده
اینا را به دولتت بگو که برای وادار کردن مردم به پذیرش طرح صهیونی برجام مملکت را به تعطیلی کشونده
اینا را به دولتت بگو که یه بار به دروغ گفت از رکود گذشتیم حالا تهدید میکنه که اگه برجام رای نیاره با رکود بحرانی از شما انتقام میگیرم (3263861) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۲:۵۴:۴۵
اقای روحانی حق ندارد در داخل سانترفیوژها سیمان بریزد . ما این مساله را نمی پذیریم . (3263583) (alef-13)
 
داریوش
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۹:۱۰:۴۵
8 سال هست که مشکلات اقتصادی را با تمام وجودم حس کردم آینده خدا بزرگ هست اجازه بده چند سال ثبات اقتصادی داشته باشیم و کمی از زندگی لذت ببریم (3263887) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۰:۲۷:۲۴
اکثر ادمایی که با برجام مخالفن در دو دسته قرار می گیرند افراد کارمند دولتی دارای حقوق بالا و ادمایی که دانشجو هستن یه پول توجیبی از بابا میگیرن غذاشونم توی سلف میخورن
پیشنهاد من اینه که دوستانی که با برجام مخالفن وضعیت مالیشون رو اخر کامنتشون بگن سنشون رو هم اگر لطف کنن خیلی خوب میشه تا ما بدونیم چه خبره و اینا کیا هستن (3263944) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۱:۰۲:۳۲
«اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»
این دولت اگر امریکا نقض کند جرات اقدان متقابل را ندارد (3263969) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۴:۴۸
با این دولتت خیلی موافق هستم (3265901) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۲۱:۱۱:۳۱
با برجام دلار باید 70 ریال بشه وگرنه خیانت کردن، والا!!!! (3264791) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۶:۵۷:۳۰
اگر قرار بود در مجلس با ۱۵ دقیقه جلسه غیرعلنی سر و ته طرح برجام را به هم بیاورند و آن را به تصویب برسانند پس این همه کش‌و‌قوس دادن ماجرا و تشکیل کمیسیون مخصوص بررسی برجام و ساعت‌ها نشست با افراد و شخصیت‌های گوناگون از موافق و مخالف توافق برای چه بود؟ خداوکیلی رئيس مجلس ما مردم را سرکار گذاشته؟ (3263014) (alef-13)
 
واقع بین
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۶:۳۳:۱۰
البته بعضی تصور می‌کنند که مجلس برجام را تصویب کرده است، خیر برجام در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده و آنها هم نظر دادند و تأیید کردند اما هنوز به امضا و تأیید مقام معظم رهبری نرسیده است. این کاری که مجلس کرد، چیزی در حاشیه برجام بود که دولت را موظف کرد که در اجرای این برجام یک اقداماتی متقابل و متناسبی را در مقابل آمریکایی‌ها داشته باشد و رعایت کرده و در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی حرکت کند.
آیت الله جنتی
جمعه، مورخ 24 مهر (3264403) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۶:۵۷:۴۶
نمایندگان محترمی که برجام را تصویب و آن را به نفع کشور تلقی کردند بدانند که ملت فهیم کشورمان خوب می‌دانند که چه کسانی دغدغه کشور را دارند و چه کسانی دغدغه کسب حمایت در فعالیت‌های انتخاباتی اسفند را. (3263015) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۹:۰۰:۰۴
خودتون هم می دونید خواست ملت با خواست و منافع شماها متفاوت است !! برای همین ملت اسفند ماه به شماها رای نمیده (3263253) (alef-13)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۷:۱۸:۱۸
ببخشید ولی ما اکثریت ملت نه به نمایندگانی که به برجام رای مثبت دادن رای میدیم و نه به اونایی که رای منفی دادن چون به هر حال چاره ای جز تصویبش نداشتن. کلا مجلس فعلی احتیاج به یه خونه تکونی اساسی داره. (3263826) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۸:۴۵:۴۶
رای شما را هم در ساری دیدیم
دیگه همون نیم درصد را هم ندارین (3263863) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۱:۰۳:۵۲
اتفاقا باید به افرادی رای داد که اگر طرف غربی بد عهدی کرد جلو اجرا را بگیرد نه اینکه کنار دولت تدبیر ماست مالی کند (3263971) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۵:۳۹:۵۳
شماها 8 سال تو مجلس بودید بس دیگه ! (3264327) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۷:۳۹:۱۲
این نوشته شما نشون میده که اکثر مردم با تصویب برحام موافقند و نمایندگان باید مجیزگوی و خادم مردم باشند (3263835) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۶:۵۸:۰۰
فردا روز که دشمنان در توافق برجام عهدشکنی کنند و برای ما فقط امکانات نابود شده‌مان باقی‌مانده باشد مسئولیت آن متوجه مجلسی‌هایی خواهد شد که به طرح برجام رای دادند. (3263016) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۷:۱۶:۳۷
پرتاب موشک عماد و نشان دادن فیلم پایگاه موشکی سپاه در اعماق زمین، همزمان با تایید برجام در مجلس و ابلاغ آن برای اجرا به رییس جمهور ،نشان دهنده هوشیاری و زیرکی مقامات عالی کشور است. و البته پیام مهمی را به کشورهای 5+1 می دهد. (3263056) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۸:۰۶:۵۵
البته بیشتر خرابکاری در اجرای برجام هست تا زیرکی و هوشیاری !! (3263164) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۱:۰۴:۳۰
خرابکاری؟ جناب عراقچی بارها گفتند ربطی نداره که (3263973) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۷:۴۱:۳۰
مردم منتظر اجرایی سریع برجام هستند (3263096) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۹:۰۱:۰۴
مردم؟!!!!!!!!!!
توی ساری که کسی نیومد!!!!
یه عده هم که پلاکارد ممنوعیت مذاکره با امریکا را بالا برده بودند
عجب ستاد مردممممممممممممممی استقبالی بود!!!!!!!!! که تنها چیزی که ندیدیم مردم بود!!!!!!!!!!!
به قول رئیس جمهورت از جیب مردم شعار نده!!!!!!!!!!
شما فقط نیم درصد هستین!!!!!!!!!!!!!! (3263872) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۲۰:۱۸:۳۰
خوب بود مثل بعضیها میرفتند از مدارس و دهات استقبال کننده میاوردند؟؟ (3264719) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۷:۵۰:۰۰
انشالله خیر (3263115) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۸:۴۳:۱۱
انشالله تو همه موارد مجلس انقدرسرعت عمل داشته باشه. (3263229) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۹:۰۵:۱۹
من از تصويب برجام خوشحالم اما اينبار حق را به اصولگرايان تندرو مي دهم ، فقط نكته اينكه وقتي مجلسي اصلاح طلب در مورد موضوعي مشابه اعتراض داشت ، همين تندروها آن نمايندگان را به ضديت با نظام متهم مي كردند ،

كاش هميشه در رفتار و گفتارمان طرف حق را بگيريم (3263266) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۹:۰۴:۴۹
موضوع مشابه؟!!!!!!!!!!!
منظورت تحصن و نامه نماینده های اصلاح طلب به سنای امریکاست که گفتند امریکا حمله کن ما در داخل از شما حمایت میکنیم؟
الان طرف حق را گرفتی؟
وادادگی و چوب حراج زدن به تمام دستاوردهای هسته ای و حتی نظامی از کی شده حق گویی؟!!!!!!!!!!!!!! (3263880) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۹:۴۶:۰۷
آینده ایران با سر خم کردن در برابر کفار روشن نمی‌شود. (3263332) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۰:۰۰:۴۳
قابل توجه دلواپسان تائید سریع برجام در شورای نگهبان چه معنی میدهد؟ (3263359) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۰:۰۷:۳۶
عالیست. مبارک است و انشالله با عاقبت خیر برای مردم ایران باشد. بعنوان یک ایرانی از مجلس عزیز مخصوصا دکتر علی لاریجانی و حجت الاسلام ابوترابی و اعضای محترم شورای نگهبان تشکر میکنم (3263370) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۱:۱۷:۰۰
دکتر لاریجانی و مجلس محترم متشکریم (3263467) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۳:۳۷:۴۱
سلام. به فال نیک
:-)
بگیرید .چرا اینقدر بدبین هستید (3263641) (alef-13)
 
شاهين
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۰۲:۳۹:۰۳
روحاني مچكريم و اينبار لاريجاني مچكريم (3263753) (alef-13)
 
امیر محمد فاطمی
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۴:۴۷
1- آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران بعنوان دبیر شورای نگهبان فرمودند : برخی خیال می‌کنند مجلس برجام را تصویب کرده است در حالی که برجام در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده و آنها نظر داده و تأیید کرده‌اند کاری که مجلس کرد در حاشیه برجام بود. یعنی دولت را موظف کرد در اجرای برجام اقدامات مناسب و متقابلی در قبال آمریکا داشته باشد.
2- نویسنده و منتقدین عزیز قطعا می دانند که بر اساس بند سوم اصل 176 قانون اساسی اعضای شورا عالی امنیت ملی عبارتند از : رؤسای قوای سه‌گانه‌ ، رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح‌ ، مسؤول امور برنامه و بودجه‌.دو نماینده به انتخاب مقام رهبری‌، وزرای امور خارجه ‌، کشور ، اطلاعات ، حسب مورد وزیر مربوط و عالی‌ترین مقام ارتش و سپاه که با دبیری و مدیریت یکی از دو نماینده مقام معظم رهبری اداره می گردد مصوبات شورای عالی امنیت ملی نیز پس از تأیید مقام رهبری قابل ‌اجرا است. ‌
3- چنانکه مشاهده می شود شورای عالی امنیت ملی با اکثریت و دبیری منصوبین ولی امر تشکیل و مصوبات نیز انحصارا با تأیید رهبری ممکن و اجرایی می شوند لذا چنانکه دبیر شورای نگهبان تصریح فرمودند مجلس صرفا شیوه نامه و شرایط اجرایی برجام را تصویب کردند مصوبه ای که در پنج بندش به ارجاع تمامی مراحل تصمیم گیری در برجام به شورای عالی امنیت ملی تأکید شده است.
4- شاید برخورد تند و پر حاشیه مخالفین برجام در مجلس نیز بدلیل عدم اطلاع یا غفلت از نکته مورد اشاره دبیر شورای نگهبان بوده است. نمایندگان احتمالا اگر مطلع بودند حتما در برابر تصمیم شورای عالی امنیت ملی به رسم سوابق متعدد موضوعات مشابه بی هیچ حاشیه سازی تبعیت می کردند.4- شاید برخورد تند و پر حاشیه مخالفین برجام در مجلس نیز بدلیل عدم اطلاع یا غفلت از نکته مورد اشاره دبیر شورای نگهبان بوده است که اگر مطلع بودند حتما در برابر تصمیم شورای عالی امنیت ملی و به رسم سوابق متعدد موضوعات مشابه از رویه مذکور تبعیت می کردند. (3265745) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.