نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 347365
جریمه قطع درخت چقدر است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰
اگر درختی قطع شود صاحب ملک باید درختی تا سه برابر بن درخت قطع شده جریمه پرداخت کند و همچنین دو برابر بن درخت قطع شده درخت غرس کند.

به گزارش فارس، مجتبی عبداللهی در جمع خبرنگاران در خصوص قطع درختان باغ دروس گفت: هیچ درختی قطع نشده است شخصا از این باغ بازدید داشتم ولی اعلام می‌کنم درختی قطع نشده است.

عبداللهی با بیان اینکه این ملک در سال ۹۲ باغ اعلام شده است گفت: در سال۹۳ مالک نسبت به باغ بوده رای ملکش اعتراض کرده اما مجددا در سال ۹۵ شورا باز هم رای بر باغ بودن این ملک داده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص جریمه قطع درختان گفت: اگر درختی قطع شود صاحب ملک باید درختی تا سه برابر بن درخت قطع شده جریمه پرداخت کند و همچنین دو برابر بن درخت قطع شده درخت غرس کند.

معاون شهردار تهران از خرید بیش از ۶۰ باغ در تهران خبر داد و گفت: تمام این باغ‌ها را تبدیل به بوستان کرده‌ایم.

به گفته عبدالهی امسال ۱۱۵ میلیارد تومان شورا برای تملک باغ‌های کن برای شهرداری بودجه در نظر گرفته است.

عبداللهی در خصوص سرانه فضای سبز برای هر شهروند گفت: در حال حاضر هر شهروند بالای ۱۵.۵ متر سرانه فضای سبز دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بیان کرد: ۳۸ هزار هکتار کمربند فضای سبز وجود دارد.

به گفته عبداللهی بوستان‌های تهران در سال ۹۳ و ۹۴ ، ۹۶۰ بوستان بوده و امسال به ۲۱۶۰ بوستان رسیده‌ایم و همچنین تا پایان سال چندین بوستان دیگر در تهران ساخته خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : قطع درختان
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۴ ۰۸:۴۸:۲۵
آقایان احتمالا مزاح می فرمایند!

در منطقه چهار، ما با هر وسیله ای که می توانستیم زار زدیم و عریضه فرستادیم که یک زمینی که در تقاطع خیابانهای فرجام و شهید حیدرخانی است را فضای سبز کنند. اما ظاهرا شهرداری محترم و دوستان منافع خود را در بازار روز کردن آن میدیدند و عاقبت هم طبق انتظار و به دلیل آنکه سمبه آنها پر زورتر بود، موفق شدند و به جای درخت ، طبق معمول در آن ساختمان رویید و تبدیل به بازارر روزی شد که اصلا به آن احتیاجی در محله ما نبود.

اما مورد زیر هم در همان منطقه روی داد.

یکی از اقوام مثل همه مردم، خانه اش را کوبید و ساخت. شهرداری محل بابت دو درختی که به شهادت همه اهل محل، یک سال قبل از شروع به ساخت فامیل ما، خود مامورین شهرداری قطع کرده بودند، از ایشان طلب 45 میلیون تومان کرده است!!!!!!! (3661865) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.