توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454367
محور گفتگوهای ترامپ و بن‌سلمان علیه ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۶
یکی از مشاوران ارشد رژیم سعودی اعلام کرد، در دیدار جانشین ولیعهد عربستان و رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید، طرفین درخصوص این موضوع که «ایران تهدیدی امنیتی علیه منطقه به‌شمار می‌روند»، توافق نظر داشتند.

به گزارش تسنیم به نقل از «رویترز»، مشاور ارشد «محمد بن‌سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد، شاهزاده محمد بن‌سلمان و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار روز سه‌شنبه درخصوص این موضوع که «ایران تهدیدی امنیتی علیه منطقه به‌شمار می‌روند»، توافق نظر داشتند.

این دیپلمات سعودی افزود، مذاکرات بن‌سلمان و ترامپ «نقطه تحول تاریخی» در روابط بین دو کشور است.

وی اضافه کرد: «این دیدار، امور را به روند صحیح خود برگرداند و جهشی بزرگ در روابط بین دو کشور در تمامی زمینه‌های سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی ایجاد کرد. ترامپ بر اهمیت روابط بین دو کشور واقف است و درک و موضع روشنی از مشکلات منطقه دارد.»

طبق این گزارش، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه در کاخ سفید با محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرد. ترامپ در حالی میزبان این شاهزاده سعودی بود که روابط دو کشور در دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» با چالش‌هایی همراه بود، اما اکنون انتظار می‌رود که این روابط بهبود یابد.

ریاض احتمالا از مواضع سرسختانه دونالد ترامپ علیه ایران که رقیب عربستان سعودی محسوب می‌شود حمایت می‌کند. ضمن آن که به نظر می‌رسد ریاض و واشنگتن در دوره ترامپ اختلافات کمتری در رابطه با جنگ عربستان سعودی در یمن داشته باشند.

تنها پنج روز قبل از این دیدار، وزارت خارجه آمریکا با ازسرگیری فروش سلاح به عربستان سعودی موافقت کرد، امری که دولت باراک اوباما به خاطر اقدامات ریاض در «نقض حقوق بشر» آن را متوقف کرده بود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + عربستان + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.