توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456455
شواهد شنود اوباما از ترامپ به کنگره ارائه می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳
برخی رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که شواهد مربوط به جاسوسی «باراک اوباما» از «دونالد ترامپ» اواخر هفته جاری به کنگره ارائه می‌شود.

به گزارش تسنیم، شبکه فاکس‌نیوز روز جمعه (امروز) به نقل از برخی از منابع گزارش کرد که شواهدی مبنی بر جاسوسی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و تیم وی قرار است اواخر هفته جاری به کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شود.

بنا بر گزارش رسانه‌ها، این اطلاعات در خصوص جاسوسی از ترامپ از منابع مختلف جمع‌آوری شده است.

فاکس‌نیوز ادامه داد که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا حتی قبل از آنکه ترامپ در پیام توییتری، اوباما را به شنود مکالمات تلفنی‌اش متهم کند، اطلاعات مربوط به این مسئله را تصدیق کرده بودند.

در تاریخ 4 مارس سال جاری میلادی، ترامپ در یک پیام توییتری نوشت که اوباما دستور شنود مکالمات وی در برج ترامپ را قبل از انتخابات 8 نوامبر 2016 ریاست‌جمهوری آمریکا صادر کرده بود.

بعد از انتشار این پیام توییتری، رئیس‌جمهور آمریکا از کمیته‌‌های کنگره خواست تا در این زمینه تحقیقاتی را انجام دهند.

به نقل از العالم، روز چهارشنبه هفته جاری، «دوین نونس» رئیس کمیته اطلاعات کنگره در حین یک کنفرانس خبری اعلام کرد که اطلاعاتی را مشاهده کردهکه جاسوسی اوباما از ترامپ را اثبات می‌کند.

با اینحال، یافته‌ها به یک شکل مبهم ارائه شد. روز پنجشنبه (دیروز)، «ادم شیف» یک نماینده کنگره در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که ادعای نونس، استراق سمع را اثبات نمی‌کند و ادامه داد که کمیته اطلاعات هنوز اسناد مربوط به موضوع را مشاهده نکرده است.
 
کلمات کلیدی : اوباما+ترامپ+شنود مکالمات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.