توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468858
کیم جونگ اون: آماده حمله باشید
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
رهبر کره شمالی حین بازدید از ادوات جنگی مستقر در منطقه مرزی، ضمن اعلام آماده باش رزمی، از طرح خود برای حمله به کره جنوبی خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از میرِر، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به نیروهای نظامی این کشور گفت نهایت هوشیاری خود را حفظ کنند تا هرگاه وی اراده کند، قادر به شکستن پشت دشمن باشند.

وی این فرمان را حین بازدید از جنگ افزارهای سنگینی که نزدیکی مرز این کشور با کره جنوبی مستقر است، صادر کرد.

در عین حال، کیم از طرح خود برای حمله به کره جنوبی خبر داد.

گفتنی است منطقه ای که امروز جمعه مورد بازدید کیم قرار گرفت در نزدیکی جزیره «یئونگ پیونگ» است که با فاصله ۱۲ کیلومتر از خاک کره شمالی، از خطوط مقدم در نبرد احتمالی با همسایه جنوبی محسوب می شود.

یگان های نظامی مستقر در این منطقه، مجهز به سکوهای پرتاب راکت و واحدهای توپخانه ای هستند که خاک کره جنوبی را در تیررس خود قرار می دهند.

اظهارات رهبر جوان کره شمالی در حالی ایراد شد که در هفته های اخیر دامنه تنش های پیونگ یانگ-واشنگتن تا احتمال برخورد نظامی گسترده شده است.

 این در حالی است که آمریکا علیرغم اعزام ناوگروه کارل وینسون به منطقه و تکرار مداوم این جمله که «همه گزینه ها روی میز است» از اقدام نظامی به عنوان آخرین راه حل نام برده و مدعی است با همکاری چین، همچنان امیدی به حل مناقشه از راه دیپلماتیک وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، کیم جونگ اون، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.