توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399378
بازنگری سیاست‌های انگلیس برای فروش سلاح به عربستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل اعلام کرد که این کشور در سیاست فروش سلاح به عربستان بازنگری کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رأی الیوم، متیو ریکرافت، نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل در اظهاراتی گفت: انگلیس از نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان حمایت سیاسی به عمل آورد اما برای ممانعت از تشکیل کمیته تحقیقات بین المللی درباره نقض‌های صورت گرفته در یمن مداخله نکرد.


وی گفت که در سیاست فروش سلاح به عربستان بازنگری شده است اما به نتایج این بازنگری یا تصمیمات احتمالی گرفته شده در این خصوص هیچ اشاره‌ای نکرد. او در عین حال گفت: انگلیس سیاست‌های واضحی در باره فروش سلاح دارد. ما از فروش سلاح به هر منطقه از جهان از جمله یمن راضی هستیم.

ریکرافت گفت که کشورش جزو نخستین کشورهایی بوده که از عربستان خواسته بود به تحقیقات درباره هدف قرار دادن غیرنظامیان بپردازند.

رسانه‌های انگلیسی پیشتر از تماس‌های عربستان با لندن برای لغو ممنوعیت‌های اعمال شده بر فروش سلاح به ریاض خبر داده بودند. انگلیس مدعی است "تاکنون به احتمال نقض قوانین بین المللی در صورت فروش سلاح به عربستان پی نبرده است."

پارلمان اروپا فوریه گذشته از اتحادیه اروپا خواست فروش سلاح به عربستان را ممنوع کند. در آن زمان 449 نماینده به نفع ممنوعیت فروش سلاح به عربستان رأی دادند.

عربستان هدف قرار دادن غیرنظامیان و نقض حقوق بشر در یمن را تکذیب کرده است.
 
کلمات کلیدی : انگلیس +فروش سلاح +عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.