توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460874
مقابله دونده زن سوئدی با اسلام‌هراسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۰
«کریستینا پالتن»، دونده زن سوئدی با هدف مقابله با تعصب علیه اسلام در اروپا، در کشورهای اسلامی می‌دود تا به همه نشان دهد تعصبات علیه مسلمانان غلط است.

به گزارش تسنیم به نقل از آناتولی، پالتن می‌گوید: من در حال جنگیدن با تعصبات علیه اسلام هستم؛ حدود 1 میلیارد و 600 میلیون مسلمانان در جهان زندگی می‌کنند و مسلماً همه آن‌ها تروریست نیستند.

در تابستان 2015، پالتن یک ماراتن 183 کیلومتری از ترکیه به ایران و در نهایت به ترکمنستان را آغاز کرد.

چند روز پیش، ویدئویی از سفر منحصربه‌فرد پالتن در سایت روزنامه گاردین انگلیس با عنوان «به تنهایی در طول ایران»منتشر شد که ظرف تنها 24 ساعت، بیش از 2 میلیون بازدید داشت.

پالتن گفت: من در تمام طول سفرم هزینه‌ای برای مکان استراحت و بسیاری چیزها پرداخت نکردم و این باورنکردنی بود.

وی افزود: من از این تجربه آموختم که همه مسلمانان را براساس اقدامات چند افراط‌گرا قضاوت نکنم. در میان همه جوامع افراط‌گرایانی هم هستند و اعمال تبعیض به این خاطر درست نیست؛ مسلمانان مهربان و بخشنده هستند.

پالتن گفت: من فرصت یافتم که ترک‌ها، عرب‌ها، کردها و فارس‌ها را در این سفر ببینم و آن‌ها همگی انسان‌های بسیار خوب و دوست‌داشتنی هستند.

پیام او برای کسانی‌که از مردم به خاطر دینشان می‌ترسند این بود که اگر می‌خواهیم جهان بهتری را برای فرزندانمان به یادگار بگذاریم، باید ترس از مسلمانان را کنار بگذاریم و بر تعصباتمان غلبه کنیم.
 
کلمات کلیدی : ذونده زن+اسلام هراسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.