نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464131
دستمزد پزشکان ۱۰۰۰ درصد افزایش یافته است؟!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷
یک نماینده مجلس درباره انتقادات به افزایش تعرفه‌ پزشکی گفت: می‌خواهم بپرسم وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی فقط ۱۰ هزار تومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی‌دادند و همین کار در بخش خصوصی ۵۰۰ برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.

به گزارش تسنیم، محمدحسین قربانی ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر افزایش 1000 درصدی دستمزد پزشکان را کذب محض دانست و اظهار داشت: متاسفانه در دو سال گذشته هجمه‌های بسیار غیرکارشناسی و ناعادلانه علیه طیف وسیعی از نخبگان، خواص و زحمتکشان جامعه پزشکی صورت می‌گیرد که فکر می‌کنم باید یک استراتژی و ایده ای پشت این قضیه باشد.

وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر افزایش تعرفه‌های پزشکی گفت: می‌خواهم بپرسم که این معضل بزرگ کشور در حوزه سلامت چگونه باید حل می‌شد؛ وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی تنها 10 هزار تومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی‌دادند و همین کار در بخش خصوصی 500 برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.

قربانی گفت: اظهارات آقای مصری منطبق بر واقعیت نیست. ممکن است تعداد معدودی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالا داشته باشند ولی درآمد قاطبه پزشکان زحمتکش به ویژه در بخش دولتی به مراتب از یک مدیر درجه 3 و 4 کشور کمتر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی‌دانم آقایان این بحث‌ها را از کجا می‌آورند و این مباحث غیر کارشناسی را به جامعه کارگری وصل می‌کنند.

قربانی خاطرنشان کرد: آقایان اگر واقعا طرفدار جامعه کارگری هستند کمک کنند نه بیست و هفتم حق بیمه کارگران مظلوم و زحمتکش خرج درمان کارگران شود و در جاهای دیگر هزینه نشود.
 
کلمات کلیدی : دستمزد، پزشکان، پزشک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۲:۱۹
به هر حال يك عده ي ديگري در حال چپاول بيت المال هستن اما قرباني ميخان و اين قرباني هم پزشك هست.. وقتي يك اكستنشن موي ساده در يك ارايشگاه متوسط ٢/٥ ميليون تومان هست و توسط فردي انجام ميشه ك توي عمرش نه شب بيدار مونده واسه يادگيري كار و نه سال ها درس خونده و نه تمام جوونيش رو برباد داده، و هيچ كس هم هيچ اعتراضي نميكنه اما بابت يك جراحي پرمسئوليت ك استرس از لحظه بيهوشي شروع ميشه ٥٠٠ هزارتومن خيلي زياده.. (4270527) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.