توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421598
توقف طرح "بانک عامل" جهت جبران بدهی تامین اجتماعی به بیمارستان‌ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
سخنگوی وزارت بهداشت از توقف قرارداد سه جانبه وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و همچنین بانک رفاه تحت عنوان عامل سوم که جهت جبران و همچنین تسریع پرداخت بدهی بیمه‌ تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها صورت گرفته بود، خبر داد.

دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سرنوشت این قرار داد، اظهار کرد: این قرار داد سه جانبه در شش ماه اول بسیار خوب عمل کرد و توانست 2050 میلیارد تومان از بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی را رفع کند، ولی  باید بعد از شش ماه شروع به پرداخت موارد اولیه می‌شد. ظاهرا چون از طرف سازمان تامین اجتماعی اقساط این پرداخت‌ها به بانک عامل انجام نشد، عملا برای ماهه‌ای بعد، بانک رفاه اقدامی در این زمینه انجام نداد.

وی افزود: وزارت بهداشت یک طرف قرارداد است و وظایف خود را هم انجام داده‌ است. در شش ماه اولیه بخشی از بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی و مطالبات مالی بیمارستان‌ها برطرف شد. ما از این همکاری سه جانبه تشکر می‌کنیم، ولی این اقدام در نیمه دوم سال 94 انجام شده‌ است، در حالی که بانک رفاه ادعا می‌کند چون سازمان تامین اجتماعی تعهدات مالی خود را پرداخت نکرده، این روند در سال 95 ادامه پیدا نکرد.

به گزارش ایسنا، طبق این قرارداد، مقرر شده بود بیمارستان‌های دانشگاهی طی دوهفته پس از تحویل اسناد خود به بانک رفاه، 60 درصد مبلغ آن را دریافت کنند و مابقی را تا سه ماه پس از رسیدگی به اسناد دریافت کنند. همچنین با متمرکز شدن حساب‌های این بیمارستان‌ها در بانک رفاه، فرصتی  برای این بانک در راستای جذب منابع و ارتقای  سطح عملکرد ایجاد می‌شد. طی پروسه شش ماهه‌ای سود سرمایه بانک رفاه نیز  از سوی تامین اجتماعی باید پرداخت می‌شد.
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت + تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.