توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438663
محکومیت اقدام جدید ترامپ توسط سناتور مک کِین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰
سناتور «جان مک کِین» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر خروج این کشور از «پیمان ترانس پاسیفیک» (TPP) به کارگران مان آسیب خواهد زد.

به گزارش مهر، سناتور جمهوریخواه در واکنش به دستور «دونالد ترامپ» مبنی بر خروج این کشور از «پیمان ترانس پاسیفیک» اعلام کرد: این تصمیم باعث می شود تا راه برای بازنویسی قوانین اقتصادی توسط چین هموار شود.

به گزارش اسپوتنیک، سناتور «جان مک کِین» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر خروج این کشور از «پیمان ترانس پاسیفیک» (TPP) به کارگران مان آسیب خواهد زد.

وی در ادامه این بیانیه تأکید کرد: این امر باعث می شود که راه برای بازنویسی قوانین اقتصادی توسط چین باز شده و لذا کارگران آمریکائی کسانی هستند که باید هزینه این تصمیم را بپردازند.

سناتور جمهوریخواه آمریکائی در ادامه تصریح کرد: تصمیم ترامپ ارسال کننده پیام عدم حضور آمریکا در منطقه آسیا- پاسیفیک آن هم در زمانی است که می توانستیم از آن بهره مند شویم.

لازم به ذکر ست، شبکه تلویزیونی بی بی سی شب گذشته اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا دستور اجرائی خروج این کشور از «پیمان تجارت ترانس پاسیفیک» (TPP) را صادر کرده است.

 شایان ذکر است، «پیمان تجارت ترانس پاسیفیک» (دو سوی اقیانوس آرام) در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا به امضا رسیده بود. این پیمان میان آمریکا و ۱۲ کشوری به امضاء رسید که مجموعاً ۴۰% اقتصاد جهانی را تشکیل می دهند.

گفتنی است، ۴۵مین رئیس جمهور آمریکا پیشتر و در موارد متعددی وعده داده بود که از برخی توافقات و پیمان های تجاری مانند پیمان  تجارت آزاد میان این کشور با کانادا و مکزیک موسوم به «نفتا» (NAFTA) و یا «پیمان تجارت ترانس پاسیفیک» خارج شده و یا برخی از آن ها را با رایزنی مجدد مورد اصلاح قرار خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+مک کین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.