توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453541
مک کین: ترامپ باید برای شنود، مدرک ارائه کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۷
یک سناتور آمریکایی از دونالد ترامپ خواست تا درباره ادعای مربوط به دستور باراک اوباما برای شنود مکالمات تلفنی اش، سند و مدرک ارائه دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، جان مک کین سناتور آمریکایی امروز یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باید اسناد و مدارک مربوط به دستور باراک اوباما برای شنود مکالماتش را ارائه دهد.

4 مارس ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا را متهم کرد که دستور شنود مکالمات تلفنی اش را در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری صادر کرده است. این ادعا از سوی اوباما رد شده است.

یک روز بعد کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ از کنگره خواسته است تا درباره این مساله تحقیق کند.

دموکرات ها بر این باورند که ترامپ با طرح این مساله قصد دارد تا افکار عمومی را از روابط احتمالی اعضای تیمش با روسیه منحرف کند. دولت ترامپ با فشار شدیدی از سوی جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره روابط اعضای کمپین وی با مقام های روسی در جریان رقابت های انتخاباتی روبرو شده است.

مک کین در مصاحبه با سی ان ان تاکید کرد: ترامپ باید نه تنها به جامعه اطلاعاتی بلکه به مردم اسناد و مدارک را ازائه دهد، اسناد و مدارکی که نشان دهد رئیس جمهور آمریکا به خاطر نقض قانون گناهکار است.

بر اساس قوانین آمریکا، رئیس جمهور نمی تواند به طور مستقیم دستور شنود بدهد. دولت فدرال می تواند از دادگاه بخواهد تا دستور این اقدام را صادر کند، البته باید توجیه منطقی برای این اقدام داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : مک کین+ترامپ+شنود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.