نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386742
ارشاد: تنها ۲ درصد کنسرت‌ها لغو می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
سخنگوی وزارت ارشاد گفت: ۹۸ درصد از کنسرت های موسیقی در کشور برگزار می شود و تنها دو در صد به دلایل متعددی همچون عدم هماهنگی لازم یا تلاقی با مناسبت های مذهبی و... لغو می شود.

حسین نوش آبادی در گفت و گو با مهر در خصوص برگزاری کنسرت های موسیقی در کشور و لغو برخی از آن ها اظهار داشت: ۹۸ درصد کنسرت های موسیقی در کشور برگزار می شود و تنها قریب به دو درصد از این میزان و بنا به دلایل متعدد، لغو می شود.

سخنگوی وزارت ارشاد عنوان کرد: تلاش ما این است تا حتی المقدور با رعایت چارچوب ها، قواعد و ضوابط تعریف شده، کنسرت های موسیقی برگزار شود و لغوِ اجرای برخی از این کنسرت ها ناشی از مواردی همچون ناهماهنگی ها یا مسائل محتوایی است.

وی افزود: تلاقی روز برگزاری کنسرت با مناسبت های مذهبی و لزوم رعایت شأن ایام و مناسبت هایی خاص از سال از دیگر مواردی به شمار می رود که بعضا باعث لغو چنین اجراهایی می شود.

نوش آبادی عنوان کرد: در مجموع عدم برگزاری کنسرت بعد از بلیط فروشی از آسیب هایی است که به تدریج به اعتماد مردم خدشه وارد می کند و توصیه ما به عوامل اجرایی چنین کنسرت هایی این است، تا زمانی که اطمینان قطعی از برگزاری کنسرت حاصل نشده، به بلیط فروشی اقدام نکنند.

معاون پارلمانی وزارت ارشاد در خصوص برخی مخالفت ها در ارتباط با برگزاری کنسرت گفت: موضوع موسیقی و اجرای صحنه ای همیشه با چالش های خاص خود مواجه بوده و بعضا نقطه نظرات مخالفی در اجرای کنسرت ها در برخی شهرستان ها وجود داشته و گاهی برخی مسئولان، تمایلی به اجرای موسیقی و اجرای صحنه ایِ آن نشان نمی دهند.

وی افزود: با همه این اوصاف، تلاش کرده ایم کنسرت ها با رعایت قوانین، قواعد و ضوابط موجود اجرایی شود.

سخنگوی وزارت ارشاد عنوان کرد: چندی پیش شیوه نامه ای با امضای وزیر ارشاد به تمامی استان ها ابلاغ شد که باید مسئولان ذیربط در تمامی استان ها، نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

نوش آبادی یادآور شد:برای اجرای کنسرت، رعایت ضوابط، قوانین و همکاری و هم افزایی نهادها و ارگان های مسئول ضروری است و امیدواریم با همگرایی هر چه بیشتر و در چارچوب های تعیین شده، نیازِ ذائقه های متعدد به موسیقی پاپ و سنتی تأمین شود.
 
کلمات کلیدی : کنسرت، وزارت ارشاد
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۳:۲۱:۵۶
اتفاقا همین عین بی عدالتی است. اگر کلیه کنسرتها لغو می شدند باز برای اهالی موسیقی قابل درکتر بود. تا یک روز برگزار می شود یک روز لغو یکجا اجازه هست یکجا نیست. بستگی به سلیقه امام جمعه و شجاعت رییس اداره ارشاد و رویکرد دادستان و اقدام یا عدم اقدام نیروی انتظامی و .... داره برگزاری یا عدم برگزاری کنسرتها که این یعنی عین بی عدالتی و بی قانونی و هرج و مرج. (3911208) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.