نظر منتشر شده
۸۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392402
گناه من این است که «پرستار» شده‌ام
بخش اجتماعی الف، ۲۵ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸
پرستار یکی از بیمارستان های تهران، تصویری روشن از وضعیت پرستاران بالین ارائه داده که خواندن آن برای مسئولین امر، خالی از لطف نیست.

«ن . ق» پرستار بالین شاغل در بیمارستان های تهران در نامه ای به بیان مشکلات جامعه پرستاری در بیمارستان پرداخت و گفت: حیفم آمد تجربیات و ماحصل سالها خدمتم را توام با چاشنی طنز تلخ آن به گوش دوستان هم وطنم خصوصا پشت کنکوری ها نرسانم.

می خواستم عکس پاویون خودمون را بزارم، کنار انباردار و ملافه که یک پتو پهن کردم با سرم یک لیتری به عنوان بالش زیر سر گفتم تند روی است و باعث عدم استقبال دانشجویان و کنکوری ها می شه، در نهایت به نظرم آمد که گفتنی ها را باید گفت شاید در تصمیم گیری ها تغییر کند، شاید اگر یکی از قبل به من می گفت امروز هرگز یک پرستار نبودم، لذا می گویم که جوانان مشتاق علاقمند به پرستاری بخوانند و با ویژگی های شغلی البته «نوع بالینی» این شغل بیشتر آشنا شوند.

درآمد یک پرستار
تا آنجا که بنده در جریانم از ۱۰۰ درصد درآمد بیمارستان ۶۰ درصد مال چند پزشک متخصص بیمارستان است و حدود ۲۷ درصد درآمد بیمارستان، بین کل کادر غیر هیئت علمی تقسیم می شود که پرستاران جزو این زیر مجموعه هستند.

با ۲.۵ برابر شدن تعرفه های پزشکی و افرایش درآمد بیمارستان همان ۶۰ درصد هم ۲ تا ۳ برابر شد و کارانه چند دهم درصد یک پرستار هم ۲ تا ۳ برابر، نتیجه اینکه حداقل ۱۰۰ میلیون یک متخصص هیئت علمی شد ۳۰۰ میلیون تومان و کارانه ۳۰۰ هزار تومانی ما حداکثر یک میلیون تومان شد.

اگر این شکاف عمیق تر و تبعیض فاحش تر را افزایش می نامند، بنامند. اما سئوال این است چرا این افزایش حقوق!!! اعتراض پرستاران را بیشتر کرد آیا علت آن تبعیض بیشتر نبود. در عربستان اختلاف درآمد پزشک و پرستار به ۲ برابر هم نمی رسد و در کشور خودمان هم تا قبل از اجرای طرح من درآوردی نظام کارانه اختلاف ها در حد ۲ تا ۳ برابر بود.

پاویون های پرستاری
مسئولین می گفتند مبلغ ۱۰ میلیون تومان بودجه برای تجهیز پاویون در هر بخش بیمارستان اختصاص داده اند این درحالی است که در اکثر بیمارستان ها به پاویون های پرستاری اهمیتی داده نمی شود. شاید وزارت بهداشت بودجه را به بیمارستانها داده است و در جایی دیگر خرج شده است.

از همین جا شروع می کنم و پاویون بخش خودم را توضیح می دهم.
در بیمارستانی که من هستم در اکثر بخش ها پاویونی وجود ندارد و بعضی از بخش ها مثل بخش های ویژه در فضایی که انبار دار و یا تجهیزات و... محسوب م یشود چند تخت تعبیه شده است بنام پاویون.

جهت اطلاع شما همکار دیگرم هم در بیمارستان دیگر، می گفت؛ پاویون ما کلاس درس پزشکان است که شب ها خالی است و با صندلی های تاشو در آنجا استراحت می کنیم.

او می گفت محل خواب و تعویض لباس پرستاران خانم و آقا و حتی سرویس بهداشتی پرستاران در تمام شیفت ها فقط یک اتاق در حد ۶ متر است که تا سقف کمد دارد و یک میز در وسط و برای تعویض لباس و استفاده از سرویس بهداشتی به نوبت داخل شوند، خواستید بفرمایید بازدید.

بنده با ۲۳ سال سابقه کار در حین شبکاری به علت انبوه کارهای دفتری و نبود منشی و کمک بهیار و خدمه و نگهبان در شیفت شب یا استراحت نکرده ام و یا ۲ ساعت در آبدارخانه کوچک در صندلی تاشو استراحت کرده ام. صبح هم به جای تشکر و خسته نباشید بابت نگذاشتن پرونده های فلزی بیماران در بالای لاکر بیمار مورد مواخذه لفظی سرپرستار قرار گرفته ام!!

پرستار خوب، بد، زشت
مایه تعجب است که فقط و فقط به مستند سازی اهمیت داده می شود. یک «پرستار خوب»، پرستاری است که مستند ساز خوبی باشد!! پرستاری که به بالین بیمار اهمیت می دهد و فرصت مستند سازی ندارد « پرستار بد» است!!

پرستار زشت هم که میشه پرستاری که به این آشفته بازار نظام سلامت نگاه می کنه و بجای سکوت اعتراض می کنه این همون «پرستار زشت» است.

فرایند پذیرش یک بیمار
بیمار پذیرش می شود. ابتدا در دفتر ادمیت تمامی مشخصات و حتی نوع بیمه توسط پرستار پر می شود. در قسمتی از این دفتر گزارش پرستاری کوتاهی نوشته می شود. مانند هوشیاری و نحوه ورود بیمار و سطح مراقبتی و...

سپس اگر بیمار هوشیار بود شرح حال در ۲ صفحه از بیمار دریافت و در پرونده بایگانی می شود. جالب اینجاست که آنقدر سطح پرستاری بالاست که این شرح حال از شرح حال پزشکان محترم کاملتر است!!

سپس در پرونده فلزی مجددا گزارش پرستاری تکرار می شود. در آی سی یو در چارت مخصوص مجددا این گزارش تکرار می شود !!

یعنی در آی سی یو با توجه به بد حال بودن بیمار به خصوص در بدو ورود و نیاز فوری به مراقبت ویژه پرستار کشیک باید ابتدا این روند و فرایند را تکمیل کند. البته از حق نگذریم خوشبختانه چون بیمار از اورژانس یا بخش پذیرش می شود برگه شرح حال قبلا توسط پرستاران خوب مستند ساز تکمیل شده است!!

پرستاری در بخش های جنرال
در بخش ها باید مرتب مستند سازی کنی که فلان آموزش به بیمار داده شد و از بیمار و یا همراه او امضا بگیری

سفتی باکس در اتاق ها منسوخ شده و پرستار باید با ترالی حتی برای گرفتن یک قند خون با گلوکومتر بر بالین بیمار حاضر شود . جالب اینجاست که ترالی هم سفتی باکس ندارد و لانست و یا سرسوزن آلوده داخل سبد مخصوص روی ترالی گذشته میشود و بعد از طی مسافتی وارد اتاق کار میشوی و آن را داخل سفتی باکس میریزی!!

اگر پرستار بدی بگوید که سبد آلوده به خون و ترشحات شده. می گویند که توسط کمک بهیار شسته می شود. البته اگر کمک بهیار وجود داشته باشد!!

می گویند ری کپ کردن (جدا کردن سرسوزن از سرنگ) ممنوع است. سر سوزن آلوده در سبد رها می شود و با توجه به فشار کاری احتمال نیدل استیک شدن (فرو رفتن سوزن آلوده در دست) افزایش می یابد.

سوپر وایزر محترم مهمترین کارش چک کردن پرستاران برای استراحت نکردن زود هنگام و نیز بررسی سطل های زباله است.

خدا نکند که بیماری ست سرم خود را بدون اطلاع پرستار خارج کند و در سطل زباله عادی بیندازد. مهم نیست که به جای پرستار بیمار یا همراهی بیمار ست سرم را از آنژیوکت جدا می کند و هپارین لاک کنند (بستن درب آنژیوکت). مهم این است که زباله عفونی داخل زباله عادی نشود!!

برای صرفه جویی در مخارج بیمارستان جهت امحاء زباله های عفونی باز این پرستار است که باید دست به کار شود. اگر چه از محل این صرفه جویی و توبیخ شدن ها و کسر اف شدن ها، پرستار بد و خوب هیچ نصیبی از لحاظ مالی نمی برد.

پزشک دستور پنتازول تزریقی می دهد و پرستار علاوه بر ثبت در کامپیوتر باید از پزشک محترم درخواست کند که برگه جدایی هم مهمور کند.

پزشکان محترم درخواست مشاوره و سیتی اسکن و ترانس خون و مخدر می دهند و تا پرستار به خود بجنبد بخش را ترک می کنند بدون اینکه برگه های درخواستی را پر کنند.

من پرستار کارشناس دانشگاهی برای ترانس فرآورده های خونی باید مرتب پزشک یا اینترن را جستجو کنم تا دستور انتقال فرآورده خونی از بانک خون را صادر کنند.

جالب اینجاست که دستور ترانس فرآورده خونی در پرونده توسط پزشک درج شده است. اما من پرستار برای گرفتن پکسل باید در برگه جدا دستور پزشک را داشته باشم.

نتیجه: فرآورده خونی از زمان دستور پزشک و ثبت در پرونده تا ترانس آن پروسه ای را طی می کند که باعث می شود با وقفه زمانی طولانی ترانس شود.

از ابتدای شیفت تا صبح می دوم باز هم همه از من ناراضی هستند
در بخش های جراحی بیمار از درد به خود می پیچد. اما دستور تزریق مخدر PRN (در صورت نیاز بیمار) ممنوع است و باید هر بار مزاحم پزشک شوی و او را پیدا کنی و دستور STAT بگیری.

نتیجه : با توجه به درد شدید بیمار تزریق مخدر فرآیندی طولانی دارد که باعث نارضایتی بیمار می شود.

نتیجه مهمتر: آدم بده بیمارستان پرستار است!!

تو پرستار بد، بر اثر فشار کاری و انبوه کار و مستند سازی اگر کوچکترین خطایی بکنی نابخشودنی است. کسر اف می شوی و تهدید به کسر کارانه. شیفت های موظفی و اضافه کاری های اجباری را صرفا برای تنبیه و نه نیاز بخش، چنان ارنج می کنند که پشیمان می شوی!!

جدیدا مد شده که علاوه بر این تنبیهات مرتب از این بخش به بخش دیگر فرستاده می شوی. گاها هر روز بخش تو تغییر می کند.

مگر می شود که هر روز حکم کارگزینی تغییر کند؟!
واقعا ما به کجا می رویم ؟ ما در حال پیشرفت هستیم یا پسرفت؟
بر نحوه صحیح قوانین چه کسی نظارت دارد و برداشت های سلیقه ای از قانون در بیمارستان ها و بخش های مختلف چه پیامدهایی در پی دارد؟

تعطیلات اجباری در روزهای خلوت بخش
وقتی تمام بخش از بیماران بد حال پر می شود و کمکی در کار نیست، باید یک پرستار دونده ماهری باشد و مواظب باشد که هنگ نکند اما وقتی تعداد بیماران در یک بخش کاهش می یابد و فشار کاری کمتر است، در اولین فرصت به یکی از پرستاران اف اجباری داده می شود و یا او را مجبور می کنند که به بخش دیگری برود و انجام وظیفه کند.

قضیه یک بام و دو هوا
بهترین فضا و امکانات در اختیار کادر اداری است. اولین بودجه نوسازی برای هر بیمارستان در امور اداری و ساختمان ریاست خرج می شود و از ته مانده آن شاید بخش ها رنگ و لعابی بگیرند.

برای کادر اداری شاید در ابتدا و اواخر برج اندکی فشار کاری افزایش می یابد. اما کسر آف و تعدیل نیروی انسانی هرگز در کار نیست. تنبیه توبیخی در کار نیست. به سادگی اضافه کار تشویقی به آنها تعلق می گیرد. در یک کلام، ریاست هوای آنها را دارد.

اما من پرستار در بدترین شرایط انجام وظیفه می کنم. حق استراحت ندارم اگر چه اصلا فرصت استراحت ندارم. پاویونی ندارم. از ابتدای شیفت تا صبح می دوم و همه از من ناراضی هستند. از بیمار گرفته تا همکار پرستار و کمک بهیار و خدمه و پزشک و سرپرستار و سوپروایزر و مترون. حق دارند چون بزرگترین گناه من این است که یک پرستار بالین هستم.
منبع: مهر
 
کلمات کلیدی : پرستار+پرستاران بالین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۷:۴۲:۰۹
پرستاران به شدت تحت ظلم از جانب پزشکان هستند. (3936119) (alef-11)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۲۶:۴۸
پرستاران یا مردم!؟
یکی نیست به این پزشکان بگه به خدا راه پولدار شدن طبابت نبود تو رو خدا طبابت رو ول کنید برید دنبال همون برج سازی یا صرافی یا ... هزار شغل دیگه.
دو سال کار کنید میشه 2 میلیارد برید سرمایه کنید واسه یه کار دیگه از این طبابت بکشید بیرون دست از سر این مردمی که کلی از اونها حقوق اداره کاری 800 هزار تومانی میگیرند بردارید. (3936271) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۶:۱۷:۱۷
وجود تفاوت های هنگفت و البته کاملا غیرمنطقی !!! میان پرستاران و پزشگان و طبیعتا وجود تبعیض و نادیده گرفتن جایگاه حساس و بسیار مؤثر پرستار در چرخۀ هستی-آفرین و نجاتبخش درمانی-بیمارستانی و طبعا بی توجهی ها نسبت به تعیین پرداخت دستمزد های مناسب و شایسته بکارکنان این بخش پر مسئولیت ، پرمشغله ، بسیار دشوار و ..... ، باعث شده که اصولا پرستاران یا به رها کردن کار طاقت فرسای خود بیاندیشند و یا با تلاشی جدید و چند سال دانش اندوزی بیشتر ، به جهش و ارتقای سطح شغلی خود به ردۀ پزشگانی با تجربه بپردازند ؛
نتیجه : تهی شدن چرخۀ درمانی کشور ، از این حلقۀ بسیار مهم و ضروری؛ (3938405) (alef-11)
 
هما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۲۹:۰۳
یکی پول نداره دندونشو ترمیم کنه میره میکشه!
خیلی ها خیلی دردها رو تحمل میکنند تا گذرشون به این دکترهای بی وجدان نیفته
با پیر شدن تدریجی جمعیت شاهد فاجعه خواهیم بود در این سیستم بهداشت و درمان (3936275) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۲۷:۵۲
همین الان هم شاهد هستیم . (3936331) (alef-11)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۳۳:۲۱
چند ماه پیش یه پیرمرد 60 ساله در مشهد به خاطر اینکه پول نداشت چشماشو عمل کنه و درد امانش رو بریده بود از بالای پل هوایی خودشو پرت کرد و خودکشی کرد.
خبرش هست تو گوگل سرچ کنید.
______
واقعا پزشکان حالشون بد نمیشه از خوندن این خبرها؟
پول و مال اندوزی به چه قیمت!؟ (3936277) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۲۸:۱۸
سیستم از بالا مشکل دارد . (3936332) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۴:۱۴
اینجا فقط نظر پرستار نوشته شده.
بهتر است روال کاری یک پزشک در طی روز هم نوشته شود و بعد در مورد میزان سختی و مسئولیت کار مقایسه شود.
ضمنا در شیقت شب پرستاران به دو قسمت تقسیم می شود و در هر قسمت نصف پرستاران می خوابند،هر بخش هم در طول شب حداقل دو پرستار دارد بنابراین ادعای ایشان در مورد استراحت نکردن صحت ندارد.
در مورد وضع پاویون ها هم بهتر است ایشان سری به پاویون پزشکان بزنند تا ببینند که اوضاع اگر بدتر نباشد، بهتر هم نیست.
متاسفانه همانطور که ایشان گفتند مستندسازی بیشترین وقت پرسنل را می گیرد ولی متاسفانه این فقط در مورد پرستار نیست بلکه تعداد برگه های مستندات پزشک هم به اندازه پرستاران زیاد است. (3936658) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۲۳:۰۳:۲۸
سلام
بنده یک سوپر وایزر هستم و نظر این پزشک محترم را قیول ندارم . ایشان اصلا نمی توانند خودشان را با پرستاران و کار آنها و یا حتی استراحتشان قیاس کنند.
درآمد یک پرشک متخخصص در بدترین حالت 10 میلیون تومان است در صورتیکه یک پرستار حرفه ای با سابقه بالای 25 سال با سه شیفت کار حداکثر 6 میلیون تومان است. حال انکه یک پزشک متخصص با حجم فعالیت پرستار وفروض (3937454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۰:۳۲:۵۴
بعضی ها فقط صدایشان بلند است.
یعنی میفرمایید این شرایط از شرایط من مهندس نفت که نحت بدترین شرایط اب و هوایی و ایمنی در عسولویه کار میکنم از شما بهتر است؟ (3936853) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۷:۵۵:۱۸
مشکل پرستاران اینه که تو بخشی فعالیت میکنند که شاهد درامد عظیم پزشکان هستند.
اگه به عنوان یه مهندس شاغل (!) خارج از بیمارستان فعالیت میکردند و حتی نصف درامد یه پرستار درامد داشتند و از چند متری شاهد این اختلاف فاحش درامدی بین خودشون و همکارشون نبودند اینقدر اذیت نمیشدند.
مطمئن باشید حقوق پرستاران رو 10 برابر میزان فعلی هم بکنند مشکل حل نمیشه چون بازم اختلاف درامد پزشک و پرستار خیلی زیاده و از این نظر پرستاران هرروز که وارد بیمارستان میشن احساس تبعیض و ناعدالتی میکنند.
چاره فقط تربیت پزشک بیشتر هست تا (چراغ خاموش جوری که خودشونم متوجه نشن) در سالهای اینده دستمزدشون متعادل بشه.
___________
برخلاف نظر پزشکان محترم که اعتقاد دارند کاهش درامدشون باعث افزایش درامد بقیه ی اقشار نمیشه اما حداقل باعث احساس تبعیض و بی عدالتی هم نمیشه. (3936132) (alef-11)
 
فرامرز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۴۵:۳۰
دقیقا!
باید اونقدر پزشک تربیت کنیم تا این رشته از انحصار خارج بشه و در بیمارستان ها و بقیه ی مراکرز بهداشتی درمانی کمبود نیرو نداشته باشیم.
فوقش اینه که ایران از پزشک اشباع شد فارالتحصیلان پزشکی پول اموزش رایگانشونو یا دانشگاه تسویه میکنند و خارج از کشور میرن برای طبابت. (3936221) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۰۰:۰۰
همین الانم همین کار شما رو عملی کردن.ولی نمیشه داداش.چون توانایی ی عدشون بدرد مردم میخوره.ی دکتر میخوای بری چقد تحقیق میکنی؟ی جراحی بخوای بکنی چقدر تحقیق میکنی؟این نشون میده ۲ ملیون پزشک هم باشه باز همه میخوان پیش همون چند نفر کارشون بشه
هرکه را بحر کاری ساختند. (3936613) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۱۶:۳۰
فعلا باید هم پزشک و هم پرستار از خارج وارد کرد. چرا مثلا در کشور عربستان که این پرستار مثال زدند و یا سایر کشورها این مشکل نیست؟ چرا در سوئیس که یکی از بهترین نظامهای سلامت و بیمارستانی را دارد نه پزشک و نه پرستار و نه بهیار این ادعاها را ندارند؟ چرا اختلاف حقوق بین پرستار و پزشک زیاد نیست؟ چرا بیشتر کشورها اجازه جذب دکتر و پرستار را از خارج دارند ولی ایران ندارد؟
مهمتر از همه چرا باید برای انجام وظیفه پول اضافی به اسم کارانه دریافت شود؟ (3936630) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۷:۵۹:۴۶
متاسفانه هر کسی هر قدر بتونه از بودجه عمومی به نفع خودش یا همکارانش یا باند و جناح خودش برداشت. واقعا کی قراره بودجه عمومی عادلانه خرج بشه؟ (3936138) (alef-11)
 
دانشجوی پرستاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۰:۰۱
کو گوش شنوا...
الان چند نفر هم هستن که میان میگن چرا پرستارا خودشون رو با پزشک مقایسه میکنن؟
پرستارا که کاری انجام نمیدن و از این حرفا...
وقتی تو یه بخش چهل تخت خوابی فقط دوتا پرستار باشه دیگه باید تا آخرشو تصور کنی که چه بلایی قراره سر بیمارا و پرستار بدبخت بیاد (3936139) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۳۰:۰۹
همیشه هم یکی هست که بیاید بگوید اینها عقده پزشک شدن داشتند چون پزشک نیستند این حرفها را می زنند ! (3936334) (alef-11)
 
آرزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۰:۱۵
حقوق پرستاران چقدر باشه تا این قشر زحمتکش احساس تبعیض نکنند!؟
2 میلیون؟ 3 میلیون؟ 5 میلیون؟ 10 میلیون!؟
متاسفانه شکاف درآمدی بین پزشکان متخصص و کادر درمانی اونقدر زیاد هست که با هر نوع افزایشی در حقوق بقیه ی کادر درمانی این شکاف پر نمیشه و تنها راهش کم کردن دستمزد پزشکان هست و لاغیر! (3936142) (alef-11)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۱:۰۶
من خودم پرستارم میبینم پزشک ماهی صد میلیون درامد داره و من ماهی 1.9 میلیون یا کارانه و ...!!!!
این عدالته!؟ (3936146) (alef-11)
 
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۲:۲۱
ما شاهد یه مافیای پزشکی در بدنه ی سازمان سنجش و وزارت بهداشت هستیم که اجازه ی افزایش ظرفیت رشته های پزشکی رو نمیدن. (3936148) (alef-11)
 
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۲:۴۷
چرا یک پزشک اینقدر باید درامد داشته باشه!؟ (3936151) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۵:۱۲
یه پزشک متخصص در سخت ترین حالت 3 برابر یه پرستار درس خونده (12 سال در برابر 4 سال). تازه از سال پنجک به بعد هم کشیک و ... میتونسته درامد داشته باشه.
اونوقت انصافه درامدش 100 برابر یه پرستار باشه!؟ (3936158) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۲۳:۱۶
جهت اطلاع شما دستیاری و پزشکی عمومی تمام وقت هست و هر کار دیگه ممنوع هست. دستمزد دستیاری تخصصی به زور به ماهی هشتصد تومن مرسد. (3936571) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۲۵:۲۸
اصلا مهم نیست کی چند سال درس خوانده است مهم تنظیم سیستم نظام پرداخت است که باید منصفانه باشد.
مثلا یک پزشک تازه فارغ التحصیل 1.5 میلیون و یک پرستار 1.3 و با یک اشل رشد متوازن بالا برود. این اصل توازن در جامعه ای سالم است جامعه ایران ببماری رو به موت است دیر یا زود میمیرد. بیماریش هم خود بزرگ بینی (تکبر) است. (3936636) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۱۶:۴۲
افزایش دستمزد پرستاران (به هر میزان) این گپ فاحش درامدی بین اونا و پزشکان رو پر نخواهد کرد و لذا چاره ی کار فقط کم کردن کارانه های نجومی پزشکان هست تا پرستاران در کنار همکارشون در بیمارستان احساس ارامش کنند. (3936180) (alef-11)
 
ش.ه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۱۸:۱۳
خدا به شما فرشتگان سپید پوش اجر عطا کند که تحمل بالایی دارید (3936182) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۰:۰۵:۵۳
فرشتگان ماهی میلیون ها تومن می گیرن و قدرتشون هم تحصیل با هزینه کشور و استفاده از آنتی بیوتیکه (3936828) (alef-11)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۱۸:۲۹
فارغ التحصیلان فنی_مهندسی خیلی وضعشون نسبت به پرستاران خرابتره باز اگه پرستاران یه شغلی دارند (یا میتونن داشته باشند) اما خیلی مهندس بیکار در کشور داریم که دنیال شغلی با نصف حقوق یه پرستار میگردند و پیدا نمیکنند.
پرستاران نه به خاطر کم بودن دستمزدشون بلکه به خاطر "احساس تبعیض" گله دارند. (3936183) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۱۷:۴۹
باید حقوق همه کارمندا یک مقدار قابل قبول باشه نه یکی صد برابر اون یکی
دوستم با 29 سال سن از جنوب تهران هر روز میره شمال تهران شرکت روزی سی هزار تومن میگیره وقتی گفت به آینده خودم و فرزندانم نا امید شدم (3936386) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۱:۰۴
بهتره پرستاران به همین حقوق های 2 الی 4 میلیونی که میگیرند راضی باشند چون خیلی ها بیکارند. (3936188) (alef-11)
 
مهندس عمران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۲:۲۵
یکی از حسرتام اینه که چرا کنکور تجربی ندادم!
اگه پزشک هم نمیشدم حداقل پرستار بودم و مثل الان بیکار نبودم. چون دیدم که دارم میگم. اگه به جای عمران مدرک پرستاری داشتم همین الان کار فراوون ریخته بود.
من نمیدونم پرستاران از چی مینالند!؟ (3936191) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۳:۱۷
خسته نباشید به همه پرستاران ...

کاملا درسته ..حتی میشه گفت وظیفه یک پرستار از یک پزشک شاید سنگین تر هم باشد .

باید این قشر از جامعه به خوبی پشتیبانی بشن و نباید اختلاف حقوق بین پزشک و پرستار زیاد باشه . (3936194) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۳:۱۷
همه از بیکاری و رکود گله دارند پرستاران از تبعیض بین خودشون و پزشکان!! (3936195) (alef-11)
 
ماووزه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۳۴:۳۸
تلاشهای اینجانب در چند ماه گذشته به عنوان یک پزشک ،برای توضیح و آگاهی رسانی در مورد درآمد پزشکان راه به جایی نبرده است ،فقط یادآوری میکنم که ما سوگند خورده آیم تا کار خود را به نحو احسنت انجام دهیم ،نه اینکه رایگان انجام دهیم ، درآمد تمام مشاغل در ایران کم است و دولت باید در راه اصلاح این درآمدها گام بردارد اما راه اینکار ، تحقیر و توهین و کوچک کردن و بی ارزش جلوه دادن کار پزشکان نیست
درود خداوند بر آنان که می اندیشند و با منطق سخن میگویند (3936203) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۵۷:۴۴
به نحو احسنت!؟
یعنی خوشم میاد غیر از رشته ی خودتون دوتا کتاب مطالعه نکردید تا بدونید "به نحو احسن" درسته نه اینی که شما نوشتید!
اتفاقا کار درست رو شما کردید. از صفر تا صد یه درسی خوندید که بشه باهاش تو ایران پول پارو کرد. (3936244) (alef-11)
 
ماووزه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۱۴:۳۶
از اینکه اشتباه نگارشی من رو یادآوری کردید سپاسگزارم، لطفا در مورد موضوع بحث هم نظر خودتون رو بفرمایید (3936380) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۳۶:۴۷
وقتی درآمد بقیه مشاغل پایینه یعنی تولید ثروت در ایران کمه بنابراین درآمد پزشکان هم باید به همون نسبت کم باشه. درآمد پزشکان از جیب مردم بیمار میاد که خیلی وقتها بصورت غیرعادلانه و حتی غیرقانونی بالاست مثل زیرمیزی! (3936405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۵۰:۵۹
دوست عزیز آب در هاون می کوبی...خودتو خسته نکن کسی تو را نمی فهمه جز خودم ....... (3936423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۴۶:۰۵
متاسفانه این مسائل اول و اخر در رابطه بیمار و پزشک تاثیر میزاره و نهایتا در نتیجه درمان.
چند ماه هست هر روز یک بی احترامی از طرف یک بیمار رو تجربه میکنم.و البته بعضی از بیمار ها هم محبت میکنن و جلوگیری میکنن از بروز بعضی حوادث.خدا خودش رحم کنه (3936595) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۳۶:۵۷
ایا حاضری بری یمن یا سوریه اصلا اگر با همه اینها مخالفی حاضری بری یک کشور افریقایی یا امریکای جنوبی اگر اینها را هم مرتبط با قسمت نمی دانی و خارجی هستند حاضری بری مرز سیستان و بلوچستان نه این هم نه مناطق محرومی که خودت پسندت هست. اون هم نه برو اهواز حاشیه شهر سالی سه ماه باشون زندگی کن کمکشان کن پول کم هم بگیر. باز هم نه! پس چرا دکترهای عربی و سوئیسی که دریافتی کمی هم دارند دور دنیا برای قسمشان به مردم کمک می کنند؟! (3936648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۰:۴۳:۲۰
لابد سیستان بلوچستان مرز خوزستان و ایلام نه سه ماه بلکه دوسال. 25 روز از ماه شبانه روز در بیمارستان مقیمند پزشک نیستند و اشتباهی بودند. (3936871) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۴:۴۷:۰۷
نمیدانم چرا پاسخ من منتشر نمیشود ولی دوباره مینویسم که من 10 سال در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان و با حداقل امکانات حتی در جاهایی که مجبور بودم آب خوردن و آب مصارف بهداشتی را از مناطق دیگر بخرم خدمت کرده ام ،بسیاری دیگر از همکاران من در شرلی اینچنین خدمت کرده اند، مشکل جامعه این است که چشم خود را به روی این کارها میبندد و فقط درآمد معدودی پزشک پایتخت نشین را میبیند (3937094) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۸:۳۷:۱۶
پرستارا فقط با اعصاب همراهان بیمار بازی می کنند، یکی از همین پرستارا با تزریق امپول اشتباه پدربزرگ اینجانب رو به کما فرستاد و اگر در همون شب دکتر متخصص تو بخش نبود و رسیدگی به موقع نمی کرد حتما می مرد. تازه کل کارها رو هم تا خود همراه بیمار تو بخش انجام نده پرستار دست نمیزنه. (3936207) (alef-11)
 
محمد دانشجو پزشکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۳۴:۳۹
این پرستارها هرچی بهشون پول بدی راضی نیستن چون مشکلشون اساسا فقط با پول هم حل نمیشه و خیلی توقعات دیگه هم دارن .... چرا درامد خودشون با فلان فوق تخصص معروف مقایسه میکنن .... اگه انصاف باشه باید درامدشون با پزشک عمومی مقایسه کنن ... با رتبه های نجومی کنکور قبول شدن یه مدرک لیسانس دارن میخوان باهاش درآمد نجومی هم داشته باشن .... (3936280) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۳۵:۳۷
پرستاران خانم بیمارستان شهید چمران شیراز از بهترین پرستاران ایران هستن از نظر من..کاش درتوانم بود تقدیر ویژه کنم از همشون..ممنونم از همشون. (3936282) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۴۷:۰۱
دختر عموی من فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه معتبر دولتی هست و بیکار،اونوقت بعضی از این پرستارا که متاسفانه سواد علمی ناکافی دارند از اینکه دولت پول مفتی میریزه به جیبشون ناراحتند. (3936287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۱۳:۵۷
بحث بر سر میزان حقوق نیست یحث بر سر تبعیض و بی عدالتی هست که هر آدمی رو در هر شغلی می رنجاند... (3936316) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۲۱:۰۸
تورو خدا اصل مطلب رو فراموش نکنیم و اسیر مقاصد شخصی نشویم
موضوع اصلی الان این است که یک پزشک به طور متوسط 10 برابر بقیه اقشار در آمد دارد و این باید اصلاح شود حتی اگر خود شما پزشک هستید باید در این راستا گام بردارید
یا حقوق بقیه بیشتر شود یا میزان کارشان بیشتر شود یا حقوق پزشکان کاهش یابد (3936392) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۷:۲۸:۲۵
هیچ مهندسی باسوادی بیکار نمیمونه. (3936724) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۵۸:۴۷
همين ديروز مشخص شد در مرگ كودك مشهدي كادر درمان يعني پرستاران مقصر بودن. پرستار با مدرك ليسانس از من فارغ التحصيل شريف بيشتر درآمد دارن. (3936303) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۰۷:۱۹
متاسفانه اینطوری نیست که این پرستار عزیز گفتند.
من کارم تجهیزات پزشکی و بیشتر وقتم رو در بیمارستان میگذرونم. باید بگم رفتار پرستاران ایران با بیپاران در تمامی بیمارستانها خصوصا بیمارستانهای دولتی بسیار زننده و تنده. طوریکه من خودم یکی از ترسهام رفتن به بیمارستانه به عنوان بیماره.
میتونید قبول کنید یا با لاپشونی اون رو پنهان کنید انتخاب با شما ولی در بیشتر کشورهایی که برای اموزش رفتم پرستاران مهربانترین کارمندان بیمارستانها هستند اما در ایران برعکسه. ادم ارزو داره پرستار زودتر از اتاق بیمار خارج بشه.
این هم به نظر من بر میگرده به اختلاف درآمدی این قشر با گروه درمانی برتر یعنی پزشکان.
پدستاری که میبینه داره بیشتر از یک پزشک وقت برای بیمار میذاره ولی یک دهم پزشک هم درامد ماهیانه نداره دلیلی برای رفتار خوش با بیمارش نداره.
امیدوارم یک روز این عزیزان هم درک کنند که اون بیمار نیست که داره هزینه های درمانی رو مرداخت میکنه بلکه این سیستم درمانی که مبلغ پرداختی رو مشخص کرده شاید اینطوری کمی با بیماران مهربانتر رفتار کنند. (3936311) (alef-11)
 
Omid
Sweden
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۲۵:۲۸
شما هم میخوندین پزشک میشدین. من هم پزشک نیستم در ضمن (3936328) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۰۲:۲۷:۴۳
شما همه ی پیش زمینه های یک پزشک را دارید سریع برای پزشکی اقدام کنید (3937544) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۳۱:۵۱
خانم یا اقای پرستار سلام. من پرستار نیستم ولی میدانم اساس و بنیان بیمارستان شما هستید، شما مجری قانونهای پزشکی هستید. تنها نیروهایی که در تمام شیفت یکسره کار می کنید و در مقایسه کمترین حقوق و "احترام" را دارید. من شخصا دست و پای شما را می بوسم واز زحمات شما تشکر می کنم. سیستم بهداشت ما باید تغییر کند و از پزشک محوری به پرسنل محوری تغییر کند. حقوق شما باید طوری باشد که نیاز به اضافه کاری نداشته نباشد و در هنگام کار فقط به بیمار فکر کنید نه به مشکلات احتمالی مالی. احترام و جایگاه شما باید تغییر کند تا به کار خود افتخار کنید و بدانید نقش مهمی را در درمان بیمار انجام میدهید. (3936335) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۳۶:۵۰
با کارشناسی ارشد مکانیک بیکار هستم ، حاضرم با ماهی 500 تومن هم کار کنم ولی کار نیست.
برادر اینجانب هم با لیسانس پرستاری 3 تا 4 تومن در ماه براش میفته. تازه اگه یک شیفت هم آزاد بره تا 6 هفت تومن داره.

من که با هزار امید ارشد برق از دانشگاه دولتی با معدل خوب گرفتم تو خانواده انگشت نمای خلق شدم (3936338) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۴۵:۴۳
متاسفانه دوست عزیز، من هم با ارشد عمران و سی سال سن 3 سال بعد از سربازی بیکارم.
برادر اینجانب هم با ارشد مکانیک با 35 سال سن مغازه پوشاک زده.
کاش پرستاری می خوندم نه لازم بود تو کنکور زحمت بکشم نه تو ارشد با 5تا مقاله و دفاع پایان نامه پوستم کنده شه. حقوق و کارم تضمین بود بدون دردسر.. (3936418) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۸:۱۰:۳۰
بالاخره ارشد مکانیک یا برق؟ (3936739) (alef-11)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۱۰:۴۸
ساختار خراب است. مشکل از مدیران بالایی وزارت بهداشت است. تا این مدیران زنده هستند همین آش و همین کاسه هست. (3936376) (alef-11)
 
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۰۱:۵۸
کاش دولت محترم کمی هم از کشورهایی همچون انگلیس و سوئد در بهداشت و درمان تقلید می کرد .
براستی ایا نباید قسمتی از درامد بیمارستان به تجهیز ات و نوسازی بیمارستان و یا بیماران فقیر بدون پول و یا مناطق محروم اختصاص داده شود ؟!
همکاری داشتم که در ایران فوق لیسانس بود ازدواج کرد و ساکن سوئد شد در انجا پرستاری خواند و در حال حاضر زندگی بسیار مرفه و پر از ارامشی دارد و از کار خود بسیار راضی است .
توی ایران دائما از زیر کار در می رفت روزی ازش پرسیدم راستی تو که در ایران همیشه جیم می شدی در انجا چطور کار می کنی ؟
گفت در انجا مسئولین آنقدر خوب و قدر دان هستند که اصلا نمیشه در حقشان بدی کرد و همه کارشان را درست و خوب انجام می دهند . (3936437) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۸:۳۵:۰۰
نه خیر قربان مسئله قدردان بودن مسئولان نیست، مسئله اینه که اگه اونجا از کار جیم بشه روزگارش سیاه می شه (3936751) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۲۵:۴۶
سیستم پزشکی ایران یک سیستم غیر مسوول و خودبرتربین است که عملا به یک مافیا تبدیل شده است.

درآمد ۳۰۰ میلیونی یک پزشک معادل ۵۰ برابر درآمد ۶ میلیونی یک پروفسور دانشگاه صنعتی شریف است. چرا؟؟؟؟ این مثال پروفسور را زدم که استدلال مضحک اینکه اطباء زیاد درس خوانده‌اند از کار بیفتد!! یک پروفسور در سن ۶۰-۷۰ سالگی هم مشغول یادگیری است!! اطباء چطور؟

مساله واقعی این است که درس خواندن اصلا ربطی به ماجرا ندارد. مساله مساله پول است و یک مافیا که خودش می‌بافد و خودش می‌دوزد و سازمان نظام پزشکی‌ که قرار است بر آنها ناظر باشد هم از خودشان است و حافظ منافع شان. باید یک تیم از آدمهای قوی در مجلس این مافیا را منهدم کند. باید بخش های اداری و تصمیم‌سازان وزارت بهداشت مدیران غیر پزشک باشند و از استادان پزشکی مشورت بگیرند و پزشکان از تصمیم سازیهای مالی به کلی حذف شوند. همچنی متناسب با درآمد بایستی مالیات هم تصاعدی افزایش یابد. (3936449) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۲۶:۰۸
شما یک آدم بسیار بی اطلاع هستید.
درامد دویست میلیونی رو نیم درصد پزشکان دارند. در کل درآمد های نجومی به ده درصد جامعه پزشکی نمی رسد. (3936574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۷:۳۴:۲۸
موافقم. یکی از مشکلات فارغ التحصیلان شریف و از این جور دانشگاههای نفتی دولتی این است که فکر می کنند جامعه به رتبه کنکورشان پول می دهد یا باید باج رتبه کنکورشان را از جامعه بگیرند اما نمی دانند جامعه به ارزش افزوده پول می دهد. (3936728) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۳:۳۴:۴۹
پرستاری که عملا کنکور نداره، هرگی شرکت کنه قبوله. کار هم که چند شیفته براشون هست. مشکل اینا و همه مردم کشور تبعیض و توزیع نا عادلانه است. (3936521) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۳:۳۷:۳۹
متاسفم که فنی ها اینقدر دچار بیکاری هستند که به حال پرستاران غبطه میخورند چه وضعی دارد این مملکت خدایا شکرت که یک پرستار شدم نه یک مهندس (3936523) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۳:۵۵:۱۷
پرستاری واقعا کار سخت و مشکل والبته دلنشینه اگه دوست داشته باشی. کلا کار شیفتی اون هم در محیط پر استرس بیمارستان چه پزشکی چه پرستاری که یک روز صبحی یک روز عصری یک روز شب همه برنامه زندگی رو تحت تاثیر میذاره. (3936546) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۰۱:۵۹
بنظرم اوضاع پرستارا از بقیه کارمندا بهتره.یکی رو میشناسم دوره سربازیش امریه بوده بیشتر از من که فرهنگی هستم و فوق لیسانس بیشتر میگیرفت...
الان که دوره اوناست (3936550) (alef-11)
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۳۲:۵۶
فعلا که همه تون محتاج ما پزشکان هستید....... (3936579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۱:۲۷
آفتاب آمد دلیل آفتاب ! (3936901) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۱:۴۱:۵۰
از یک پزشک همچین ادبیات سخیفی بعیده..تاسف بر حال و روز فرهنگ این کشور (3936924) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۰۲:۳۲:۳۶
من به شخصه تا به حال محتاج هیچ پزشکی نبودم اگه هم بودم بیشتر محتاج جیبم بودم تا پزشک (3937545) (alef-11)
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۳۴:۵۷
خشم و کینه بخصوصی در این کامنتها موج میزنه.خصوصا از سوی کسانی که شغل درست و حسابی ندارن..... (3936580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۸:۳۶:۵۵
خدا این شادی ها رو ازت نگیره جناب پزشک
یاد شعری افتادم که می گفت طبیبان بهر روزی خلق را رنجور می خواهند (3936752) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۳۶:۳۰
دوستان من مگه ما مهندس پولدار و وکیل پولدار نداریم .خبذطبیعی همه پزشک ها درامد بالایی ندارند کمی واقع بین باشیم شما گیر دادید به چند تا جراح معروف.ضمنا پرستاران محترم خودشون رو با پزشک مقایسه نکنند قیاس مع الفارغه!!!!!!! (3936646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۰۲:۲۴:۵۳
پزشکا وکیل مدافع کم داشتن که اونم پیدا شد (3937543) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۳۷:۴۴
دوستان عزیز شغل مهندسی رو پرستاری مقایسه نکنید، پرستاران شیفت شب دارن عیدها بایدبرند، هر آن ممکن است بیماری های خطرناکی از جمله ایدز و هپاتیت بگیرن، درضمن پرستاری رتبه 4000 هزار حداکثر برای دانشگاه سراسری میخواد دوستان مهندس با رتبه های 10000 هم عمرانو امثال آن در دانشگاه سراسری قبولن، کمی انصاف داشته باشید پرستاری دو سال طرح داره، هر روز دیدن چهره ی مریض مضطرب مردم کار آسانی نیست ک میگید پرستاران همگی بداخلاقن خود شما یکی یه سوال رو دوبار ازتون بپرسه عصبی میشید ،مشکل اینه همه رفتار بد پرستار را میبینن، نه تند خویی مراجع را، حرف از مشکلات پرستاری زیاده اینکه درباره ی حقوق 2، 1خورده ای میلیونیه پرستاران گفتن ک نه روز تعطیل دارند نه عیدو غیر عید نه روزو شب و نه آرامش و امنیت واقعا نهایت بی انصافصیست (3936650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۷:۳۸:۴۷
مگه رتبه کنکور ملاک درآمده؟؟ متاسفم برای شما. الان یک نیروگاه خصوصی ۱۰۰ مگاواتی کوچک سالی ۸۶ میلیارد درآمد دارد ۶ مهندس هم صاحب آن هستند. رتبه کنکورشان هم متفاوت است. (3936729) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۰۲:۲۳:۴۵
عزیز اون 10000تو رشته ریاضی اگه بیاد تجربی امتحان بده میشه دو رقمی دیدم که می گما پس رتبه خودتون رو با کسی مقایسه نکنید در ثانی شما فکر کن از فردا هیچ کس مریض نشه همتون بیکارین از پزشک بگیر تا پرستار باید برین الافی ولی تا زندگی جاری هست مردم به مهندسا نیازدارن الببته خدایی نکرده منت نیستا ولی ی واقعیتی هست که باید گفته بشه (3937541) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۰ ۲۳:۱۱:۳۰
فعلاکه شما جماعت پیام نوری بیکار و علافید. (3942692) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۲:۰۳:۰۱
بیشتر مردم قدر زحمات شما فرشتگان سپیدپوش را میدانند. کاش وضعیتی در کشور ایجاد میشد که شما هم از حقوقتان راضی باشید. سر و کار داشتن با جراحت و خون و تعفن و انواع و اقسام بیماریهای واگیر و غیرواگیر کار سختی است. بنده خودم در رشته فنی تحصیل کرده ام. این را برای آن دسته از دوستان عرض میکنم که شغلهای فنی و مهندسی را با شغلهای بسیار حساس و مملو از آلودگی و پرخطر پرستاری و بهیاری مقایسه می کنند. (3936673) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۳:۱۳:۴۱
پرستاران عزیز لطفا خودتون رو با عموم مردم مقایسه کنید نه پزشکان. اگر بنا به مقایسه باشه اون مهندسی که الان با ماهی 900 هزار تومان داره روزگار میگذرونه چی بگه ؟! (3936690) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۷:۵۸:۲۹
برای شما هم حداقل ۲۵۰ میلیون تومان وام در نظر گرفتند! آخ آخ ... ببخشید فراموش کردم سختی کار کارکنان محترم بانک خیلی بیشتر از شماست. (3936734) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۰:۰۵:۱۹
مگه کسی حقوق خلبان هواپیما رو با خدمه پرواز مقایسه میکنه که پرستارها حقوقشون رو با فوق تخصص های جراحی مقایسه میکنند؟!

حقوق پرستارها از لیسانس های مشابه خدا رو شکر خیلی هم بیشتره. (3936827) (alef-11)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۷:۵۱
این کشور همین الان نزدیک ۱۵۰۰۰۰ پزشک داره . اون در امدای چند ده میلیونی
مال ۱۰ ۱۵ درصد این پرشکاست.
بقیه پزشکا درامدشون شاید به ۱۰ میلیون در ماه هم نرسه.
از همه بدتر پزشکای عمومی که اغلب کلا روی خط فقرن. (3936898) (alef-11)
 
ارجمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۲:۵۲:۱۲
اشتباه اصلی این است که هدف اصلی درس خواندن را اشتباه به ما یاد داده اند:
درس می خوانیم تا برای خودمان خانواده و جامعه مان فردی مفید تر باشیم( نه پولدارتر) و برای همین است هزینه درس ما را جامعه می دهد
این تبعیض بیش از حد بین یعضی از مشاغل مانند یک بمب ساعتی عمل می کند که دیر یا زود منفجر خواهد شد،این از کامنت های همین بحث مشخص است
مردم باید یاد بگیرند که داشتن مدرک دکتری دلیلی بر این که شخص مدیر و نماینده خوبی باشد نیست و بهتر است مردم در انتخاب نمایندگان مجلس های بعدی به پزشکان رای ندهند تا قانون گذاران و پاسداران حق مردم ،بدوم در نظر گرفتن منافع شخصی و صنفی این تبعیض به وجود آمده و تلنبار شده در این چند سال را جبران کنند (3936983) (alef-11)
 
پزشک وظیفه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۳:۴۵:۵۷
یک بار هم که شده بیان و این مشکل ادعای اختلاف درامد پزشک و پرستارو حل کنن. یعنی شفاف سازی کنن.
دلیلی ندازه با فوق تخصص مقایسه بشن، بیان تعداد کشیک ها، ساعت کاریو خدمات انجام شده توسط یک پرستار رو با یک پزشک عمومی اورژانس همون بیمارستان مقایسه کنن. ریز بریز ببینن پرستاره مثلا چندتا مرگ گرفته، ازمایش فرستاده پیگیری بیماراشو کرذه و غیره، اون پزشک هم چندتا بیمار دیده چندتاشون سرپایی ،بستری موقت ، بستری دایم ، چندبار سرپرست تیم احیا بوده و غیره. بعد ببینن اختلاف درامدشون توی یک سال چقدر بوده.
اون موقع همه چیز برای قضاوت عادلانه فراهم میشه. وگرنه با حرف ژورنالیستی زدن و قصه سرایی و مظلوم نمایی فقط با اذهان عمومی بازی میشه. (3937041) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۰ ۰۳:۲۱:۱۲
الف جون خودت مطالبی بنویس که از ارزش کار این پرستارا بیشتر به چشم بیاد با تشکر (3941877) (alef-11)
 
اذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۳:۱۸:۵۳
من نه پرستارم نه پزشک ۰فقط چیزی رو که فکر میکنم میگم ۱ پرستارهای عزیزشما زحمت پزشکارو از کنکو ر تا تخصص با خودتون مقایسه نکنید ۲ اشکال درامد بالای پزشکا نظام مالیاتی کشوره که باید با رعایت انصاف درست بشه نه اینکه کارانه که درامد زایی یک پزشک برای بیمارستانه بین کادر پخش بشه (سهم خواهی تو این مملکت نو بره والا) ۳پرستارا بیان خودشونو با لیسانس رشته های دیگه ( حتی فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر )مقایسه کنن اونوقت اگه عادل باشن میبینن با شرایط کنونی جامعه باید خدارو شکر کنند۴تعداد پرستارا باید بیشتر بشه که مجبور نباشن چند شیفت کار کنن ۵ تو کشورای دیگه پرستارا خیلی کارا میکنن که تو ایران اونارو همراه مریض انجام میده من تو اون مدتی که تو استرالیا بودم و مدتی در بیمارستان بستری بودم دیدم (4153842) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.