نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428295
دستور کتبی روحانی برای حل مشکل بیمه/ پرداختی از جیب مردم به ۴۰ درصد رسید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی هزینه‌های حوزه سلامت از جیب مردم از صدور دستور کتبی رئیس جمهور برای حل و فصل هزینه کرد اعتبارات درمان تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش تسنیم، ایرج حریرچی در ادامه نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره هزینه کرد حوزه سلامت اظهار داشت: حق بیمه به نوعی مالیات سلامت است و این مورد هزینه‌های حکومتی عنوان می‌شود و همیشه این سوال مطرح است که آیا هزینه دولت‌ها و بیمه‌ها در حوزه سلامت بیشتر شود خوب است یا بد؟ که پاسخ این است که مادامی که هزینه‌کرد به کمک به مردم باشد خوب است تا بیمار از جیب کمتر هزینه کند.

وی ادامه داد: در چهار دهه گذشته هیچ کشوری نتوانسته است که در یک سال پرداختی از جیب مردم را از 50 درصد به 40 درصد کاهش دهد که خوشبختانه ایران در طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس و وزارت بهداشت و بیمه‌ها توانست هزینه‌های درمانی را به 40 درصد کاهش دهد و این یعنی مردم کمتر فقیر شدند و توانستند این هزینه‌ها را در جای دیگری از زندگی هزینه کنند.

حریرچی ادامه داد: همچنین بالاخره دستورات شفاهی رئیس جمهور دیروز به صورت کتبی در زمینه هزینه‌کرد اعتبارات درمان تامین اجتماعی صادر شد مبنی بر اینکه "نه بیست و هفتم" اعتبارات درمان تامین اجتماعی در یک حساب جدا واریز شود تا برای حوزه سلامت کارگران و بیمه شدگان در زمان درست و به موقع هزینه شود.

وی تصریح کرد: همچنین خبرهای خوشی داریم مبنی بر اینکه سازمان بیمه سلامت ایرانیان 1200 میلیارد تومان به صورت نقد و 1640 میلیارد تومان به صورت اوراق بابت بدهی خود پرداخت کرد ولی مطالبات دو بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان خواهد بود و یکسال بدهی دارند.

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به هر حال اگر مراکز درمان دولتی و خصوصی به دلیل این بدهی‌ها ضربه بخورند دود آن به چشم مردم می‌رود و ما مکلف بودیم این بدهی‌ها را اعلام کنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۰۴ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۴:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۱:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۱:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۲:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۹ ۰۷:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۵ ۱۱:۵۹
 
 
کلمات کلیدی : بهداشت و درمان + بیمه + وزارت بهداشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۲:۰۷:۵۰
اميدوارم اقاي رييس جمهور اين مضوع را بدانند كه 2 درصد از 9 درصد بابت درمان بازنشستگان بوده و بايد براي اينده سرمايه گذاري مي شد. متاسفانه قشر كارگر بدترين زيان را در دوران آقاي روحاني ديد كه بايد مد نظر در انتخابات آينده باشد
به زودي تبعات فاجعه بار اين طرح براي كليه مسئولين ارشد نظام مشخص مي شود كه به ضرر سلامت كشور ، پزشكان ، و به ويزژه مردم خواهد بود (4084239) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.