نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470199
قاتل زن ثروتمند از قصاص گریخت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶
 کارگر آژانس کرایه خودرو که سیزده سال پیش و در جریان سرقت، پیرزن ثروتمندی را کشته بود، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش «ایران»، پرونده این جنایت از روز 22 اردیبهشت سال 84 و هنگامی در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت که مأموران کلانتری 126 تهرانپارس با جسد زن سالمند در خانه‌اش روبه‌رو شدند.

کارآگاهان پس از تحقیقات جنایی گسترده، به راننده یک آژانس کرایه خودرو ظنین شدند و او را تحت بازجویی قرار دادند. او که ابتدا منکر اطلاع از ماجرای قتل بود، سرانجام وقتی با مدارک پلیس روبه‌رو شد، چاره‌ای جز اعتراف ندید. فریبرز – 32 ساله- پس از اعتراف به قتل و تشریح جزئیات جنایت روانه زندان شد.

با گذشت سیزده سال از این جنایت، صبح دیروز فریبرز از زندان به دادگاه کیفری منتقل شد و قاضی اصغر عبداللهی به همراه قاضی کیخواه – مستشار دادگاه – متهم را محاکمه کردند.در آغاز جلسه متن کیفرخواست خوانده شد. آنگاه متهم پای میز محاکمه ایستاد و در شرح ماجرا گفت: «پیرزن ثروتمند، مشتری دائمی آژانس بود به همین خاطر او را به خوبی می‌شناختم و می‌دانستم تنها زندگی می‌کند. به همین خاطر وسوسه شدم تا از او سرقت کنم. یک شب که از آژانس ماشین گرفت تا به خانه خواهرش برود، مطمئن شدم هیچکس در خانه نیست. بنابراین با خیال راحت وارد خانه‌اش شدم اما ناگهان دیدم از خانه بیرون نرفته است. از آنجا که مرا به خوبی می‌شناخت با هم گلاویز شدیم و من او را با پشت‌پا به زمین زدم که ناگهان بر اثر ضربه‌ای که به سرش خورد جان سپرد. درحالی که خیلی ترسیده بودم و نمی‌دانستم باید چه کار کنم چهار عدد سکه طلا و مقداری طلاهای پیرزن را برداشتم و فرار کردم.»

متهم در آخرین دفاعیاتش به قضات گفت: «با توجه به اینکه از این اتفاق پشیمان هستم و هنگام قتل تحت تأثیر مصرف مواد مخدر بودم درخواست می‌کنم مرا ببخشید. باور کنید خانواده‌ام بیرون از زندان سال‌هاست که به من نیاز دارند و به سختی زندگی می‌کنند.من طراح دکوراسیون بودم که اگر بتوانم از زندان آزاد شوم و کارم را ادامه دهم قول می‌دهم دیه را قسطی هم که شده بپردازم.»پس از آخرین دفاعیات متهم و با توجه به حاضر نشدن اولیای دم در جلسات دادگاه قضات رأی دادند تا متهم با پرداخت نیمی از دیه به صورت نقدی و نیمی از آن به صورت اقساطی از زندان آزاد شود.
 
 
کلمات کلیدی : قتل، قاتل، قصاص
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۵:۲۸
«در حالی که خیلی ترسیده بودم و نمدانستم چه کار کنم، چند سکه و مقداری طلا دزذیدم!» اگر نمی دانستی چکار کنی چه را سکه و طلا دزدیدی؟ چرا خانواده ی او به دادگاه نیامدند؟ و‌چرا دادگاه بدون خواست خانواده ،حکم صادر کرد؟ از کجا می دانید که این ادم کش فردا کس دیگری را نکشد؟ ان اژانس چرا داد گاهی نشد که فرد معتاد را بکار می گیرد؟
ه (4328708) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.