توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504148
امیدهای دختر ۱۴ ساله برای نجات پدر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۳
مردم به کمک دختر ۱۴ ساله‌ای رفتند که تنها یک‌ماه فرصت دارد پدرش را از قصاص نجات دهد.تا‌كنون بخشي از مبلغ ديه مقتول فراهم شده و دختر نوجوان در انتظار كمك خيرين است تا بتواند پدرش را بار ديگر در آغوش بگيرد. اين پرونده مرداد سال 89به جريان افتاد. مردي به نام عليرضا فيروزكوهي، در جريان درگيري با همسرش در شهرستان مهريز، ناخواسته او را به قتل رساند و پس از آن دچار عذاب وجدان شد و با مراجعه به كلانتري راز اين جنايت را فاش كرد.

به گزارش همشهری، او گفت كه از مدتي قبل از همسرش 200هزار تومان قرض گرفته بود اما چند روزي بود كه بر سر اين پول با هم درگيري داشتند و در نهايت وي كنترلش را از دست داده و او را به قتل رسانده است. پس از آن بود كه عليرضا با داشتن دختري خردسال به زندان افتاد و از همان زمان تلاش‌هاي دخترش براي نجات او آغاز شد. پدر و مادر مقتول در زاهدان زندگي مي‌كردند و دختر نوجوان چندين بار به خانه آنها رفت و از پدربزرگ و مادربزرگش خواست كه پدرش را ببخشند.

مدتي بعد مسئولان زندان يزد نيز به كمك اين دختر رفتند و با انجام چندين جلسه صلح و سازش، اولياي دم كه تنها درخواست‌شان قصاص بود، از حق‌شان گذشتند اما شرط كردند كه درصورت دريافت ديه حاضر به گذشت هستند. در اين ميان پدر مقتول شرط ديگري هم مطرح كرد. اينكه اگر تا آخر شهريورماه همه مبلغ ديه را دريافت نكند، حكم قصاص را اجرا خواهد كرد. با انتشار گزارش اين پرونده در همشهري، مردم در تماس با روزنامه براي كمك به دخترنوجوان و پدرش اعلام آمادگي كردند.

با تلاش خانواده قاتل و خيرين بخشي از مبلغ ديه فراهم شد اما دختر نوجوان براي ديدن دوباره پدرش و درآغوش گرفتن او همچنان چشم به راه كمك‌ خيرين است. يكي از مسئولان زندان يزد به همشهري مي‌گويد: پدر مقتول فردي محترم و صبور است كه تا‌كنون چندبار براي فراهم شدن مبلغ ديه به قاتل فرصت داده است.

به گفته وي، مسئولان زندان فقط براي نجات قاتلاني تلاش مي‌كنند كه پشيماني و تغيير رفتارآنها برايشان ثابت شده باشد. وي ادامه داد: در اين پرونده نيز عليرضا فيروزكوهي كه دست به قتل همسرش زده، در زندان توبه كرده و به قرآن روي آورده تا جايي كه به بند قرآني منتقل شده است. وي از هموطناني كه قصد كمك به اين مرد و دختر نوجوانش را دارند خواست كمك‌هاي خود را به شماره كارت ٦٠٣٧٩٩١٨٨٥٥٧٨٧٧٧ به نام عليرضا فيروزكوهي(مرد محكوم به قصاص) واريز كنند.
 
کلمات کلیدی : قتل، قاتل، قصاص
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.