توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487291
بازداشت مخالفان طرح بیمه ترامپ در ساختمان کنگره آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
 40 نفر از کسانی که در مخالفت با طرح بیمه «ترامپ‌کر» در ساختمان کنگره آمریکا تجمع کرده بودند، از سوی پلیس بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، در پی بالا گرفتن تنش ها بر سر طرح بیمه ای که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کنگره ارائه شده، مخالفان این طرح در برابر دفتر نمایندگان در ساختمان کنگره تجمع کردند که به دنبال آن 40 نفر بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش،پلیس گفت که در پاسخ به تماس هایی که از دفتر سناتورها در ساختمان اداری کنگره گرفته می شد، تعدادی از تجمع کنندگان بازداشت شدند.

پلیس همچنین افزود: در پی هشدار به تجمع کنندگان برای ترک محل یادشده، کسانی که مقاومت کردند بازداشت و به اداره پلیس کنگره منتقل شده اند.

تاکنون 19 مرد و 21 زن به اتهام تجمع غیرقانونی و ایجاد اخلال بازداشت شده اند. به گزارش هیل، فیلم های ویدیویی که از این تجمع منتشر شده؛ نشان می دهد که بیش از 100 نفر اقدام به نشستن یا ایستادن در دفتر برخی سناتورها کرده اند.

بازنگری قانون بیمه خدمات درمانی دولت پیشین آمریکا موسوم به «اوباماکر» یکی از اولویت‌های جمهوریخواهان از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور بوده است.

با این حال برخی ابعاد این طرح که موجب قطع بیمه میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا می شود، سبب شده تا گروهی از سناتورهای میانه روی جمهوریخواه با آن مخالفت و این طرح تا به امروز در سنا مسکوت بماند.

اکنون دفتر تنظیم بودجه کنگره آمریکا تخمین زده است که در صورت تصویب این طرح، نزدیک به 49میلیون آمریکایی در سال 2026 توان پرداخت هزینه بیمه درمانی را نخواهند داشت؛ این رقم در مقایسه با 28 میلیونی که امروز در این کشور تحت پوشش بیمه نیستند، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مخالفان و موافقان این طرح در جامعه آمریکا نسبت تقریبا برابری دارند.
 
کلمات کلیدی : طرح بیمه ترامپ ، کنگره آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.