توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431831
ترکیب مسلمانان و یهودیان کنگره آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۸
مرکز مطالعات «پیو» در واشنگتن، از تقویت جایگاه یهودیان در کنگره جدید آمریکا و افزایش تعداد کرسی های آنها خبر داد.

به گزارش العالم، مرکز مطالعات "پیو" در واشنگتن، با اشاره به تقویت جایگاه یهودیان در کنگره جدید آمریکا اعلام کرد که از 535 کرسی کنگره آمریکا، 30 کرسی به یهودیان تعلق دارد که این تعداد در کنگره قبلی 28 کرسی بود.
 
پایگاه عربی 21 در گزارشی نوشت این مرکز خاطرنشان کرده است که یهودی ها و هندوها با کسب دو کرسی اضافی، بیشترین دستاورد را در کنگره جدید آمریکا محقق کرده اند؛ هندوها در کنگره جدید آمریکا 3 کرسی دارند.
 
براساس این گزارش یهودیان که 2 درصد ساکنان بالغ آمریکا را تشکیل می‌دهند، 30 کرسی معادل 6 درصد کل کرسی های کنگره آمریکا را به خود اختصاص داده اند؛ این درحالی است که تعداد کرسی های آنها از 28 کرسی در کنگره قبلی به 30 کرسی افزایش یافته است.
 
این گزارش می افزاید: «مسلمانان که 1 درصد ساکنان آمریکا را تشکیل می‌دهند، تنها دو کرسی در کنگره آمریکا دارند و این بدان معناست که بودایی ها و هندوها نیز در کنگره آمریکا کرسی بیشتری از مسلمانان دارند».
 
این گزارش حاکی است، یهودی ها علی‌رغم این که در کنگره جدید دستاورد خوبی داشته اند اما شمار نمایندگان کنونی آنها در کنگره و سنا، از سال‌های 2009 و 2010 کمتر است؛ زیرا در آن سالها یهودی ها 45 نماینده در کنگره و سنا داشتند. براساس این گزارش از 30 نماینده یهودی ها در گنگره 28 تن عضو حزب دموکرات و تنها دو تن عضو حزب جمهوری‌ هستند.
 
اعضای یکصد و پانزدهمین کنگره آمریکا ظهر روز گذشته به وقت محلی در واشنگتن دی.سی سوگند یاد کردند.
 
کلمات کلیدی : مسلمانان+یهودیان+کنگره آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.