توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378544
ریو، المپیک را فراموش کرده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
در حالی که رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ بامداد شنبه به وقت ایران آغاز می‌شود اما ریو محل برگزاری این رقابت‌ها حال و هوای المپیک ندارد.

به گزارش ایسنا از ریو، المپیک مهمترین رویداد ورزشی دنیاست و بسیاری از کشورها از سال‌های قبل برای حضور در این رقابت بین‌المللی تب و تاب بسیاری داشته‌اند اما ریو و در کل، کشور برزیل چندان شور و حال برگزاری این رویداد جهانی را ندارد.

در حالی که انتقادات فراوانی از سوی ورزشکاران برخی کشورها به میزبانی برزیل شده است و از سوی دیگر این کشور درگیر مسائل سیاسی و داخلی است، ظاهرا مردم این کشور نیز شور و حال میزبانی رقابت‌های المپیک را ندارند.

در حالی که بامداد روز شنبه به وقت ایران مراسم افتتاحیه سی و یکیمین دوره المپیک به میزبانی ریو برگزار خواهد شد اما در سطح شهر ریو هیچ نشانی از المپیک و نمادهای این رقابت‌ها نیست و به نظر می‌رسد که برزیل فراموش کرده‌ که میزبان این دوره از رقابت‌هاست.

در سطح شهر ریو که تردد می‌کنید کمتر مردم این شهر از دیدن ورزشکاران کشورهای مختلف به وجد می آیند و بی‌توجه یا ناآگاه از این رویداد، علاقه‌ای به حضور ورزشکاران در ریو نشان نمی‌دهند.

این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که در اکثر فروشگاه‌های ریو لباس تیم ملی فوتبال برزیل به فروش می‌رود و هیچ نمادی از المپیک در سطح شهر ریو برای فروش نیز یافت نمی‌شود.

به نظر می‌رسد در ریو مردم نه تنها علاقه‌ای به برگزاری المپیک ندارند بلکه حتی برای کسب درآمد از المپیک نیز هیچ برنامه‌ای ندارند.
 
کلمات کلیدی : المپیک ۲۰۱۶ریو+برزیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.