توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487877
اعتصاب سراسری کارگران معترض برزیلی به تغییرات در قوانین کار
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
اتحادیه‌های کارگری بزریل روز جمعه در اعتراض به تغییرات اعمال شده در قوانین کار و بازنشستگی این کشور به عنوان یکی از محورهای دستورکار اصلاحات اقتصادی دولت میشل تامر اعتصاب سراسری کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در شهر برازیلیا، پایتخت برزیل خدمات مترو و اتوبوس‌رانی به حالت تعطیلی درآمد و تظاهرکنندگان اقدام به مسدود کردن جاده‌ها و بند آوردن ترافیک در دو شهر بزرگ سائو پائولو و ریودوژانیرو کردند.

با این حال گزارش شد که ابعاد این اعتصاب و اعتراضات کمتر از اعتصاب بسیار گسترده‌تر ماه آوریل بود که در جریان آن درگیری‌های خشونت آمیز میان پلیس و معترضان اتفاق افتاد.

این در حالی است که طی روزهای اخیر برزیل شاهد طرح اتهام رسمی از سوی دادستان کل این کشور به میشل تامر، رئیس‌جمهور مشغول به کار برزیل بوده است و این برای نخستین بار است که یک رئیس‌جمهور در برزیل در حین فعالیت با طرح اتهام دادستانی روبرو می‌شود.

طی سه سال گذشته تحقیقات قضائی علیه سطوح مختلف فساد در برزیل موجب شده که پای بسیاری از مقامات این کشور شامل میشل تامر و یک سوم کابینه دولت او، چهار رئیس‌جمهور قبلی برزیل و ده‌ها قانونگذار به این پرونده‌ها باز شود و بالغ بر ۹۰ تن تاکنون گناهکار شناخته شده‌اند.

روز جمعه بزرگترین فدراسیون کارگران حوزه نفت برزیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعتصاب این کارگران برای دوره نامحدود ادامه خواهد داشت و همه ۱۰ پالایشگاهی که این کارگران در آنجا کار می‌کنند از این اعتصاب تاثیر پذیرفتند.

همچنین مدیران شرکت نفت دولتی "پترولیو برازیلیرو" نیز تاکید کردند که اعتصاب برگزار شده تاثیری محدود بر پالایشگاه‌های نفتش داشته است.

اتحادیه‌های کارگری برزیل مخالفت شدیدی با لایحه اصلاحات کاری میشل تامر مطرح کرده‌اند؛ لایحه‌ای که قدرت آنها را در محل‌های کار کاهش داده و به شرکت‌ها و کارمندان اجازه می‌دهد تا شرایط قرارداد را با آزادی بیشتری مورد مذاکره قرار دهند.

این لایحه تاکنون از سوی مجلس سفلی برزیل تصویب شده و انتظار تصویب آن طی چند هفته آینده از سوی سنا وجود دارد.

این اعتصاب‌ها همچنین چندین شهر بزرگ دیگر شامل پورتوآلگره، بلوهوریزنته را تحت تاثیر قرار داد.
 
کلمات کلیدی : اعتصاب سراسری + برزیل + اعتصاب کارگران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.