توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498730
ده‌ها نفر از اتباع یمن و ایران از آمریکا شکایت کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۰
ده‌ها نفر از اتباع کشورهای ایران و یمن روز جمعه از وزارت خارجه آمریکا به دلیل عدم رسیدگی به تقاضایشان برای صدور روادید، بعد از اجرایی شدن دستور منع مهاجرتی دولت این کشور شکایت کردند.

به گزارش فارس، ده‌ها نفر از اتباع کشورهای ایران و یمن روز جمعه از وزارت خارجه آمریکا به دلیل عدم رسیدگی به تقاضایشان برای صدور روادید، بعد از اجرایی شدن دستور منع مهاجرتی دولت این کشور شکایت کردند. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی اتباع ایران، یمن و چهار کشور مسلمان دیگر را از ورود به خاک آمریکا منع کرده است. 

به گزارش رویترز، دولت آمریکا اخیراً در ایمیلی به برندگان در قرعه‌کشی 'ویزای مهاجرتی گوناگونی' (لاتاری) اعلام کرده ممکن است به دلیل دستور منع مهاجرتی ترامپ برای آنها روادید صادر نشود.  

بیش از 90 نفر از اتباع یمن و ایران در شکایتی که در دادگاه منطقه‌ای ایالت واشنگتن تنظیم شده گفته‌اند دولت آمریکا از صدور روادید برای آنها به دلیل فرمان ضد مهاجرتی ترامپ خودداری کرده است.

وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر در این مورد خودداری کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ایرانی ها، صدور روادید، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.