توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412202
علی جنتی افسوس کدام کار نکرده را دارد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
علی جنتی یک روز پس از تودیع‌اش از مقام وزارت ارشاد به تماشای نمایش «سردار» نشست؛ او درباره‌ی حضورش در تئاتر و افسوس از کاری که علاقه داشته انجام بدهد،سخن گفت.

وزیر سابق ارشاد در حاشیه‌ی این تئاتر در پاسخ به ایسنا درباره‌ی ارزیابی‌اش از تئاتر «سردار» گفت:تئاتری که به صحنه رفت، تئاتر زیبا و خوبی بود و تئاتر ارزشی و معناداری هم بود.

او با بیان اینکه «سردار» برای خیلی از کارها در حوزه‌ی تئاتر می‌تواند نمونه و الگو باشد از بازیگران این اثر نمایشی به عنوان هنرمندان باسابقه و توانا یاد کرد.

جنتی در پاسخ به اینکه چرا یک روز پس از تودیع‌اش به تماشای تئاتر آمده است؟گفت: به هرحال من الان یک فرصتی پیدا کردم که تئاتر ببینم، سری هم از نزدیک به گالری‌ها بزنم. سعی می‌کنم ارتباطم را با محافل هنری حفظ بکنم چون من از دیرباز هم به این مقوله علاقه داشتم و امیدوارم در این فرصت‌ها بیشتر بتوانم حضور پیدا کنم.

جنتی در پاسخ به دیگر سوال ایسنا مبنی براینکه امسال و سال گذشته از سوی وزارت ارشاد به عنوان سال تئاتر نامیده شد،آیا توجه خاصی شد و پیش بینی می‌کنید "این عنوان"(سال تئاتر) مورد توجه وزارت ارشاد همچنان باقی بماند،گفت: توجه هست اما متاسفانه هم سال گذشته و هم امسال دولت دچار مشکلات و تنگناهای مالی زیادی بود و هست که نتوانسته آنگونه که باید و شاید به حوزه‌ی تئاتر یا سایر حوزه‌ها کمک لازم را بکند و اگر نقایص و کاستی‌هایی در این زمینه هست به دلیل مشکلات مالی دولت است و گرنه بیش از این باید به حوزه‌ی تئاتر توجه می‌شد.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در مدت حضورتان در وزارت ارشاد، افسوس از کدام کار نکرده را دارید؟ گفت: خیلی کارها می‌خواستیم انجام بدهیم که نیمه تمام مانده است؛ خود اقتصاد فرهنگ و هنر که خوشبختانه خیلی قدم‌های خوبی برداشته شد برای اینکه یک شرکت سرمایه‌گذاری توسعه هنر تاسیس بشود. خوشبختانه بانک‌ها مشارکت خوبی داشتند و برخی شرکت‌های بزرگ هم البته نه در حدی که مورد انتظار ما بود، آمدند و حالا بیش از 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردند و الان آماده است که در بورس گذاشته شود و آنجا پذیره‌نویسی شود.

وزیر سابق ارشاد ادامه داد: این شرکت می‌تواند پشتیبان خوبی باشد برای مشارکت در کلیه‌ِ‌ی فعالیت هنری از جمله مشارکت در ساخت فیلم،اجرای بسیاری فعالیت‌های نمایشی، در حوزه موسیقی و همچنین در حوزه هنرهای تجسمی می‌تواند تابلوهایی را بخرد و در دنیا عرضه بکنند. به هرحال عملیاتی شدن کارهای این شرکت، یکی از کارهای بود که ناتمام ماند و من آرزو داشتم به جایی برسد و عملا وارد میدان شود.

او ادامه داد: در حوزه‌های دیگر خیلی کارها بوده است که می‌خواستیم انجام بدهیم که با موانع و مشکلاتی روبرو بود و شاید همین موانع بود که باعث شد، عملا ما کنار بکشیم بلکه یک نیروی تازه نفسی بیاد که بتواند با این مسائل مقابله کند.
جنتی درباره‌ی مسائل موردنظرش توضیح داد: در حوزه‌ی موسیقی و اجرای کنسرت‌ها ما مشکلات بسیاری در سطح کشور داشتیم و داریم، حتی در مورد تئاتر هم همین‌طور، مثلا یک تئاتری در لرستان اجرا می‌شود،علم مخالفت برمی‌دارند بنابراین این موانع اینچنینی که سر راه است، باید درباره‌اش به تدریج به یک تفاهم جمعی برسیم.
نادر برهانی مرند شامگاه 18 آبان ماه اجرای «سردار» را به علی جنتی تقدیم کرد؛ او همچنین از مهدی شفیعی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی که در سالن حاضر بود،به عنوان تنها حامی این نمایش که باعث شد به صحنه برود،یاد کرد.
پیمان شریعتی مدیر تئاتر شهر نیز در این اجرا حاضر بود.
 
کلمات کلیدی : علی جنتی+وزارت ارشاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.