نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358807
حداقل حقوق ماهیانه مستمری بگیران تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر حداقلی بگیر (با حقوق حدود ۷۰۰ هزار تومان براساس قانون) در سازمان تامین اجتماعی نداریم، اظهار کرد: در حال حاضر با مزایایی که به حداقلی بگیران می‌پردازیم سرجمع دریافتی آنها به ۹۰۰ هزار تومان در ماه رسیده است.

به گزارش ایسنا، سید تقی نوربخش به اعلام جزئیات افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: افزایش مستمری‌ها براساس دوماه قانونی تأمین اجتماعی انجام می‌شود.

وی افزود: براساس ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی موظف هستیم افزایش مستمری حداقلی بگیران را برابر با رشد حقوق و دستمزد شاغلان انجام دهیم. به این معنا که رشد مستمری حداقلی بگیران ۱۴ درصد در سال جاری خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه درباره سایر سطوح نیز براساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی موظف هستیم متناسب با رشد هزینه‌های زندگی یا به عبارتی نرخ تورم افزایش مستمری داشته باشیم، اظهارکرد: مکانیسم این افزایش به این گونه‌ای است که سازمان تامین اجتماعی درصدی را به هیات وزیران پیشنهاد می‌کند و آن درصد پس از تصویب به حقوق سایر سطوح تسریع پیدا می‌کند.

وی افزود: براین اساس افزایش حقوق مستمری بگیران دریافت کننده حداقل حقوق و دستمزد از خرداد ماه اعلام خواهد شد. برای سایر سطوح نیز منتظر تشکیل جلسه هیات وزیران در یکشنبه هفته آینده هستیم.

به گفته نوربخش معوقات دو ماهه فروردین و اردیبهشت پس از مشخص شدن درصد افزایش‌ها در جلسه هیات وزیران در تیرماه پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه طی هشت سال دولت نهم و دهم افزایش حقوق مستمری بگیران ۴۳ درصد بوده است، گفت: این در حالی است که ما در دولت تدبیر و امید طی سه سال در مجموع ۶۷ درصد حقوق مستمری بگیران را افزایش دادیم.

در واقع در سال ۹۲ ، ۲۵ درصد در سال ۹۳، ۲۵ درصد و در سال ۹۴ ، ۱۷ درصد به حقوق مستمری بگیران اضافه شد و دولت با توجه به توان خود و توان کارفرما افزایش‌های متناسبی برای حقوق‌ها تصویب کرده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد منابع پرداختی و بودجه‌ای ما از محل حق بیمه‌هاست اظهار کرد: حداقل و حداکثر مستمری در مکانیسم بیمه‌ای براساس پرداخت افراد خواهد بود که این مساله با عدالت نیز همخوانی دارد، در واقع به همان میزان که فرد حق بیمه پرداخت می‌کند در بازنشستگی مستمری دریافت خواهد کرد.

نوربخش ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ درصد پرداختی‌های ما حداقلی است وما قبول داریم که مستمری‌های ما یعنی دریافتی مستمری بگیران متناسب با شرایط معیشتی امروز نیست. ما تلاش کردیم با در نظر گرفتن مزایایی چون حق مسکن، خوار و بار، حق اولاد و غیره تا حدودی این کمبود را جبران کنیم. در واقع حداقلی بگیران فقط حداقل حقوق را دریافت نمی‌کنند و مزایا و امکانات رفاهی برای آنها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه یک دهه عقب افتادگی در افزایش حقوق‌ها داریم و همه نقصان‌های معیشتی را می‌پذیریم و بنده به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از این افراد عذرخواهی می کنم؛ اما تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ایم تا با افزایش متناسب مستمری‌ها براساس قانون و مزایای جنبی بخشی از این نقصان را جبران کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا کف دریافتی مستمری بگیران حدود ۷۰۰ هزار تومان است و سقف دریافتی آنها تا هفت برابر این مبلغ است، اظهار کرد: کف و سقف دریافت مستمری بگیران براساس ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی همین گونه است؛ اما ما در حال حاضر اعلام می‌کنیم که حداقلی بگیر با مبلغی که گفته شد در سازمان تامین اجتماعی نداریم و بامزایایی که برای حداقلی بگیران در نظر گرفته‌ایم سرجمع دریافتی آنها به ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد.

وی اعلام کرد: به هیات وزیران پیشنهادی داده‌ایم که در روز یکشنبه هفته آینده بررسی خواهد شد و براساس آن اگر درصد کمی از افراد باقی مانده باشند که دریافتی آنها زیر۹۰۰ هزار تومان باشد آن را به ۹۰۰ هزار تومان خواهیم رساند و در واقع یک همسان سازی با بازنشستگان کشوری انجام خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه به پرسش‌هایی درباره ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد و اظهار کرد: منابع تامین اجتماعی مربوط به بیمه شدگان است که طی دوره اشتغال پرداخت کرده‌اند و در قانون برنامه پنجم توسعه تامین اجتماعی اموال و دارایی هایش از ادغام مستثنی شده و هیچ پیشنهادی نه در سازمان مدیریت و نه در مجلس در این خصوص مطرح نشده است.

نوربخش ادامه داد: در ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه الزامی برای ادغام سازمان در هیچ کجا نیست و در بند "د" و "ج" این قانون اموال سازمان از این ادغام ها منفک شده است و در واقع قانونگذار در آن زمان هوشمندانه عمل کرده است.
 
کلمات کلیدی : سازمان تامین اجتماعی
 
مستمری بگیر
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۳:۵۱
والله دروغ می گوید من خودم کارمند تامین اجتماعی ام در سال 86 کلیه حقوق بگیران باازنشسته حقوق شان دوبرابر شد و ازان به بعد سالی 20 تا 25 درصد به حقوقها اضافه می شد ولی در این دولت سال گذشته 14 درصد امسال 12 درصد و 3ال 92 نیز 15 درصد اضافه شده چرا دروغ می گید جهت راستی و درستی موضئع برگردید به ارشیو خبرهای سالهای دولت نهم ودهم. (3738316) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۷:۵۷:۴۷
همه این حرف هادروغ است.مبلغ بازنشستگی پدرم حدوددویست وده هزارتومان است.باداشتن دوفرزندعقدی ویک دختردم بخت.چندماهی هم هست که پدربیچاره ام دچارسرطان کبدشده ومجبورشده برای مخارج گزاف درمانش تنهاداراییش راکه یک باغ کوچک بودبفروشد.برایس بسیارناراحتم.این حقوق حتی پول دوباردکتررفتن اوهم نمی شودچه رسدبه هزینه شیمی درمانی کبدوآراف و...هیچ کس هم دلش به حال این گونه افرادنمی سوزد.فقط خداوندبه فریاددلمان برسد. (3738471) (alef-11)
 
نوه حضرت آدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۸:۳۲:۵۰
سوال اینست که چرا مستمری بگیران زیر یک میلیون حقوق را نمیبینید

برای جبران معیشت خود وکرایه های خانه که کمر شکن است چندان طول عمری ندارند

به دروغ میگویید وام چهار میلیونی دادیم ویا میدهیم اما هیچ اثری در شعبه های تامین اجتماعی نیست ؟؟

آبروی این افراد زحمت کش در این ایام مهم است چه کسی میتواند در پیتخت کشور با حقوق 900 هزار تومان در ماه با کرایه های سنگین خانه دوام بیاورد

شمامسولین را به خدا واگذار میکنیم (3738523) (alef-11)
 
اکرم
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۲۲:۱۸:۳۳
این دولت معلوم نیست با خودش چند چنده؟؟؟!!!
یکی دو روز پیش اعلام کردن که بین 12 تا 20 درصد افزایش حقوق برا مستمری بگیران و بازنشستگان در نظر گرفتن که در مورد کسایی که حداقل حقوق رو دارن 20 درصد هست و بقیه به همین صورت پلکانی افزایش داره ...
تو این دو روز چه اتفاقی افتاد که شد 14 درصد؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! (3738751) (alef-3)
 
فریبرز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۱۲:۵۹:۳۳
باسلام
خدمت مدیرعامل محترم تامین اجتماعی
جناب آقای دکتر نوربخش درهرکشوری فراخور آن مسولین قوه مقننه قوانینی راوضع میکنند که اجرای این قوانین در کشور باعث بوجود آمدن نظم اجتماعی و عدالت برای مردم میگردد.حال اگر مجریان قانون بهر طریقی از اجرای قانون سرباز بزنن از مردم ساده چه توقعی باید داشت.
هرچه بگندد نمک میزنن وای به روزی که بگندد نمک
جناب نوربخش در آخرین مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی که قانون مرخصی۹ماهه ایام زایمان برای خانم های بیمه شده تامین اجتماعی تصویب گردید و این قانون در هیات محترم دولت هم تصویب شده میشه لطف بفرمایید وتوضیح بدهید که چرا سازمان تامین اجتماعی از اجرای آن طفره می‌رود و این قانون را به هر شکل و بهانه ای نمی‌خواهد اجرایی کند.واین درحالی است که سازمان تامین اجتماعی حتی به آرای دیوان عدالت اداری هم احترام میگذارد و اجرا نمی کند و به بهانه‌های واهی سعی در اتلاف وقت میکند و وقتی با مسئولین مربوطه صحبت میکنیم جواب می دهند که اگر قانون قبلی که شش ماه را تایید کرد ه میخواهید همین الآن همه را میدهیم ولی برای ۹ماه بودجه نداریم .
جناب آقای نوربخش سازمان شما با در یافت ماهیانه پولهای حق بیمه از بیمه شدگان توانایی اجرای این قانون را ندارد؟بنده بعد از پرداخت ۱۸سال حق بیمه به تامین اجتماعی امروز که به این مرخصی۹ماهه ایام زایمان نیاز دارم باید این جواب ها را بشنوم آیا شما این طوری اجتماع و رفاه کارگران را تامین می کنید.
امیدوارم که حداقل جواب نامه مستند بنده را بدهید.
باتشکر (3739243) (alef-11)
 
الهه
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۶:۳۳:۵۴
با سلام
من پدرم 13 ساله فوت کرده.. به دلیل این که 3 ماه اخر رو حق بیمه واریز نکرده بودن.. به ما مستمری تعلق نگرفت.حال بعد از 12 سال حقوق تعلق گرفته.. یه خانواده 5 نفری.. ماهی 90 هزار تومان.حقوق مستمری... کسی هم جوابگو نیست.بعد میفرمایند حداقل حقوق 800 تومنه... (3878373) (alef-11)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۱۵:۴۱:۵۴
همش دروغ
من پدرم همش ۳۰۰تومن حقوقشه
واقعا مسخره س (3908401) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۶ ۲۰:۳۵:۳۹
سلام.توروخدا حداقل وامى تسهيلاتى به ماهاكه دختريم و احتياج به جهيزيه داريم و پدر ومادرى هم نداريم فكرى كنيد.بخداحقوقم به يك تومنم نرسيده.... (3965821) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۶:۱۹:۴۸
ن پدرم ۳۶۰حقوقشه چرا دروغ میگن ....
چند اه سرطان گرفته گوشه بیارستان هزینه شیمی درمانی و داروهاش کمر آدو خم میکنه با ۴۰۰تومن ماهی یک خاتواده ۴نفره دارن مثلا زندگی میکند دو نفرهم دانشجو داریم تورو قران من نه شما قضاوت کنید (4012644) (alef-11)
 
پروانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۲۱:۱۸:۲۷
آقای مدیر عامل چرا پدر من دویست وپنجاه هزار تومن میگیره هیچ گونه افزایشی هم نمی بینیم. (4052234) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۲۳:۴۹:۱۹
پدر من 360 میگیره .پول اب و برق رو که میدن تا ده روز اول پولش تموم میشه همش با قرض و نسیه زندگی میکنیم .دانشجو بودم که ترک تحصیل کردم .دانشگاه بهم وام داد اما پول کتاب و کرایه رو هم نداشتم . (4054485) (alef-11)
 
سکینه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۴:۲۲:۳۱
سلام وخسته نباشیدخدمت مسئولین محترم تامین اجتماعی ،من مستمری بگیرهمسرمتوفی خودم ازتامین اجتماعی هستم باماهیانه 950هزارتومن حقوق.خودم کارمندم وبیمه تامین اجتماعی هستم .مدت چهارماه است که مادرم که مستمری بگیرپدرمتوفی ای من بودبه رحمت خدارفت ومبلغ950تومن هرماه دریافت میکرد.سوالم اینست که من میتوانم حقوق مستمری بازماتده پدرم راباتوجه به اینکه خواهرمتارکه کرده ویاهمسرفوت کرده دیگری ندارم،دریافت کنم؟ (4071451) (alef-13)
 
رشیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۲۲:۴۴:۰۸
از شما خواهش میکنم خودتونو بزارین جای کسانی که با هفتاد سال سن بدون خونه با چهارصد هزار تومن حقوق با این هزینه ها ی درمان ومخارج منزل چطور باید زندگی کنن....؟؟؟؟؟ (4085262) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۵:۳۹
سلام ودرود به تمام بازنشستگان زجرکشیده وبی یاوردلم میسوزد سالها کار کردیم که درموقع بازنشستگی آرامش وآسایش داشته باشیم ولی دریغ وافسوس که خجالت زن وفرزند وعروس وداماد ونوه ها کمربه زمین زدیم چون تورم با حقوق ناچیز هماهنگی نداردعیدی وپاداش چرابایدکمترازکارگری که کارمیکندباشددردودلی بارییس محترم تامین اجتماعی بودتوراخدابیشتر عنایت بفرمایید خجالت خانواده سخت است؟ (4127254) (alef-11)
 
زارعی
Europe
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۲۳:۴۸:۵۲
سلام حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی کی اضافه میشود .
وافزایش چند درصدی خواهد داشت (4144097) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۹:۳۲:۳۱
سلام بنده سال پیش حقوق خودم ودوفرزنم ۸۰۰ بود امسال هم ۱۰۰اضافه شد درسته پول زیادی نیست ولی بازم خدارو شکر (4194921) (alef-11)
 
احیا علی فاتح
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۲۳:۰۱:۴۹
دریافت فیش حقوقی (4267581) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۱۳:۴۸
واقعن متاسفم برای انسان بودنم..چرا میگم...برای ینکه میبینم اشکارا دروغ میگوین.و من میبینم ب چ سمتی میرویم...بابا من پدرم همش 300تومن حقوق میگیره.مگه چقد عمر میکنه..که شما حقشو نمیدیت!!!!!!!! (4304926) (alef-11)
 
شیوا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۳۸:۳۵
با سلام خدمت جناب نور بخش

جناب نوربخش عزیز، شما آن دسته از بدبخت های مستمری بگیری که کمتر از 400 هزار تومان در ماه حقوق دریافت می کنند را نمی بینید یا .... و حق دیگران را می خورند و شما خبر ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا .... بیدار شوید و مسئله را بررسی کنید و پاسخ بدهید. (4306309) (alef-11)
 
محمد شهبازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۸:۲۲
قسم حضرت عباس یا دم خروس...چرا روز روشن به مردم دروغ میگویید..شرافت چیزی اکتسابی نیست.... (4354141) (alef-11)
 
payam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۰۱:۳۴:۱۲
چرا کسی پیدا نمیشه جواب بده چرا مسِولین تامین اجتماعی ساکتن ....... (4453161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۰۱:۳۹:۵۳
خدمت دوستا عزیز تامین اجتماعی یه ارگانی هستش که از یه طرف از مردم پول میگیره از اون طرف یه مبلغی واسش خودشون و کارمندان ......میره کنار البقی البته اگه چیزی تهش بمونه به بازنشستگان میده .خوب شما چه انتظار دارید وقتی سهم خودشون میره کناره دیگه چیزی تهش نمیمونه که بخوان به باز نشسته ها بدن یعنی در واقع اگه این طرف بیمه بریزها واریزی نداشته باشن بیمه پولی نداره که بخواد به بازنشسته بده (4453165) (alef-11)
 
خدیجه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۰۳:۱۲:۵۴
سلام به دوستان عزیزم من پدرم بیمه دارد ودر سال ۷۹ به رحمت خدا رفت ومن تنها دختراو هستم که ازدواج نکردم وتازه فهمیدم که پدرم بیمه داشته رفتم تامین اجتمایی وبیمه شو جور کردم می خواستم بدونم که از سال ۷۹ به بیمه مستمری اورا پرداخت می کند یا ازاین به بعد پر داخت خواهد کرد (4460693) (alef-11)
 
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۲:۱۸:۳۵
سلام دوستان عزیز من پدرم بیمه داشته وذر سال ۷۹ دارفانی راوداع گفت ومن تنها دختر اوهستم ومن امسال فهمیدم که پدرم بیمه دارد رفتم بیمه کاراشو انجام دادم والان می خوام از شما دوستان بپر سم که بیمه از سال ۷۹ بیمه پدرم را میدهد یا ازاین به بعد میدهد (4461633) (alef-11)
 
Omid
Denmark
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۲۱:۵۸:۵۶
والابه خداحقوق مافقط 400 تومنه اونم باید 200پدربدبختم بابت اجاره خونش بده وچون عمل قلب کرده 100هزارتومن پول قرص اسویکس میده خدایی باصداومن باقی مونده میشه زندگی کرد پول برق بده پول اب یا گاز......؟؟؟لباس؟غذا؟ به نظرشمادوستان باصدتومن باقی مونده ازایناکدوم مهمتره؟ ! (4485655) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.