توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468454
اف‌بی‌آی: روسیه بزرگ‌ترین تهدید روی زمین است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵
مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) گفت: روسیه بزرگ‌ترین تهدید روی زمین علیه فرایندهای دموکراتیک در آمریکا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جمیز کومی،‌ مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) با حضور در سنای آمریکا به پرسش‌های سناتورهای این کشور پاسخ داد.

وی در جریان این جلسه استماع، در پاسخ به پرسش لیندزی گراهام، سناتور ایالت کارولینای جنوبی درباره ماهیت تهدید روسیه، گفت: به طور قطع، از نظر من بزرگ‌ترین تهدید در میان کشورهای روی زمین با توجه به مقاصد و توانایی‌هایشان، روسیه است.

با این حال، کومی در پاسخ به پرسشی درباره آمریکایی‌هایی که در کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه در ارتباط بودند، صحبتی نکرد. وی همچنین از اظهار نظر در این باره خودداری کرد که آیا شخص رییس‌جمهوری آمریکا خود در این مورد هدف بوده است یا خیر.

مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) گفت که فرایند بررسی‌ها همچنان ادامه دارد.

کومی همچنین اذعان کرد که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا ایمیل‌هایی حاوی اطلاعات محرمانه به آنتونی وینر، همسر هما عابدین، دستیار خود ارسال کرده است.

وی تصریح کرد: برخی از ایمیل‌های کلینتون به آنتونی وینر ارسال شده که شامل اطلاعات محرمانه بوده است.

مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) گفت، بر خلاف ادعای دونالد ترامپ، این نهاد امنیتی هیچ‌گاه مجوز انجام اقدامات نادرست را به کلینتون نداده است.

کومی که چند روز قبل از انتخابات خبر ازسرگیری تحقیقات در مورد رسوایی ایمیل‌های هیلاری کلینتون را اعلام کرده بود، در کمیته قضایی سنای آمریکا گفت، حتی فکر این که تصمیم او تأثیری در نتیجه انتخابات داشته، حالش را خراب می‌کند.

کلینتون که نامزد دموکرات‌ها بود، این اقدام کومی را یکی از عوامل شکست خود در مقابل دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه می‌داند.

مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) گفت، اگر درباره ایمیل‌هایی که به دست آمده بود، اطلاع رسانی نمی‌کرد، این کار عواقب فاجعه‌باری می‌داشت.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۰۹:۱۸
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + اف‌بی‌آی + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.