توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475123
مقام روس: ترامپ برابر ایران به بن‌بست می‌رسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰
کنستانتین کاساچیف رییس کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) با اعلام اینکه دونالد ترامپ به جای اینکه با تروریسم مبارزه کند علیه تهران جبهه تشکیل می دهد، نوشت: جاده اقدام رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران به بن بست می رسد.

به گزارش ایرنا، مقام روس امروز (سه شنبه) در صفحه فیس بوک خود نوشت: رئیس جمهوری آمریکا که برای تشکیل جبهه مبارزه با تروریسم به خاورمیانه سفر کرد، در عمل جبهه مبارزه با ایران را تشکیل می دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از کاساچیف افزوده است: اکنون این تصور پیش می آید که ترامپ با سفر به کشورهای خاورمیانه و طرح پیشنهاد تشکیل جبهه واحد مبارزه با تروریسم، در عمل علیه ایران فعالیت می کند که این جاده بن بست است».
این مقام روسیه تاکید کرده است که هیچ فردی نمی تواند بدون توسل به نیروهای محلی تروریسم را نابود کند. 

دیپلمات ارشد روس افزود: هر انفجاری که در هر نقطه دنیا رخ می دهد، درسی تلخ برای تمدن بشری است که باید آموزه ای برای ما باشد تا اشتباهات گذشته تکرار نشود و ما باور داریم که عقل و تعهد در هر کار اولویت اصلی است.
ترامپ در یک سفر خانوادگی همراه ملانیا همسر و ایوانکا دختر خود به عربستان سعودی که به کشور حامی اصلی گروههای تروریستی و افراط گرای ضد سوری شهرت دارد و همچنین براساس قانون آمریکایی جاستا در واقعه تروریستی 11 سپتامبر نیز دخالت داشته است، مدعی حمایت ایران از تروریسم شد.
رئیس جمهوری آمریکا در چارچوب طرح ادعاهای ضدایرانی، موفق شد در این سفر 110 میلیارد دلار قرارداد فروش جنگ افزار با عربستان ببندد در حالیکه این کشور و ائتلاف عربی وابسته در بیش از دو سال گذشته مردم یمن را زیر شدیدترین بمباران ها قرار داده اند که با حمایت های کامل واشنگتن، اتحادیه اروپا، سکوت مطلق سازمان ملل و سازمان های غربی مدعی دفاع از حقوق بشر همچنان ادامه دارد.
کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، آوارگی میلیون ها نفر، ویرانی تقریبا کامل یمن، قحطی فراگیر و محاصره دریایی همراه افزایش فعالیت های تروریستی در این کشور نتیجه اقدام های عربستان و ائتلاف وابسته است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.