نظر منتشر شده
۳۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375548
جراحان یک هنرمند را به تلافی سخنان مهرجویی جراحی نکردند؟!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
پس از انتقادهای مطرح شده نسبت به عملکرد پزشکانِ متخلف که شدیدترین این انتقادات توسط داریوش مهرجویی سینماگر پیشکسوت کشورمان مطرح شد، خبرهایی در خصوص عدم جراحی یکی از سینماگران جوان مطرح شده است؛ اتفاقی که اکنون این پرسش را در پی داشته که آیا وقوعش به خبر بیانیه جراحان مبنی بر عدم جراحی سینماگران ارتباط دارد؟!

به گزارش تابناک؛ سلسله وقایعی که برای نیما طباطبایی کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم» و خواهرزاده رویا تیموریان، رخ داده، این پرسش را پیش آورده که آیا پزشکان تیغ را برای سینماگران از رو کشیده‌اند و سلامت بیمار، ابزار درمان شده‌ است؟ برای درک ماجرا دو روایتی که تاکنون از این اتفاق توسط دو رسانه منتشر شده را بخوانید:

در همین زمینه ابتدا مهر گزارش داد، رویا تیموریان خویشاوند نزدیک نیما طباطبایی کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم» که دو روز پیش به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بهمن بستری شد درباره حال و روز این کارگردان جوان گفت: خواهرزاده‌ام دو روز پیش به دلیل سردردهای شدید به بیمارستان مراجعه کرد اما متاسفانه به جز داروهای مسکن هیچ درمان دیگری برایش در نظر نگرفتند.

وی افزود: ولی بعدا طبق تشخیص پزشکان مشخص شد او به عارضه تومور مغزی دچار شده و قرار بود امروز تحت عمل جراحی قرار بگیرد اما از شب گذشته هیچ جراحی بر بالینش حاضر نشد و ما با کمک دکتر برزویه پزشک بیمارستان ایرانمهر توانستیم او را به این بیمارستان منتقل کنیم. در حال حاضر با پیگیری مجدانه پرسنل، آزمایش های لازم گرفته شده و منتظر جواب هستیم تا در اسرع وقت بیمارمان را به اتاق عمل ببرند.

تیموریان با اشاره به اینکه مادر نیما طباطبایی ایران نیست، بیان کرد: در این دو روز شرایط بسیار سختی بر ما گذشت و من از دکتر برزویه و همه کسانی که در بیمارستان ایرانمهر هستند نهایت تشکر را دارم که با ما همکاری کردند. متاسفانه بیمارستان بهمن با ما نامهربانی کرد و کمک های بابک برزویه عکاس مطبوعاتی و پدرشان به دادمان رسید.

جراحان یک هنرمند را به تلافی سخنان مهرجویی جراحی نکردند؟!

از سوی دیگر سینما سینما گزارش داد، نیما طباطبایی مستندساز جوان کشورمان دچار عارضه مغزی شد ولی جراحی او با حواشی همراه بود. این کارگردان جوان درپی عارضه مغزی به یکی از بیمارستان های غرب تهران منتقل شد که بنا به شنیده ها تا نیمه شب دیشب، به رغم وخامت حالش هیچ پزشکی حاضر به عمل او نشد.

به گفته نزدیکان طباطبایی، پرسنل این بیمارستان تخصصی اعلام کرده اند که دستگاه سی تی اسکن برای وزن بالا ندارند و حتی از در اختیار قرار دادن آمبولانس نیز خودداری کردند. همچنین به همراهان بیمار گفته شده که پزشک جراح نداریم. طباطبایی که از ظهر دیروز به آن بیمارستان منتقل شده بود، حوالی نیمه شب گذشته به ناچار، به بیمارستان ایرانمهر منتقل شد و قرار است امشب توسط دکتر برزویه جراحی شود.

پس از درگذشت عباس کیارستمی و حواشی فراوانی که درپی بحث خطای پزشکی درگرفت و موجب تقابل و مجادله میان پزشکان و هنرمندان شد. داریوش مهرجویی در مراسم ترحیم کیارستمی حمله تندی به جراحان کیارستمی کرد و پس از آن چند پزشک پاسخ دادند و یکی از پزشکان بیمارستان جم نیز با پلاکاردهای عجیبی در واکنش به مهرجویی خبرساز شد. وزیر بهداشت نیز گروهی را مامور رسیدگی به این پرونده کرد که نتایج بررسی های نهایی آنان هنوز اعلام نشده است.

شنیده های موثق حاکی از آن است که بیانیه صنفی تندی هم از سوی جراحان آماده شده بود تا از این پس رسما هیچ هنرمندی مورد عمل جراحی قرار نگیرد که با پادرمیانی وزیر بهداشت و پس از یک جلسه طولانی این بیانیه منتشر نشد.

حال مشخص نیست برخورد اخیر با نیما طباطبایی پیرو حواشی مربوط به درگذشت کیارستمی است یا دلایل دیگری دارد. نیما طباطبایی که فرزند مرحوم غلامرضا طباطبایی و خواهرزاده رویا تیموریان است اخیرا با مستند «من ناصر حجازی هستم» درگروه هنروتجربه حضور داشت.

به گزارش «تابناک»، اگر هریک از دو روایت فوق الاشاره و به خصوص روایت دوم حقیقت داشته باشد، انتظار می‌رود نهادهای قضایی به ماجرای تنظیم بیانیه ورود کنند و تمامی تنظیم کنندگان و عوامل دست اندرکار در این پروژه شناسایی و از کار برکنار شوند. همچنین انتظار می‌رود وزیر بهداشت و درمان پزشکی رسماً به دلیل پرده پوشی و عدم اخراج تمامی پزشکان دخیل در تنظیم این رسوایی، از ملت ایران عذرخواهی کند.

بدون تردید پزشکی که لحظه‌ای در خیال خود به عدم درمان حتی یک بیمار به عنوان «اقدام تلافی جویانه» می‌اندیشد و با تعابیری نظیر Case selection، این رفتارش را توجیه می‌کند، صلاحیت پوشیدن لباس سفید پزشکی را ندارد. با توجه به موضع‌گیری برخی پزشکان در شبکه‌های اجتماعی پس از اعتراض مهرجویی مبنی بر اینکه او را درمان نخواهند کرد، تنظیم این بیانیه دور از انتظار نیست.

در نهایت با توجه به روایت‌های منتشر شده درباره علی طباطبایی انتظار می‌رود مدعی العموم وارد شود و به طور دقیق به بررسی روند درمان بپردازد تا اگر اقدامات خطایی نظیر عدم جراحی به صورت تعمدی صورت پذیرفته، با پزشکان مقصر و مدیریت بیمارستان که نظارت درستی نداشته، برخورد لازم صورت پذیرد. نظارت سخت در این مرحله، می‌تواند بازدارندگی بالایی داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : فساد+زیر میزی+بخش خصوصی+وزیر بهداشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۰۵:۳۰
جایگاه سوگندنامه بقراط و اخلاق پزشکی ظاهرا در جیب پزشکان عزیز پنهان شده است. (3843620) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۳:۰۳
دلیلش اینه که با توجه به وخامت وضع بیمار مزبور در صورت فوت یا عدم بهبودی کامل دوباره یک عده ای من جمله خود شما می اومدین می گفتین جراحان یک هنرمند دیگه را هم کشتند یا ناقص کردند و به این راحتی با ابروی اون جراح بازی می کردین بنا براین مراحان تا جایی که بتونند جهت حفظ موقعیت شغلی و کاری خود از درمان سرباز می زنند ....این جو عدم اعتماد به پزشکان باعث ضرر بیماران خواهد شد (3843630) (alef-11)
 
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۸:۴۸
چه هنرمند چه پزشک چه کاسب و چه کارمند و چه . . . ،

در تمامی خانواده ها افرادی با این عناوین شغلی وجود دارند.

باور کنیم که همه ما محصول همین جامعه و فرهنگ هستیم و یک شبه چیزی عوض نمی شود لذا بیخودی به هم نپریم.

از این صغری کبری چیدن ها به نظرم بوی نادانی یا توطئه ایجاد اختلافات بین مردم مهربان ما می‌آید (3843638) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۹:۳۲
خود کرده را تدبیر نیست.فحش طرف میدن بعد کار هم دستش دارند. (3843639) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۲۶:۰۹
پزشکان معامله گرمافیایی اخراج شوند، حفظ جان مردم اولین چیزیست که برای ان سوگند خورده اند،ارزش دادن زیادی به پزشکان ودستمزد کلان ، گروهی ازانان رافاسد کرده است (3843649) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۳۴:۴۲
شاید عمل پزشکان به واسطه قسمی که خورده اند درست نباشد از طرفی کار خوبی کردند تا هرکی از جاش بلند میشه اظهار نظر نکنه- حالا چون تریبون دارند بعضی ها باید به پزشکان بتازند یا مثلا مرغ همسایه غاز؟ اگه در کشور اروپایی بود می گفتند خیلی زحمت کشیدند. آیا این هنرپیشه ها ، کارگردان ها وضع اسف ناک جامعه را ندیدند ؟ آیا فقط یک کیا رستمی(با کمال احترام به ایشان) در ایران مورد بی مهری پزشکان قرار گرفت! واقعاً!؟ کجا بودید تا برای مشکلات و معضلات آحاد ملت ایران برنامه درست کنید؟ یادتان می اد برنامه مهران مدیری را؟ همکاران مهران چقدر حمایتش کردید؟ جامعه مقابل مهران مدیری را دیدی و سکوت کردید؟ مسئولان کجا بودند؟ طنز بود؟ و .... (3843663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۵:۱۶:۱۹
شما مشکلاتت از اون پزشکی که با قشر خاصی خصومت داره بیشتره. (3846735) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۸:۴۶:۲۴
با سلام ، برای جامعه پزشکی امروز کشور که فقط پول اهمیت دارد و نه جان انسان ، باید تاسف خورد. البته پزشکان بسیار متشخص و انسان دوست هم داریم ، ولی اینکه درمان و جراحی بیمار بدلیل بهانه ای واهی ، صورت نگیرد ، چه باید اندیشید و چه باید گفت ؟! (3843683) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۵۸:۱۳
بگیرید پدر شونو در بیارید ! (3843812) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۲:۱۴
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین. (3843821) (alef-11)
 
پزشک از زنجان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۳۲:۲۷
همانطوری که باید بیماران از امنیت مالی و جانی به هنگام بیماری برخوردار بوده و پزشکان هم این موضوع را در ویزیت بیمارانشان لحاظ کنند(با توجه به قسم نامه ای که موقع فارغ التحصیلی یاد کرده اند)پزشکان هم باید از امنیت فکری در هنگام بیمارانشان برخوردار بوده تا در فرآیند تشخیص و درمان بیماری خللی وارد نشود چرا که اگر اعتماد بین پزشک و بیمار وجود نداشته باشد نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد و دود این قضیه ممکن است به چشم بیماران برود.به نظر شما اگر خدایی نکرده آقای مهرجویی دچار بیماری شوند با توجه به برخورد غیر منطقی که در قضیه مرحوم کیارستمی با پزشکان داشتند(اگرچه حق هم با ایشان بوده باشد و باید در مراجع قضایی به پرونده پزشکی آنمرحوم رسیدگی و در صورت قصور پزشکی برخورد قانوونی صورت گیرد) کدام پزشک جرات میکند ایشان را ویزیت نمایند!!!!!چرا که ماهرترین پزشکان هم در بهترین سانترهای پزشکی دنیا ممکن است در روند درمان بیماران خطای پزشکی داشته باشند که در رفرانسهای پزشکی هم بدانها اشاره شده است.مشکلی که به نظر من در نظام سلامت کشور ما وجود دارد علاوه بر کمیود اعتبارات و نیروی انسانی و سوئ مدیریت منابع عدم نظارت بر عملکرد روسای دانشگاههای عتوم پزشکی و به تبع آن عدم نظارت بر عملکرد معاونین و روسای سازمانهای نظام پزشکی است. چرا کوتاهی در انجام وظایف این مدیران باعث بروز تخلفات و قصور پزشکان و پرستاران و پدیده زیر میزی میشود. (3843891) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۹:۳۶
پزشک در انتخاب بیمار غیر اورژانسی ازاد است و نمی توان کسی را به زور مجبور به انجام درمان موارد غیر اورژانس نمود.
شما زورتون به راننده تاکسی می رسه که بگین من رو تا فلان جا ببر و کرایه معمول رو هم بگیر ؟؟؟
می تونین برین چلوکبابی .... و بگین من پول چلوکبابی دروازه غار رو می دم؟؟؟؟
اگه جون انسان ها ارزشمنده پس کار پزشکی هم ارزشمنده و وقتی مردم همه نوع کاری رو با پزشکی یکسان می دونن و اصلا براش تفواتی با سایر مشاغل قایل نیستن پس انتظارات زیاد هم نداشته باشن. خوب ساده است کسی دلش نمی خواد زیر بار درمان قشری بره که حداقل های برخورد و رعایت احترام رو هم نمی دونن.
بعد جالبه که خانم تیموریان نوشته فقط مسکن می دادان و نه کار دیگه ؟؟؟ باز هم دخالت و پا تو کفش شغل دیگری کردن است. اولین اقدام تو برخورد با بیماری که درد داره گشتن پی علت دردر و در صورت امکان اینکه که نگذاریم بیمار درد بکشد. واقعا من یکی در صدد اقدام به مهاجرت و رفتن از ایران هستم. اون ور اب ترجیح می دم شغل نا مربوط به تحصیلم داشته باشم ولی با این همه استرس و بی خوابی و کشیک و نا سپاسی رو در رو نباشم. (3843932) (alef-11)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۹:۳۰
حق با پزشکان است
هیچ پزشکی در تحت این همه فشار و تهدید نمی تواند کار کند
بالاخره امر درمان یک شمشیر دولبه است و در تمام دنیای مدرن نیز درمان با عوارض و حتی مرگ همراه است و هیچ کس نمی تواند تضمین کند که یک درمان صد در صد شفابخش خواهد بود (3844131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۳:۲۶
بله درمان دو لبه است و بدون تضمین اما، اما، اما رسیدگی به هر نوع شکایت علیه قشر پزشکان باید از طریق قوه قضائیه و کارشناسان پزشکی این قوه انجام بشه تا در صورت گناهکار بودن شخص مجازات و یا در صورت بی گناهی از حقوق پزشک دفاع بشه اما اینکه انتخاب، پرورش، کار، قانون گذاری و رسیدگی به تخلفات با خود پزشکان باشه اطمینان و اعتماد رو حتی در صورت بیگناهی پزشکان از جامعه سلب کرده (3844254) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۳:۴۰:۵۴
پیشکسوت این صنف جناب آقای دکتر میر با 80 سال سن ، مهمترین و سرشناسترین بیمارشون رو وسط روند درمانی رها کرده و به مسافرت می رود . تازه این اقا قدیمی هست و کمی از انصاف و مروت آدمهای قدیمی می فهمد وای به حال این تازه پزشکها ببین این ها دیگر چطوری هستند (3844271) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۳:۴۱:۴۲
خب حالا که کار نمی کنید تشریف ببرید از ایران . با پول بین المال درس خوندید حالا نمی خواهیم خدمت کنید فقط هر چه سریعتر برید از ایران (3844275) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۳:۴۴:۲۹
استرس چیه؟
چرا بهانه می آورید؟؟
هرکسی باید مسیولیت کیفیت کار خودش را بپذیرد. نکنه توقع دارید با وجود این دستمزدهای چند صد میلیونی هیچ مسیولیتی متوجه پزشک نباشه! (3844285) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۸:۱۸
ناصر
آقای یا خانم حقیقت جو اولا درمان را به شمشیر دو لبه تشبیه کردن بسیار ناروا و بی ربط است ثانیا بین اینکه پزشک دلسوزانه در پی درمان باشد اما درمان کارساز نباشد و بیمار بمیرد با اینکه بر اثر سهل انگاری، بی تفاوتی، ندانم کاری و ... پزشک، بیمار بمیرد تفاوت از زمین تا آسمان است و همه فرق بین این دو را می دانند (3844448) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۶:۱۸:۰۵
شما برداشت غلطی از حق دارید. مگر دست خودشان است که عمل نمی کنند . آنها موظف به انجام وظیفه اند.اگر می خواهد عمل نکند نباید سر کار بیاید تا ملت فکری به حال خود کند. بیمارستانهایی دولتی جز اموال عمومی متعلق به همه ملت است.اگر می خولست عمل نکند به چه حقی از سهمیه دانشگاه مملکت استفاده کرد و جای یک نفر دیگر را که می توانست به ملت خدمت کند گرفت و به چه حقی بودجه آموزشی مملکت را مصرف کرد و به چه حقی در استخدام جای یک دیگر را گرفت . اگراین پزشک شب در خانه بخوابد و دزد سرغ خانه اش برود و به پلیس زنگ بزند و و پلیس بگوید نمی خواهم انجام وظیفه کنم احتمالا آقا دزده با اسلحه او را به شیوه خود جراحی خواهد کرد و او برای ابد از انجام وظیفه معاف خواهد شد . (3844665) (alef-11)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۲۲:۴۰
آقا جان در آمریکا همه پزشکان دایما تحت فشار هستند و اگر اشتباهی از آنها سر بزند به خاک سیاه می افتند . هیچ پزشکی برای شفای بیمار تضمین صد در صد نمیدهد و نمیتواند بدهد ولی قصور در درمان هیچ توجیهی ندارد و خیانت به بیمار و حرفه پزشکی است. (3845706) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۸:۵۲
طبيبان قسم نامه بقراط را خوانده اند !
قديم اطباء مظهر اخلاق و مدارا و ادب و افتادگى و گذشت و كمك به افراد جامعه بودند ، اما متاسفانه اكنون مبدل شده اند به سوداگر و زراندوز و ملاك و سهامدار و از اين چيزها .... رر (3844150) (alef-11)
 
سپهر
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۳:۰۴:۱۶
پزشک خوب تو این مملکت زیاد داریم ولی ماهیت کار جوری است که پزشک های پولکی و بد اخلاق ها که درصد کمی از کل پزشکان را تشکیل میدهند،بیشتر دیده می شوند.
آقای مهرجویی فرد بزرگ و شناخته شده ای است، ولی لحن صحبتش جوری بود که انگار کل جامعه پزشکی رو در قضیه کیارستمی مقصر می دونست، احتمال اشتباه و نه اهمال در کار پزشکی وجود دارد ولی به کار بردن لفظ "احمق" کار درستی نبود. (3844181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۳:۵۷
اگر پزشکی با تصمیم خود به صورت آگاهانه موجب صدمه بر بیمار شود، حال سفر و رها کردن بیمار در بیمارستان باشد یا تلافیو عمل نکردن باید به صورت قضایی مجازات شود!! این حرکت درست مانند اسلحه کشیدن یک نظامی برای تامین نظرش است به صرف آنکه شغلش سلاح در اختیار وی گذاشته!! (3844362) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۳:۱۵
بلاخره عوارض جوسازی بر علیه پزشکان همین است من تعجب میکنم از تعجب شما (3844416) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۹:۲۵
اگر این خبر درست باشد دلیل قاطع و غیر قابل انکاریست که جامعه پزشکی ایران در مسیر تباهی قرار گرفته باید انحصار در این قشر شکسته شود باید آموزش پزشکی از بهداشت و درمان جدا شود (3844427) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۲:۴۸
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین و اجعلنا من بینهم آمنین (3844431) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۴:۲۸
متاسفم برای جامعه ........... پزشکی وقتی همه چیز پول باشه اخلاق و انسانیت جاش رو به حرص و طمع میده.... (3844435) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۲:۳۸
باید پرونده پزشکیشان باطل شود اگر مملکت قانون در ان حاکم شود هیچ کس حق ندارد این کارهای کثیف را انجام دهد (3844488) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۲:۳۳
کلا اموالی هم که از این راه کسب کردند هم باید مصادره بشه (3845110) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۵:۳۶:۲۷
پزشکان در ایران خیلی زحمت کشیدند تا به این جایگاه رسیدند.
کسب رتبه ی زیر 2000 بین 560 هزار داوطلب و تازه بعدشم 10-15 سال درس سخت و سنگین آکادمیک دانشگاهی کار هرکسی نیست. (3844589) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۶:۴۷
چه ربطی داره
خب داره پول هنگفتش رو از جیب ملت در میاره
تا کی باید بقیه ملت از دست بعضی از پزشکان رنج جسمی و بی توجهی بکشند (3844814) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۸:۱۴:۳۳
والا شما مردم هم از پول هنگفتی که پزشک ها میگیرن گله دارید هم از تخصص نداشتشون هم از قیافه شون!!!
معلوم نیست دردتون چیه!
مگه اون کسی که برج میسازه و هر واحدشو اجاره میده خدا تومن از جیب ملت پول درنمیاره؟
منتها اون پولدار بوده و کسی هم نمیتونه اعتراضی کنه اما یه پزشک که با زحمت خودش به این جایگاه رسیده توی همین سایت الف میبینیم چقدر مردم علیهشون جبهه دارن!! (3844926) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۴:۲۰
بقیه دنیا قرعه کشی کردن اسمشان دانشگاه درآمده؟!! بفرمایید فارغ التحصیلان جان هاپکینز و هاروارد و اکسفورد پس باید حق خون داشته باشند! هم باهوش بودن هم رقابت کردن هم زحمت کشیدن! (3844952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۸:۵۹:۵۶
خوب بعد باید با مردم هر چی خواست بکنه ؟ (3845004) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۶:۲۲:۰۶
با این کاری که پزشکان کردند ، ثابت می شود در عمل نکردن به قسم پزشکی و زیر پا گذاشتن تعهدات انسانی خود هیچ حد و مرزی نمی شناسند. پزشکان با در آمدهای بالای خود و برخی مصونیتهایی که کسب کرده اند طاقت نقد و پاسخگویی را ندارند. (3844675) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۶:۳۹
باید از خارج پزشک متخصص وارد کرد (3845405) (alef-3)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۱۲:۲۲
آن پزشکی که بیانیه میدهد فلان قشر را درمان نمیکنم پزشک نیست، دیو است، باید فورا پروانه کارش را باطل کرد. (3845691) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.