توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456134
مسافران بخوانند/ پیش بینی وضع هوا تا 4 روز آینده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲
سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه‌های متعدد بارشی به کشور خبر داد و اعلام کرد احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در بسیاری از استانهای کشور وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور در نخستین اطلاعیه خود در سال 96 به تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی کشور در روزهای آتی پرداخت که متن آن به شرح ذیل است:

پنجشنبه 1396/01/03: بارش باران و برف در کردستان، همدان، زنجان و در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش باران و در ارتفاعات برف؛ در لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، قزوین، البرز،  تهران، سمنان، گیلان و مازندان بارش باران گاهی با رعد و برق؛ در قم بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در ایلام، کرمانشاه، خوزستان، فارس و بوشهر.

جمعه 1396/01/04: بارش باران و برف در کردستان، همدان، مرکزی، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی؛ بارش باران و در ارتفاعات برف در لرستان،  سمنان و مازندران؛ بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در هرمزگان، فارس، بوشهر،  جنوب و  غرب کرمان و برخی مناطق اصفهان.

شنبه 1396/01/05: بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، کرمان، هرمزگان؛ بارش باران و برف در اردبیل، کردستان، زنجان، همدان و مرکزی؛ بارش باران و در ارتفاعات برف در لرستان، گیلان، مازندران؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان رضوی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر در ایلام، شمال و شرق خوزستان،  خراسان جنوبی و کرمانشاه.

یکشنبه 1396/01/06: بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در شمال و غرب کرمان،  نیمه جنوبی فارس، خراسان جنوبی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در خراسان شمالی و خراسان رضوی.

شایان ذکر است از امشب تا ظهر فردا بدلیل وزش باد شدید در خوزستان و جنوب شرق عراق رخداد گرد و خاک در خوزستان دور از انتظار نیست.

انتظار می رود که بارش برف در جاده های کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی شود؛ با توجه به پیش‌بینی شرایط جوی فوق، توصیه می‌شود جهت جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
 
کلمات کلیدی : هواشناسی+پیش بینی وضع هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.