توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425019
کاهش ۳ تا ۶ درجه ای دمای هوا در کشور/ وضعیت جوی تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳
سازمان هواشناسی اعلام کرد: با ماندگاری توده هوای سرد بر روی کشور، دمای هوا از یکشنبه تا روزهای پایانی هفته بین ۳ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی از بعد از ظهر شنبه ضمن عبور امواج تراز میانی از نوار شمالی، نفوذ مجدد توده هوای سرد را بر نوار شمالی خواهیم داشت که پیامد آن بارش برف و باران و وزش باد در استان های ساحلی خزر و بارش برف و وزش باد در شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و به تدریج در بخشهایی از شمال شرق خواهد بود.

روز یکشنبه همچنان با بارش برف و باران در استان های ساحلی خزر و بارش پراکنده برف در بخش هایی از شمال غرب و شمال شرق مواجه خواهیم بود و از بعد از ظهر این روز از میزان بارش ها در سواحل نیز کاسته می‌شود؛ دریای خزر نیز از اواخر شنبه و روز یکشنبه مواج است.

بر این اساس وضع هوای مناطق فوق به این شرح پیش‌بینی می‌شود روز یکشنبه ۲۸ آذر ماه بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران، گلستان و بارش برف در خراسان شمالی را شاهد خواهیم بود.

با ماندگاری توده هوای سرد بر روی کشور، دمای هوا از یکشنبه تا روزهای پایانی هفته بین ۳ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه در جاده‌های کوهستانی شمال غرب‌، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و شمال شرق به سبب بارش برف و مه آلودگی با لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید مواجه خواهیم بود؛ از این رو توصیه می‌شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات ا حتمالی به عمل آید.

پیش‌بینی می‌شود که از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه موج بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

آسمان تهران امروز و فردا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود و در روز یکشنبه نیمه ابری همراه با غبار محلی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، آسمان تهران در ساعات بعد از ظهر همراه با افزیش ابر و باران پراکنده پیش بینی می شود و در ارتفاعات گاهی بارش برف وجود خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : هواشناسی+پیش بینی وضع هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.