توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456048
آخر هفته بارانی برای کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی، برای روز چهارشنبه ( ۲ فروردین) در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور، ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه بارشی جدیدی در روز پنجشنبه (۳فروردین) از غرب کشور وارد می‌شود که ابتدا در شمال غرب، غرب و بتدریج جنوب غرب، جنوب، مرکز و سپس در دامنه‌های جنوبی البرز و در اواخر وقت در شمال شرق کشور شاهد ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد تگرگ خواهیم بود. همچنین در همین روز به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، ضمن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور، بارش در سواحل خزر تشدید و  دریای خزر از بعد ازظهر روز پنجشنبه و روز جمعه مواج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: روز پنجشنبه بارش در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان و ارتفاعات زاگرس مرکزی شدت خواهد یافت. این سامانه بارشی روز جمعه (۵ فروردین) علاوه بر مناطق ذکر شده در شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور نیز فعال می‌شود. شدت بارش در روز جمعه در بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان نیز پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، خلیج فارس نیز از بعدازظهر پنجشنبه و روز جمعه و تنگه هرمز روز جمعه مواج خواهد شد. همچنین به دلیل وزش باد شدید در شمال عربستان و جنوب عراق روز پنجشنبه وقوع پدیده گرد و خاک در استان‌های جنوب غرب و جنوبی کشور دور از انتظار نیست.

وظیفه در پایان گفت: روز پنجشنبه (۳ فروردین) آسمان استان تهران ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد و احتمال رعد و برق خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای این روز به‌ترتیب ۱۲ و ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود. در روز جمعه (۴فروردین) استان تهران آسمانی نیمه‌ابری تا ابری خواهد داشت و در بعضی ساعات، بارش باران و وزش باد شدید قابل پیش‌بینی است. بیشترین دمای این روز ۱۴ و کمترین آن ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : هواشناسی+پیش بینی وضع هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.