توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345065
برنامه گالری‌های تهران برای هنردوستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱
گالری‌ها، مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران با برپایی نمایشگاه‌های متنوع از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر در آخرین روزهای فروردین‌ماه هستند.

به گزارش ایسنا، مجموعه‌ای متفاوت از رکسانا منوچهری، هنرمند ایرانی مقیم ایرلند، در گالری «اثر» گشایش می‌یابد.

«از سرزمین طلا» عنوان این نمایشگاه است که در آن ۱۳ اثر به نمایش گذاشته خواهد شد. این یازدهمین نمایشگاه انفرادی منوچهری است.

این نمایشگاه روز جمعه، ۲۷ فروردین‌ماه در گالری «اثر» به نشانی خیابان ایرانشهر، خیابان برفروشان، روبه‌روی خانه هنرمندان، شماره ۱۶ گشایش می‌یابد.

خانه کاریکاتور ایران

نمایشگاهی از کارتون و کاریکاتورهای علی میرایی در خانه کاریکاتور ایران گشایش یافته است.

علی میرایی کاریکاتور را ۲۵ سال پیش با ماهنامه «طنز و کاریکاتور» شروع کرد و اکنون نیز در مطبوعات فعالیت دارد. او چند جایزه جهانی در شاخه‌های مختلف کارتون و کاریکاتور (چهره، کارتون مطبوعاتی، کارتون طنزآمیز، کارتون سیاسی، کمیک استریپ و طنز سیاه) از کشورهای رومانی، کانادا، کره جنوبی، قبرس، برزیل، مکزیک، ترکیه، صربستان و ... گرفته است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند از ۲۵ تا ۳۱ فروردین‌ از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن(کتابی)، شماره ۴۴ مراجعه کنند.

فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه ششمین سالانه هنر معاصر پرسبوک با عنوان «از طبیعت‌زدایی تا طبیعی زیستی» در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد.

در ششمین سالانه هنر معاصر پرسبوک، محدودیت رسانه‌ای در حیطه تجسمی وجود نداشته و هنرمندان با محوریت موضوعی، آثار خود را به دبیرخانه پرسبوک ارسال و هیات داوران از میان آثار رسیده، آثار ۱۷ هنرمند را انتخاب کرده‌اند.

نمایشگاه ششمین سالانه هنر معاصر پرسبوک از ۲۸ فروردین ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. اختتامیه‌ی نمایشگاه نیز روز چهارم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ برگزار می‌شود.

شهر کتاب فرشته
نمایشگاه «امتداد خطوط» با نمایش آثاری از چند هنرمند در گالری شهر کتاب فرشته گشایش می‌یابد. در این نمایشگاه آثاری از سمانه احمدی، هما بذرافشان، حسین زینالپور، سپیده سحر، مجتبی شعبانی، حمید فام، مینا محسنی و الهام یزدانیان به‌نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه «امتداد خطوط» روز جمعه ۲۷ فروردین‌ ساعت ۱۷ در گالری شهر کتاب فرشته به نشانی تجریش، خیابان مقصودبیک، نرسیده به چهارراه حسابی، شماره ۳۲ افتتاح می‌شود و تا هفتم اردیبهشت‌ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

خانه هنرمندان ایران
نمایشگاه هنر ترکیبی «ماجرای نبودنت» با ترکیب عکس و صدای شخصیت‌های درون آن‌ها در خانه هنرمندان ایران افتتاح شده است. محمدصادق دهقانی - ایده‌پرداز، نویسنده، عکاس و کارگردان این نمایشگاه - ۱۱ اثر را که برگزیده‌ی آثار چهار نمایشگاه قبلی او هستند، گرد هم آورده است.

او شیوه‌ی متفاوتی را برای تأثیرگذاری روی مخاطب طراحی کرده است. در این شیوه‌ی اجرایی، مخاطب مقابل هر عکس با قرار دادن یک گوشی، داستان شخصیت هر عکس را از زبان خودش می‌شنود. داستان‌هایی از عشق، تنهایی و نبودن.

«ماجرای نبودنت» با حمایت موسسه «همدم» و به نفع دختران بی‌سرپرست این موسسه از ۲۰ تا ۲۷ فروردین‌ماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به نشانی خیابان طالقانی، بعد از ایرانشهر، خیابان موسوی شمالی، خانه هنرمندان ایران، گالری استاد ممیز میزبان علاقه‌مندان است.

***

نمایشگاه نقاشی‌های لوریس چکناواریان با عنوان «موسیقی روی بوم» در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۳۰ اثر نقاشی با تکنیک اکریلیک روی بوم همراه با نمایش فیلمی از آثار استاد لوریس چکناواریان در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه نقاشی‌های چکناواریان روز دوشنبه، ۳۰ فروردین‌ماه، ساعت ۱۷ در نگارخانه «ممیز» خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا پنجم اردیبهشت‌ماه هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۱ ادامه خواهد داشت.

گالری ثالث

نمایشگاهی از آثار هنرمندان تجسمی که همه‌ی آن‌ها یک میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند در گالری ثالث برپا می‌شود.

جواد آتشباری، علی آل‌حسینی، فرشاد آل‌خمیس، مسعود جزنی، علیرضا چلیپا، حسن حاضرمشار، فرامرز خانی، آناهیتا درگاهی، کامبیز درمبخش، مهدی درویشی، علیرضا رشیدی، زرتشت رحیمی، پرویز روزبه، المیرا روزبه، پژمان رحیمی‌زاده، اردشیر رستمی، مرتضی زاهدی، علی زعیم، سبا سلیمانی، امید شایان، شواتیر، بهزاد شیشه‌گران، یاشار صلاحی، قدرت عاقلی، مسعود کشمیری، محمد کیوان، احسان نصری و سپهر مصری هنرمندان حاضر در نمایشگاه «وان میلیون» هستند.

این نمایشگاه روز جمعه ۲۷ فروردین‌ ساعت ۱۶ تا ۲۲ افتتاح می‌شود و تا هشتم اردیبهشت هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در گالری «ثالث» به نشانی خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ میزبان علاقه‌مندان به هنر خواهد بود.

گالری پلتفرم ۲۸
مرور آثار «دو - هو سو» هنرمند کره‌ای در نمایشگاهی با عنوان «زندگانی خانگی» در تهران گشایش می‌یابد.

زیربنای آثار «دو - هو سو» فیگورهای انتزاعی و طرح‌های معمارانه‌ای است که برگرفته و ملهم از تاریخ زندگی شخصی خود او است. آثاری که بیش از هرچیز به مواجهه هنرمند با مرزهای متزلزل و متغیر میان فضای عمومی و فضای شخصی، و نیز مفاهیمی مانند هویت جهانی، فضا، آوارگی، حافظه و خاطره و بی‌مکانی می‌پردازند.

نمایشگاه این هنرمند کره‌ای ۲۷ فروردین ساعت ۱۶ تا ۲۱ افتتاح می‌شود و هر جمعه تا نهم اردیبهشت در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، بعد از تقاطع سمیه، کوچه بور بور، خیابان خاقانی، نبش بن‌بست روشن‌منش ادامه دارد.

گالری ساربان

«زندگی دوزخی من» عنوان نمایشگاهی از تازه‌ترین آثار کیومرث کیاست - هنرمند تبریزی - است که ۲۷ فروردین‌ماه گشایش می‌یابد.

پس از نمایش آثار کیاست در خانه هنرمندان ایران و مروری بر چهار دهه فعالیت هنری او، گالری ساربان در نمایشگاه حاضر ۳۵ تابلو از جدیدترین آثار این هنرمند را که با تکنیک قلم فلزی و هاشورهای خطی اجرا شده، در معرض نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه «زندگی دوزخی من» ۲۷ فروردین‌ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ افتتاح می‌شود و تا ششم اردیبهشت هر روز (به‌جز سه‌شنبه‌ها) در گالری «ساربان» به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره ۸ میزبان علاقه‌مندان است. گالری «ساربان» روز پنجشنبه دوم اردیبهشت‌ماه تعطیل است.

گالری شکوه

نمایشگاهی از آثار نقاشی، حجم و ویدئوآرت با عنوان «بانوی آهنی» برپا می‌شود. این مجموعه در ادامه‌ی آثار گذشته نوشین زرنانی و مجموعه «نگهبان چشمه» است. زرنانی از دو سال پیش فعالیت خود را روی مجموعه «بانوی آهنی» آغاز کرده و در این نمایشگاه ۱۲ نقاشی میکس‌مدیا روی بوم، دو چیدمان و یک ویدئوآرت ارائه خواهد کرد.

او در این نمایشگاه، صحنه‌هایی از فیلم سینمایی «آیرن لیدی» (iron lady) با بازی مریل استریپ که زندگی مارگارت تاچر تنها نخست‌وزیر زن تاریخ بریتانیا را به تصویر کشیده، بازسازی کرده است.

نمایشگاه «بانوی آهنی» از ۲۷ فروردین تا هفتم اردیبهشت‌ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شکوه» به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان امیر نوری، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه هنر ایران
۱۰ عکاس آثارشان را با موضوعات مختلف در نمایشگاهی گروهی با عنوان «لحظه‌ها» به‌نمایش گذاشته‌اند. در نمایشگاه «لحظه‌ها» ۲۰ فریم عکس از ۱۰ هنرمند عکاس در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

سارا خداپرست، یسنا دارنهال، محدثه رنجبر، محمد سامانی، آرش اعظمی، زهرا صارمی، مجید فهیمی، محسن عاشق، تینا مناف‌نژاد و پارسا مژده‌بخش هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «لحظه‌ها» از ۲۰ تا ۲۶ فروردین‌ از ساعت ۱۱ تا ۱۸ در نگارخانه «هنر ایران» به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، ضلع غربی تالار وحدت، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

گالری شماره ۶
آرش چمن‌آرا مجموعه‌ای از عکس‌هایش را با موضوع «در» خانه‌های تهران به‌نمایش گذاشته است. این مجموعه شامل ۳۵۰۰ عکس است که از بین آن‌ها ۵۵ عکس برای نمایشگاه انتخاب شده است.

نمایشگاه «در - تهران» از ۲۰ تا ۲۷ فروردین‌ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شماره ۶» به نشانی خیابان میرزای شیرازی، کوچه ۲۲، پلاک ۱ میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

موزه هنرهای معاصر

نمایشگاه آثار حجمی و تابلوهای نقاشی ویم دلووی (هنرمند بلژیکی) از دوم فروردین‌ در موزه‌ هنرهای معاصر تهران برای بازدید علاقه‌مندان برپاست.

این نمایشگاه و منتخبی از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر از ۱۷ اسفند در گالری‌های موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شده و تا ۲۴ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۹ روزهای جمعه و از ساعت ۱۵ تا ۱۹ (به‌جز شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ (روابط عمومی) یا با شماره تلفن‌های ۸۸۹۶۳۲۰۰ و ۸۸۹۶۵۴۱۱ تماس بگیرند.

گالری آران
نمایشگاه «شاهنامه، روایت ماندگار» با آثار ۲۲ هنرمند از نسل‌های مختلف کشور با پژوهش و نمایش‌گردانی اکرم احمدی‌توانا افتتاح شده است.

در این نمایشگاه آثاری از نیکزاد نجومی، مهدی حسینی، گیزلا سینایی، فریدون آو، فرح اصولی، مرضیه قره‌داغی، ترانه صادقیان، جمشید حقیقت‌شناس، سعید روانبخش، رضا هدایت، بهنام کامرانی، یاسمین سینایی، علیرضا جدی، سیامک فیلی‌زاده، امیرحسین بیانی، علا ابتکار، آرتمیس شهبازی، علیرضا فانی، مهسا خیرخواه و آیلین بهمنی‌پور به‌نمایش گذاشته شده است.

«شاهنامه، روایت ماندگار» تا پایان فروردین‌ماه در گالری «آران» به نشانی کریمخان، خردمند شمالی، کوچه دی، شماره ۱۲ میزبان علاقه‌مندان است.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.