توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 327774
سوغاتی گالری‌ها برای هنردوستان در تهران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۰
گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی متنوع از هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به هنر هستند.

به گزارش ایسنا، «نو خط کهن» عنوان نمایشگاهی است که در آن ٢٣ هنرمند از سه نسل هنرمندان معاصر، زوایایی گوناگون از نقاشی‌خط ایران و سیر تحول تاریخی آن را عرضه می‌کنند. در این نمایشگاه، آثار قربانعلی اجلی، سیدمحمد احصایی، نصرالله افجه‌ای، جواد بختیاری، فرامرز پیلارام، صداقت جباری، بهرام حنفی، امیرصادق تهرانی، جلیل رسولی، علیرضا ریاحی، حسین زنده‌رودی، ساسان سلاسلی، مهرداد شوقی، علی شیرازی، عین‌الدین صادق‌زاده، محمد فدایی، مهدی فلاح، علیرضا کرمی، حسین کاشیان، رضا مافی، احمد محمدپور، کیارش یعقوبی و فریبا نصیریان برای تماشا و فروش به‌نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه نهم بهمن در «گالری مژده» به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷، واحد یک افتتاح می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا ٢٣ بهمن‌ماه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۱۹ از این نمایشگاه دیدن کنند.

خانه هنرمندان ایران

نخستین نمایشگاه گروهی نقاشی اعضای «انجمن هنرمندان نقاش البرز» هشتم بهمن‌ماه ساعت ۱۷ در نگارخانه «زمستان» آغاز به کار می‌کند و تا ۱۳ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت. جمعه ۹ بهمن نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ نگارخانه‌های «بهار»، «پاییز»، استاد «میرمیران» و استاد «نامی» میزبان نمایشگاه‌هایی در حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی می‌شوند.

در این روز، نمایشگاه «تهران من، تهران تو» در نگارخانه «بهار»، نمایشگاه نقاشی‌های مجید اخوان با عنوان «حریر و حریق» در نگارخانه «پاییز» و نمایشگاه آثار خوشنویسی کامل قلی‌پور در نگارخانه استاد «نامی» آغاز به کار می‌کنند. نمایشگاه آثار مجید اخوان تا ۱۲ بهمن و نمایشگاه‌های آثار کامل قلی‌پور و «تهران من، تهران تو» تا ۱۵ بهمن ادامه خواهند داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار نمایشگاه‌ها هر روز از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

گالری سایه


نمایشگاه گروهی «موزه اشیای مسروقه» شامل نقاشی‌های در سبک‌های مختلف کوبیسم، کلاژ، رنگ روغن و ... و همچنین چند قطعه عکس، برگفته از اشیا و آثار هنری مسروقه جهان، ۹ بهمن‌ماه در گالری «سایه» در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این نمایشگاه ۹ بهمن‌ماه در گالری سایه به نشانی نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، پلاک ۳ افتتاح می‌شود و تا ۲۶ بهمن‌ماه ادامه دارد.

گالری نهاوند


فسانه رستگار و نیلوفر استخری دو هنرمندی هستند که ۶۰ اثر تکنیک آبرنگ و تلفیق آن با روان‌نویس، پاستل گچی و کلاژ خود را در گالری «نهاوند» به‌نمایش می‌گذارند.

این نمایشگاه از ۹ تا ۱۵ بهمن‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ هر روز در گالری نهاوند به نشانی بلوار میرداماد، غرب ایستگاه مترو، جنب برج نادر، پلاک ۲۱۴ میزبان علاقه‌مندان و خریداران است.

گالری ۲۶

نهم بهمن‌ماه افتتاحیه نقاشی‌های تازه «پان ته آ سیروس» برگزار خواهد شد. آثاری که مانند همیشه در ابعادی بزرگ، ممکن است برای مخاطب تداعی‌کننده کهکشان، طبیعت، گرداب و ... باشند و یافتن فیگورهای در حال شکل‌گیری یا انقراض در دل آن دشوار نیست. هرچند نقاش ترجیح می‌دهد آن‌ها را طبیعت و نیروهای طبیعی بخواند.

این نمایشگاه در گالری ۲۶ به نشانی تهران، خیابان لواسانی شرقی (فرمانیه)، بعد از دیباجی شمالی، خیابان سلمان‌پور ظهیر (سنبل)، شماره ۲۶ افتتاح می‌شود و تا ۱۴ بهمن‌ماه برپا خواهد بود.

گالری مس‌نگار

نمایشگاه سه روزه‌ای از «زیورآلات نقره گروه پاویون» برگزار می‌شود. آثار این مجموعه‌ی سیمین که به سرپرستی مهدی بردبار طراحی و ساخته شده، مجموعه‌ای منحصربه‌فرد از تلفیق هنرهای سنتی از جمله نگارگری، ملیله‌کاری، میناکاری همراه سنگ‌های نیمه‌قیمتی است که با تکنیک‌های متفاوت تهیه شده‌اند.

نمایشگاه «زیورآلات نقره گروه پایون» از هشتم بهمن‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ افتتاح می‌شود و به مدت سه روز در گالری مس‌نگار واقع در واحد ۵ بخش تجاری مجتمع پارک پرنس به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، شیراز شمالی‌، کوچه‌ی حکیم اعظم ادامه خواهد شد.

فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه «جنگ و رنگ» شامل نقاشی‌های هنرجویان ۴ تا ۱۶ ساله با موضوع مردم جنگ‌زده سوریه و مهاجرت آن‌ها افتتاح شده است. در این نمایشگاه ۴۲ اثر از ۴۲ هنرجو به‌نمایش گذاشته شده است. یک اثر هم به‌صورت گروهی خلق شده و هنرجوها با هم روی آن کار کرده‌اند.

«جنگ و رنگ» تا نهم بهمن‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

همچنین نمایشگاه دومین جشنواره هنرهای تجسمی «ورسوس» با شعار «هنر، نقطه اشتراک انسان ها است» و هدف معرفی مجسمه‌سازان جوان کشور و حمایت از آثار برگزیده برگزار شده است.

هنردوستان می‌توانند تا نهم بهمن‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در روزهای تعطیل ۱۴ تا ۲۰ از این نمایشگاه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران دیدن کنند.

نگارخانه ابراهیمی‌نژاد

نمایشگاه «ما مردم ایران با تلاش، هر ناممکنی را ممکن می‌کنیم» شامل حدود ۳۵ تا ۴۰ اثر نقاشی با تکنیک این آثار رنگ روغن و پاستل از هنرمندان مختلف از جمله محمدعلی روح‌اللهی، سیده انسی حسینی، یحیی بخشایشی، علی‌اکبر ابراهیمی‌نژاد و ... برگزار می‌شود.

این نمایشگاه ۱۲ بهمن‌ماه همزمان با آغاز دهه فجر در نگارخانه ابراهیمی‌نژاد افتتاح می‌شود و به‌مدت ۱۰ روز از ساعت ۱۵ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایشگاه «رنگ کوچ» شامل آثار گیتی طیبی ۲۰ تابلو در ابعاد گوناگون و با تکنیک ترکیبی از رئال و امپرسیون به‌نمایش گذاشته شده‌ است. سبک زندگی عشایر بویژه نقش بانوان عشایر در ایلات با سختی‌ها، شادی‌ها و نگاه‌های معنادار آن‌ها به زندگی، سوژه‌ی اصلی این هنرمند جوان در ارائه آثار خود بوده است. همچنین غنای رنگی بالا و لکه‌گذاری از ویژگی‌های آثار این هنرمند است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۰ بهمن‌ماه برای بازدید از این نمایشگاه به فرهنگسرای «ابن‌سینا» به نشانی شهرک قدس، فاز ۱، خیابان ایران‌زمین شمالی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸-۸۸۳۶۶۳۶۶ تماس بگیرند.

خانه کاریکاتور


۲۵ اثر کارتون با تکنیک اکریلیک و در ابعاد A۴ از ندا شجاعی با موضوعات مرتبط با محیط زیست در خانه کاریکاتور به‌نمایش گذاشته شده‌ است.

ارپل ۷۳/۷۸ یکی از مهم‌ترین معاهدات بین‌المللی حفاظت از محیط زیست دریایی است که با هدف کاهش آلودگی آب‌ها از جمله تخلیه زباله، نفت و مواد مشتق آن در آب و آلودگی‌های ناشی از دود کشتی‌ها، وضع شده و هدف آن نیز حفظ محیط زیست دریایی به‌وسیله حذف کامل آلودگی ناشی از مواد نفتی و مواد مضر دیگر و همچنین کاهش تخلیه اتفاقی این مواد در آب دریاهاست، آثار شجاعی نیز در راستای توجه دادن همه به این موضوع ارائه شده‌ است.

این نمایشگاه تا ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۴ از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی تهران، خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره ۴۴ میزبان هنردوستان است.

گالری ایده پارسی


«غبار تا کتیبه» عنوان نمایشگاه بهادر پگاه و شامل ۲۵ اثر به خط شکسته نستعلیق با موضوعات مختلف از قبیل اشعار و آیات است که در گالری ایده پارسی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

از ویژگی‌های این نمایشگاه که برای اولین‌بار در حوزه خوشنویسی سنتی و خط شکسته ارائه شده، نمایش سوره حمد در ابعاد ۲ در ۳ سانتی‌متر با خط شکسته نستعلیق و کوچک‌ترین قلم (۲ / ۰ میلی‌متر، غبار خفی) و مصرعی از حافظ با درشت‌ترین قلم (کتیبه) است.

نمایشگاه این هنرمند از ۹ تا ۱۴ بهمن‌ماه هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در گالری «ایده پارسی» به نشانی خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه الهه‌وردی آذر، شماره ۲۸، میزبان علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی است.

گالری ویستا


نمایشگاهی شامل آثار مجسمه - چیدمان نگار نادری‌پور برگزار شده‌ است.

نمایشگاه «اوستیناتو» تا ۱۶ بهمن‌ماه (به‌جز شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «ویستا» به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، شماره ۱۱، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.