توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348895
نگاهی به جدیدترین برنامه‌های گالری‌ها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱
گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی متنوع از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر در اردیبهشت‌ ماه هستند.

به گزارش ایسنا، مرتضی ترابی مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی‌خط خود را در نخستین نمایشگاه انفرادی خود به‌نمایش می‌گذارد. در این نمایشگاه ۲۶ تابلوهای نقاشی‌خط در اندازه‌ی ۵۷*۴۷ سانتی‌متر با گرایش «نوین‌ خط» در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد. این آثار سبک جدیدی از نقاشی‌خط را به نمایش می‌گذارند و بیشتر جنبه‌ی انتزاعی دارند.

نمایشگاه این هنرمند از ۱۰ تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه «هنر ایران» به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی‌خط است.

فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاه هنرمندان «ماه مهر» با ارائه آثار سه گروه از شاگردان پرویز تناولی از ۱۰ تا ۲۰ اردیبهشت در گالری‌های شماره ۱ و ۲ فرهنگسرای نیاوران برپا می‌شود.

دراین نمایشگاه آثار هنرمندان در سه گروه به نمایش درمی‌آید. «عالم پیشگامان» آثار بسیار متنوع از ۱۴ هنرمند مجسمه‌ساز است که در قالب پروژه‌ای با همین نام زیر نظر استاد پرویز تناولی با آثاری ملهم از پیشگامان هنر معاصر شکل گرفته است .

همچنین آثار گروه‌های «زیگماتور» (مجسمه‌های کوچک) و گروه «دات» (جواهرات) شامل آثار ۲۴ هنرجویی است که زیر نظر استاد تناولی مسیر تجربیات هنری خود را دنبال می‌کنند. این آثار شامل مجسمه‌های کوچک و جواهرات است که برای عموم به نمایش گذاشته شده است .

آیین افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه دهم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۶ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۱ از این نمایشگاه در فرهنگسرای نیاوران بازدید کنند.

نگارخانه سهراب
نگارخانه «سهراب» با نمایش حدود ۶۹ اثر از یادگاری‌های هنر دوران قاجار شامل آثاری از هنر نقاشی پشت شیشه به استقبال ماه دوم بهار می‌رود. در این نمایشگاه آثاری از دوران قاجار و نیز آثاری از هنرمندانی که در سال‌های گذشته به خلق آثاری روی شیشه پرداخته‌اند، به‌نمایش درخواهد آمد.

این نمایشگاه از ۱۰ تا ۲۱ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری «سهراب» به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، کوچه سوم، فلکه سوم نیلوفر، پلاک ۱۵، واحد ۱ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

خانه کاریکاتور
خانه کاریکاتور نمایشگاه انفرادی آثار کارتون‌ مطبوعاتی «جواد تکجو» را برپا کرده است. جواد تکجو متولد سال ۱۳۶۴ و فارغ‌التحصیل رشته نقشه‌برداری است. او تا کنون سه نمایشگاه انفرادی و ۲۰ نمایشگاه گروهی برگزار کرده است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند از ۹ تا ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی تهران، خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره ۴۴، خانه کاریکاتور مراجعه کنند.

گالری شکوه

نمایشگاهی از آثار نقاشی سوزان وزیری با عنوان «باورهای من» افتتاح می‌شود. وزیری در این نمایشگاه ۲۵ تابلوی نقاشی را با تکنیک مدادرنگی روی کاغذ و رنگ روغن روی بوم به‌نمایش می‌گذارد. نقاشی‌های این هنرمند که در زمره‌ی آثار رئالیسم جادویی قرار می‌گیرد از باورها، اعتقادات و اتفاقات زندگی‌اش نشأت می‌گیرد.

نمایشگاه «باورهای من» دهم اردیبهشت‌ماه افتتاح می‌شود و تا ۱۵ اردیبهشت، شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و جمعه‌ها از ۱۶ تا ۲۱ در گالری «شکوه» به نشانی فرمانیه، بلواراندرزگو، خیابان امیر نوری، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری آتبین
مانی مهرزاد نقاشی‌های خود را که با الهام از شاهنامه فردوسی و برداشت شخصی‌اش از این اثر کشیده است، به‌نمایش می‌گذارد. در نمایشگاه «سواران گمشده» مجموعه‌ای از نقاشی‌های این هنرمند که با الهام از فضای حماسی شاهنامه و با رویکردی امروزی خلق شده‌اند به‌نمایش گذاشته می‌شود. این آثار با استفاده از اکریلیک و روی بوم شکل گرفته‌اند.

نمایشگاه این هنرمند ۱۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری «آتبین» به نشانی خیابان ولیعصر، چهارراه پارک‌وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره ۴۲ افتتاح می‌شود و تا ۲۱ اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

فرهنگسرای گلستان
یک نمایشگاه پوستر با محوریت «تعامل» در گالری گلستان برپا شده است که در آن، مخاطب فقط به دیدن آثار اکتفا نمی‌کند، بلکه با لمس کردن اثر، بخشی از آن می‌شود. الیکا عبداللهی و احترام‌ سادات شجاعی دو دانشجوی رشته‌ی گرافیک و ۲۱ ساله هستند که با همکاری یکدیگر، این پوسترهای «اینتراکتیو» را طراحی و اجرا کرده‌اند.

نمایشگاه «اینتراکتیو» که پنجم اردیبهشت افتتاح شده تا پانزدهم همین ماه در «نگارخانه گلستان» به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، فرهنگسرای گلستان برپا خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به‌جز ایام تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۰ به این نگارخانه مراجعه کنند. همچنین ۱۲ اردیبهشت ورک‌شاپی با موضوع پوسترهای اینتراکتیو در محل این نمایشگاه برگزار می‌شود.

نگارخانه ایراهیمی‌نژاد
مدیریت نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» به‌مناسبت روز ملی خلیج همیشه فارس نمایشگاهی از آثار نقاشی علی‌اکبر ابراهیمی‌نژاد - هنرمند دامغانی - را با عنوان «ما با فرهنگ کهن با نام ایران مانده‌ایم» برگزار می‌کند.

این نمایشگاه دهم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱ تا ۱۹ افتتاح می‌شود و به مدت دو هفته هر روز از ساعت ۱۵ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد، خیابان آهنگ، روبه‌روی بوستان یاس، کوچه نرگس، گلستان ۲، شماره ۷۲ واقع است.

گالری پردیس ملت
نمایشگاه نقاشی دانشجویی «ژُکال» تا ۱۰ اردیبهشت ماه در گالری پردیس ملت تمدید شد. این نمایشگاه که فروردین‌ماه امسال با ۷۹ اثر از ۷۹ هنرمند جوان ر گالری پردیس ملت گشایش یافت، تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه تمدید شده است.

این آثار به جشنواره سراسری نقاشی «ژُکال» مربوط است که در دو مرحله توسط داوران، فرح اصولی، معصومه مظفری، بابک اطمینانی، بهنام کامرانی و جمال عرب‌زاده ارزیابی شدند و به نمایشگاه راه یافتند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن نمایشگاه تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبه‌روی کردستان، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

موسسه فرهنگی - هنری صبا

موسسه فرهنگی - هنری صبا با گشایش نمایشگاه گروهی آثار اساتید و دانشجویان گروه نقاشی دانشگاه هنر اصفهان یک هفته میزبان هنر «نصف جهان» است. این مجموعه که با همکاری دانشگاه هنر اصفهان شکل گرفته، شامل بیش از ۱۰۰ اثر از استادان و دانشجویان گروه نقاشی دانشگاه هنر اصفهان است که در تکنیک‌ها و مدیاهای مختلف در رشته‌های نقاشی،‌ چیدمان و حجم ارائه شده است. شیوه‌های اجرای آثار متنوع بوده و گرایش‌های مختلفی را دربر می‌گیرد.

این نمایشگاه تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه در موسسه فرهنگی - هنری صبا به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر، شماره ۱۲۵ ادامه خواهد داشت.

گالری آس
«گالری آس» میزبان نمایشگاهی دونفره‌ای از ترکیب نقاشی و عکاسی، با موضوع زن و زندگی است. نمایشگاه «ترنم دو خیال» با ارائه بیش از ۲۰ اثر به هنرمندی لیلا حلاج‌پور - نقاش - و نسیم فروغ - عکاس - است.

«ترنم دو خیال» تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در گالری «آس» به نشانی خیابان شریعتی بالاتر از پل رومی میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه «ویستا»
نگارخانه «ویستا» حدود ۳۰ اثر از هنرمندان جوان کشور را که آثاری با تمرکز بر فیگور و پیکر انسان خلق کرده‌اند به‌نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه که امیر یگانه نمایشگاه‌گردانی آن را برعهده دارد، آثاری از ۱۶ هنرمند جوان که با الهام از پیکره انسان خلق شده‌اند، به نمایش درآمده است.

در این نمایشگاه آثاری از ابوسعید اسدی، ابوحمید اسدی، پونه اوشیدی، حامد جعفری، دانا نهداران، مرتضی خسروی، مهرداد خطایی، حامد صدرارحامی، نرگس سلیمان‌زاده، اوژن شیراوژن، مالک محمدزاده، سیامک عزمی، عسل فلاح، یحی رویدل، نزار موسی‌نیا و عادل یونسی به‌نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری «ویستا» به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری جهان
نمایشگاه نقاشی «طوفان مرکب» با ارائه آثاری از یک هنرمند خودآموخته، در گالری «جهان» برپا شده است. این نمایشگاه شامل ۵۰ اثر از هوشنگ مجمع‌الصنایع است که فقط با استفاده از قلم و مرکب خلق شده‌اند.

نمایشگاه «طوفان مرکب» در گالری «جهان» به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، ابتدای بوستان ساعی، شماره ۲۱۶۹ برپاست. این نمایشگاه تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه، از شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۱۰ تا ۱۷ میزبان بازدیدکنندگان است.

نگارخانه کمال‌الدین بهزاد
ساغر انواری نمایشگاه نقاشی‌هایی را که از روی عکس‌هایش کشیده است، برگزار می‌کند. این نمایشگاه با نام «تجربه‌ها» حاصل تجربه‌هایی است که او در زمینه تکنیک آبرنگ از سال ٩٣ کسب کرده‌ است.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۵ تا ۱۹ افتتاح می‌شود و تا پانزدهم همین ماه در نگارخانه «کمال‌الدین بهزاد» به نشانی بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۲۸۴ از ساعت ۱۰ تا ۱۹ برپا خواهد بود.

گالری اعتماد
یک نمایشگاه گروهی نقاشی با موضوع آب و با عنوان «طلای آبی» از سوم اردیبهشت‌ماه در گالری «اعتماد» برگزار شده است. در این نمایشگاه گروهی آثاری از محسن وزیری‌مقدم، آیدین آغداشلو، علی فرامرزی، خسرو حسن‌زاده و... به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه آثار ۷۳ هنرمند به نمایش گذاشته می‌شود و همچنین آثار ۴۲ هنرمند دیگر نیز در سایت گالری به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه تا ۲۱ اردیبهشت در گالری شماره یک و دو «اعتماد» به نشانی نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک ۴ میزبان علاقه‌مندان است.

موزه هنرهای معاصر
نمایشگاه آثار حجمی و تابلوهای نقاشی ویم دلووی (هنرمند بلژیکی) از دوم فروردین‌ در موزه‌ هنرهای معاصر تهران برای بازدید علاقه‌مندان برپاست.

این نمایشگاه و منتخبی از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر از ۱۷ اسفند در گالری‌های موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شده و تا ۲۴ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۹ روزهای جمعه و از ساعت ۱۵ تا ۱۹ (به‌جز شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ (روابط عمومی) یا با شماره تلفن‌های ۸۸۹۶۳۲۰۰ و ۸۸۹۶۵۴۱۱ تماس بگیرند.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.