نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451266
مرگ زن میانسال در اتاق عمل/ برای جراحی کمر، بیهوش شد، دیگر بهوش نیامد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
ایران‌ نوشت: زن میانسال زمانی که برای جراحی راهی بیمارستانی در تهران شد، تصور نمی‌کرد بعد از تزریق داروی بیهوشی، دیگر به هوش نخواهد آمد. وکیل خانواده این زن صبح دیروز به دادسرای جنایی تهران رفت و از مسئولان و تیم پزشکی یکی از مراکز درمانی به خاطر قصور پزشکی شکایت کرد.

وی در این باره به بازپرس محسن مدیر روستا گفت: «اواخر هفته گذشته زن ۵۰ ساله‌ای به نام فرنگیس به خاطر کمردرد شدید در بیمارستان بستری شد تا به تشخیص پزشک معالج تحت عمل جراحی قرار گیرد. از آنجا که بیمار، ناراحتی قلبی هم داشت، پزشک جراح با اطلاع از این موضوع دستور بیهوشی زن میانسال را برای جراحی صادر کرد اما متأسفانه به محض تزریق داروی بیهوشی، بیمار به کما رفت و دقایقی بعد با‌ وجود تلاش‌های تیم پزشکی روی تخت عمل جراحی جان سپرد. حالا هم از مقصران این حادثه شکایت داریم و خواستار رسیدگی فوری به این موضوع هستیم.»

باتوجه به اظهارات وکیل جوان، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی پرونده را برای رسیدگی به دادسرای ویژه جرایم پزشکی ارسال کرد تا با تشکیل کمیسیون پزشکی، علت مرگ زن میانسال مشخص شود.
 
کلمات کلیدی : خطای پزشکی + قصور پزشکی
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۴:۵۲:۱۱
متأسفانه برخی از پزشکان با علم به اینکه بیمار و همراهانش اطلاعاتی از علم پزشکی ندارند با اخذ رضایتنامه اقدام به عمل جراحی می کنند.
یکی از اقوام بنده به دلیل خونریزی معده در یکی از بهترین بیمارستان های تهران بستری شده بود و چون خون زیادی از دست داده بود اطبا اقدام به اخذ رضایتنامه مبنی بر اینکه اگر خون تزریقی به هپاتیت یا ایدز باشد مسئولیت به عهده خانواده می باشد.
متاسفانه 24 ساعت بعد از تزریق خون بیمار اینجانب دچار سکته قلبی وسیع شده و بعد از 2 هفته در گذشت
در همان حین مادرم به دلیل درد شدید شکم در بیمارستان بستری شد و باز هم داستان تکراری اخذ رضایتنامه بیهوده مبنی بر اینکه اگر بیمار در حین عمل دچار عفونت بیمارستانی شود مسئول ما هستیم ضمن اینکه پزشک محترم به بنده اعلام کرد که مادر بنده دارای تومور بوده و احتمال اینکه سالم از زیر عمل خارج شود فقط 50% است که از آشناییتی که با رییس بیمارستان داشتم استفاده کرده نه تنها فاقد تومور بوده بلکه علت درد یک انسداد جزئی روده بوده است.
واقعا جای سوال دارد که پزشک محترم آیا حاضرید به هر زحمتی که شده عمل جراحی به ناحق روی بیماران انجام دهید و آیا درآمده حاصله از آن را به راحتی وارد زندگیتان می کنید؟در حالی که ممکن است زندگی یک نفر گرفته شود و خانواده ای در سوگ عزیزش بنشیند
با سپاس از صبر و حوصله شما سروران (4188112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۶:۲۴:۵۰
عمر دست خداست وتا ان روز عمرش به دنیا بیشتر نبوده (4188253) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۲۰:۱۶:۴۸
خدا رحمتشان کند.علت مرگ ناراحتی قلبیه و هیچکس را بدون رضایت و به زور جراحی نمیکنند مگر موارد اورژانس که ایشان اورژانسی نبوده است (4188550) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.