نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384735
"درصد خطاهای پزشکان ایرانی پایین‌تر از نرم جهانی"
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان کرج با بیان اینکه خوشبختانه جایگاه ایران در زمینه قصورات پزشکی از نرم جهانی هم پایین‌تر است، گفت: میزان خطای پزشکی در ایران یک صدم درصد است.

به گزارش ایسنا، محمد حسن شاپوری در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز (سوم شهریور)، در سالن جلسات سازمان نظام پزشکی کرج برگزار شد، اظهار کرد: روز پزشک روز قدردانی از عملکرد و فعالیت قشر خدوم پزشک است و جامعه‌ای که بزرگان خود را مورد احترام قرار ندهد بدون شک محکوم به سقوط خواهد بود.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق مداری در حوزه فعالیت‌های پزشکی گفت: اعتماد و امنیت اخلاقی بین پزشک و بیمار مهم‌ترین پدیده‌ای است که تحت هیچ عنوانی نباید لکه‌دار شود.

این مسئول در ادامه از میزان خطای پزشکی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته هشت میلیون خدمت درمانی به مردم ارائه شده که از این مقدار میزان خطای استاندارد پزشکی بسیار ناچیز و زیر یک صدم درصد بوده است و در واقع خطاهای غیرعمد پزشکی در کشور زیر حد استاندارد جهانی است.

شاپوری همچنین از تمدید پروانه‌های پزشکی سخن به میان آورد و گفت: تا سال گذشته پروانه‌های پزشکی تنها توسط رئیس سازمان نظام پزشکی کشور امضا می‌شد اما در سال جاری این مهم به صورت الکترونیکی و توسط رئیس سازمان و نظام پزشکی استان امضا و راستی آزمایی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : خطای پزشکی+قصور پزشکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۳:۳۵
هزینه بالای شکایت از پزشکان باعث می شود خیلی ها شکایت نکنند و آمار واقعی مشخص نشود. (3901314) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۶:۱۲:۴۰
جالا هی توجیه کنید اگر این حرفاتون رو مردم قبول کردن هی امار برا خودتون بدین
یاد و خاطره کیارستمی گرامی باد (3901344) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۶:۳۰:۲۳
آمار معتبر نیست چون در کشورهای توسعه یافته خطاهای پزشکی همگی گزارش می شود اما در ایران بیشتر خطاها گزارش نیمشود. به علاوه مردم از حقوق خود در ایران با خبر نیستند که بتونن نسبت به خطاهایی که در حقشون رخ میده پیگیری کنند (3901380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۷:۴۳:۱۳
دروغ محض (3901551) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.