نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451597
جزئیات جدید از پرونده خروج کلیه به جای کیست/ بیمار تک کلیه‌ای بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
میزان نوشت: رحیمی گفت: پرونده قضایی در رابطه با تخلف پزشکی حین عمل جراحی در یکی از بیمارستان‌های استان اصفهان تشکیل شده و پس از نتیجه کارشناسی اگر قصوری صورت گرفته باشد، پزشک مربوطه تعقیب می‌شود.

اواخر بهمن ماه سال جاری خبری مبنی بر «خارج کردن کلیه یک دختر جوان به جای کیست در یکی از بیمارستان‌های خصوصی اصفهان» در رسانه‌ها منتشر شد. پس از این اتفاق پرونده قضایی تشکیل و موضوع در دستور کار دستگاه قضا قرار گرفت.

حسن رحیمی در این زمینه گفت: پرونده قضایی در رابطه با تخلف پزشکی حین عمل جراحی در یکی از بیمارستان‌های استان اصفهان تشکیل شده است.

وی گفت: همچنین جلسه کارشناسی متشکل از پزشکان زنان و زایمان، جراحی عمومی، ارولوژی و رادیولوژی تشکیل و مباحث فنی در این جلسه مطرح شده است.

این مقام قضایی در استان اصفهان در ادامه افزود: پرونده در شعبه 9 دادیاری در حال رسیدگی است و منتظر نتیجه کارشناسی در هیات‌های نظام پزشکی هستیم و پس از مشخص شدن نتیجه کارشناسی اگر قصوری صورت گرفته باشد پزشک مربوطه تعقیب می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان تصریح کرد: این بیمار با یک درد شکمی به پزشک زنان مراجعه می‌کند و پزشکان در سونوگرافی به یک میوم (کیست) برخورد می‌کنند و با توجه به سیر بیماری، پزشک معالج تشخیص عمل را می‌دهد ولی در حین جراحی میومی یافت نمی‌شود.

رحیمی اضافه کرد: پزشک شکم را باز می‌کند و از جراح عمومی کمک می‌خواهد ولی در حین جراحی به توده‌ای برخورد می‌کنند که شباهتی به کلیه نداشته است. در حال معاینه به این نتیجه رسیدند که اگر توده بدخیم است از آن نمونه برداری کنند که در حین جراحی ورید (سیاهرگ) قطع و بیمار دچار خونریزی می‌شود.

وی افزود: در این هنگام جراحان سعی می‌کنند که خونریزی را کنترل کنند، از سوی دیگر موقعیت جسمی بیمار در خطر بوده و جراح شریان‌ها در اتاق عمل حاضر شده که بعدا متوجه می‌شوند که جسم خارج شده کلیه است و امکان اعاده آن نبوده است.

دادستان اصفهان همچنین گفت: متاسفانه بیمار تک کلیه‌ای بوده است و محل کلیه از نظر طبیعی مشخص نبوده است.

رحیمی خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده انتظامی نیز در این رابطه تشکیل و درحال رسیدگی است.
 
کلمات کلیدی : خطای پزشکی + قصور پزشکی + تخلف پزشکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۰:۴۰:۳۳
شکم رو باز کردن و چیز خاصی پیدا نکردن ، گفتن نمیشه که دست خالی برگردیم ، بگردین ببینین چی میشه برداشت کلیه دم دست بوده همونو سریع خارج کردن . (4189210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۱:۲۹:۰۲
نمونه ای از پزشکان نخبه نجومی بگیر

دختر جوان را ناقص کرده اند . به این واضحی. حالا کمیسیون پزشکی دنبال امکان قصور می گردد

مشتی نخبه به سبک نحبه ایرانی در حال بررسی احتمال قصور یک نحبه همکار

ویک عالمه نماینده محترم برای حمایت از نخبگان!!!!!! (4189287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۱:۲۲:۴۰
این چه دکتر بیسوادی بوده نتونسته کلیه رو از توده تشخیص بده یا خدا بببین کیا دکتر شدن (4189265) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۲:۱۳:۵۳
آنوقت معاون محترم وزیر حقوق پزشکان ایرانی را با آمریکا مقایسه می کنند !!
آگر این اشتباه پزشکی در آمریکا اتفاق می افتاد ، هر سه جراح محترم برای همیشه از جراحی منع می شدند. (4189377) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.