توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459565
کاهش برتری نامزد مستقل انتخابات فرانسه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که در پی برگزاری مناظره تلویزیونی میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، برتری «امانوئل ماکرون» نامزد مستقل این انتخابات تا حدودی کاهش یافته است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که پس از برگزاری مناظره تلویزیونی روز سه شنبه میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، برتری «امانوئل ماکرون» نامزد مستقل این انتخابات اندکی کاهش یافته است.

با این حال، این وزیر دارایی سابق و محبوب فرانسه همچنان از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

در یکی از نخستین نظرسنجی هایی که پس از مناظره تلویزیونی روز سه شنبه میان نامزدهای انتخاباتی فرانسه انجام شد، ماکرون از شانس کسب ۲۳.۵ درصد آراء در نخستین دور از انتخابات (۲۳ آوریل/ سوم اردیبهشت) برخوردار است که در مقایسه با شانس ۲۵.۵ درصدی وی در نظرسنجی پیشین یک کاهش را نشان می دهد.

از سوی دیگر، «مارین لوپن» نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی» فرانسه نیز پس از مناظره تلویزیونی چهارساعته روز سه شنبه از شانس کسب ۲۳.۵ درصد آراء در دور اول انتخابات برخوردار است. این در حالی است که در نظرسنجی پیشین که در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس برگزار شد، شانس پیروزی وی ۲۴ درصد تخمین زده شد.

لازم  به ذکر است که بنا بر پیش بینی ها، امانوئل ماکرون که برای حضور در رقابتهای انتخاباتی حزبی مستقل تشکیل داده است، از شانس بیشتری (۶۲ درصد) برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

از سوی دیگر، «فرانسوا فیون» نامزد محافظه کار انتخابات فرانسه نیز از ۱۹ درصد شانس پیروزی در دور نخست انتخابات برخوردار است.  
 
کلمات کلیدی : فرانسه ، انتخابات ریاست جمهوری ، مردم فرانسه ، فرانسوا فیون ، مارین لوپن ، اولاند ، ماکرون ، مناظره ، رسوایی ، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.