توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455737
نامزدی که بیشترین بخت پیروزی در انتخابات فرانسه را دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
در حالی که نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قرار است امروز دوشنبه برگزار شود، نظرسنجی ها نشان می دهد که امانوئل ماکرون نامزد مستقل همچنان بیشترین شانس را برای پیروزی در انتخابات دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، برگزاری نخستین مناظره تلویزنونی نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه، فرصت بزرگی برای فرانسوا فیون نامزد حزب محافظه کار است تا بار دیگر خود را مطرح کند. فیون طی هفته های اخیر با کاهش شدید محبوبیت به دلیل افشای رسوایی مالی و شغلی همسر و فرزندانش روبرو شده است.

نظرسنجی موسسه اودوکسا نشان می دهد که امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد سابق فرانسه در دور نخست انتخابات موفق به کسب 26.5 درصد آرا خواهد شد و مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه نیز 26 درصد آرا را کسب خواهد کرد. در دور دوم انتخابات نیز ماکرون به راحتی خواهد توانست لوپن را شکست دهد و بیش از 64 درصد آرا را به دست خواهد آورد و لوپن تنها موفق به کسب 36 درصد آرا خواهد شد.

فرانسوا فیون نیز در دور نخست انتخابات تنها 19 درصد آرا را به دست خواهد آورد. نظرسنجی دیگری که توسط موسسه کانتار سوفرس انجام شده نشان می دهد که ماکرون و لوپن در دور نخست انتخابات 26 درصد آرا را خواهند داشت و این رقم برای فیون به کمتر از 17 درصد خواهد رسید.

شورای قانون اساسی فرانسه روز شنبه اسامی 11 نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرده است.

نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه برای شرکت در انتخابات باید موفق به جمع آوری امضای 500 نفر از منتخبان مردم شوند.

به این ترتیب شش نامزد کمتر شناخته شده که بنا به نظرسنجی ها کمتر از پنج درصد آراء را کسب خواهند کرد نیز می توانند در کنار پنج نامزد اصلی در این انتخابات به رقابت بپردازند.

بنویت هامون، نامزد جناح چپ حزب سوسیالیست فرانسه در نظرسنجی ها در جایگاه چهارم قرار دارد. از جمله برنامه های او اجرای طرح درآمد همگانی است.

ژان لوک ملانشون، نامزد جبهه چپ (فرانسه تسلیم ناپذیر/یاغی) از هواداران تغییرات اساسی در نظام سیاسی است و از منتقدان اتحادیه اروپا به شمار می رود.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز 23 آوریل (سوم اردیبهشت) و دور دوم این انتخابات روز هفتم مه (17 اردیبهشت) برگزار خواهد شد و نزدیک به 47 میلیون فرانسوی در این انتخابات حق رای خواهند داشت.
 
کلمات کلیدی : فرانسه ، انتخابات ریاست جمهوری ، مردم فرانسه ، فرانسوا فیون ، مارین لوپن ، اولاند ، ماکرون ، مناظره ، رسوایی ، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.