توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464125
مخالفت لوپن با عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۹
کاندیدای راست انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه گفت که عضویت این کشور در اتحادیه اروپا حاکمیت ملی آن را تضعیف کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارین لوپن، کاندیدای راست افراطی در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه عضویت کشورش در اتحادیه اروپا را عامل تضعیف حاکمیت ملی این کشور دانست و گفت که این مسأله علاوه بر این، تأثیرات دیگری نظیر معضلات اقتصادی به دنبال دارد.

لوپن خاطرنشان کرد که عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا مانعی بر سر راه توانمندی دولت برای دفاع از فرانسوی‌هاست.

وی تصریح کرد: به نظر من اتحادیه اروپا حاکمیت فرانسه را تضعیف کرده است. می‌توان با ۹.۶ میلیارد دلاری که پاریس سالانه به اتحادیه اروپا می‌دهد، کارهای زیادی انجام داد.

لوپن همچنین گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، محدودیت‌هایی را در خصوص صدور روادیدهای بلندمدت اعمال خواهد کرد تا از این طریق به مشکل مهاجرت رسیدگی کند.

این کاندیدای راست‌گرا گفت: امروز ما صددرصد در خطر هستیم و در صورتی که من به عنوان رئیس‌جمهوری آتی انتخاب شوم، اتباع خارجی را که تهدیدی برای امنیت ملی ما هستند، اخراج خواهم کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه از مهاجرت گسترده شهروندان خاورمیانه و شمال آفریقا به کشورش انتقاد کرد و گفت که در این راستا نیز محدودیت‌های جدی اعمال خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : فرانسه ، انتخابات ریاست جمهوری ، مردم فرانسه ، فرانسوا فیون ، مارین لوپن ، اولاند ، ماکرون ، مناظره ، رسوایی ، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.