توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455373
ایندیپندنت: فرانسوی ها از رسوایی های انتخاباتی خسته شده اند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۷
مردم فرانسه از داستانهای ناتمام رسوایی های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوریشان خسته شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت، ساعت 8 صبح است و در کافهای در پاریس مردم به پیشخوان تکیه دادهاند و قهوه می نوشند. در همین حال تلویزیون روشن است و اخبار از فرانسوا فیون و رسوایی مشاغل کاذب وی می گوید.
 
آقای فیون کاندید مورد علاقه مردم فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری بود و بیشترین بخت پیروزی در انتخابات را داشت، اما ناگهان افتضاح مشاغل کاذب در خصوص همسر وی مطرح شد.
 
همچنین، پارلمان اتحادیه اروپا در خصوص ارتباط مارین لوپِن با مشاغل کاذب نیز تحقیقات انجام می دهد. اما هر دو کاندید اعلام کردند که کار اشتباهی مرتکب نشده اند. رای دهندگان فرانسوی از افشای این اتهامات خسته شده اند.
 
برخی معتقد هستند که باید جلوی افشاگری رسانه ها گرفته شود، زیرا مسائل مهمتری هست که باید جلوی آنها گرفته شود. کارشناسان نیز معتقد هستند که این افشاگریها تنها اذهان مردم و فضای انتخابات را مسموم می کنند.
 
آمارها نیز بر افزایش تعداد افرادی که تصمیم گرفته اند رای ندهند، تاکید دارند. بر اساس یکی از آمارهایی که در هفته جاری انجام شد، سی و شش درصد فرانسویها تصمیم گرفته اند تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکنند.
 
این رقم در سال 2012 میلادی 5/20 (بیست ممیز نیم) درصد و در سال 2007 میلادی حدود 2/16 درصد (شانزده و دو دهم) بوده است. حامیان فرانسوا فیون کماکان امیدوار هستند، زیرا وی اعلام کرده که تا آخر با تمام انرژی خواهد جنگید.
 
اما اگر وی در دور اول انتخابات حذف شود و لوپِن و ماکرون به دور دوم برسند، مردم فرانسه معتقد هستند که 80 درصد از حامیان آقای فیون فقط از روی کینه و انتقام به لوپِن رای خواهند داد.
 
شانس مجدد برای آقای فیون در مناظره تلویزیونی روز دوشنبه است که هر 5 کاندید انتخابات ریاست جمهوری یعنی ماکرون، لوپِن، فیون، امون و ملانشون در آن حضور خواهند داشت. فرانسه در یکی از بدترین شرایط خود به سر میبرد و بیکاری و تروریسم مردم این کشور را تهدید می کند.
 
 
کلمات کلیدی : فرانسه ، انتخابات ریاست جمهوری ، مردم فرانسه ، فرانسوا فیون ، مارین لوپن ، اولاند ، ماکرون ، مناظره ، رسوایی ، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.