توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465574
اعلام نتیجه قطعی شمارش آراء انتخابات فرانسه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۱
طبق نتایج قطعی دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد پیشین فرانسه 24/01 درصد آرا و مارین لوپن رئیس حزب راست افراطی جبهه ملی 21/30 درصد آراء را به دست آورده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، وزارت کشور فرانسه نتیجه صددرصد شمارش آراء دور نخست انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را اعلام کرد.

بر این اساس، امانوئل ماکرون نامزد جنبش به پیش با 24 و یک دهم درصد و مارین لوپن با 21 و 30 صدم درصد به دور دوم راه یافته اند. دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 17 اردیبهشت برگزار می شود.

پس از ماکرون و لوپن، فرانسوا فیون با 20.01 درصد و ژان لوک ملانشون با 19.58 درصد از آرا به ترتیب در جایگاه‌‌های دوم تا چهارم قرار گرفته اند.

همچنین به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، جمهوری خواهان فرانسه در رایزنیهای خود به اتفاق نظر رسیده اند تا با انتشار بیانیه ای مشترک هواداران خود را دعوت کنند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از مارین لو پن نامزد حزب راست افراطی جبهه ملی حمایت نکنند تا از امانوئل ماکرون شکست بخورد.
 
 
کلمات کلیدی : فرانسه ، انتخابات ریاست جمهوری ، امانوئل ماکرون ، مارین لوپن ، نتایج نهایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.