توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429505
سخنگوی کمیسیون حقوقی:حساب‌های قوه قضائیه شفاف بود/ صادقی از سوی دوستانش توبیخ شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس با اشاره به ‌اتهامات وارده از سوی محمد صادقی به قوه قضائیه گفت: تمام حساب‌های قوه قضائیه از سوی نمایندگان مجلس بررسی شد و همه موارد کاملا شفاف بود.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه گرامیداشت حماسه 9 دی در مسجد حسین‌ابن علی(ع) اسلامشهر اظهار داشت: در قائله  88  بسیجیان میدان‌داری کرده و به پشتوانه مردم  ولایتمدار ایران اسلامی، با خلق حماسه 9 دی در برابر فتنه‌گران ایستادند و از انقلاب دفاع کردند.

وی بیان کرد: اصولاً بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان قسم خورده ما یعنی امپریالیسم جهانی و صهیونیزم غاصب برای براندازی این انقلاب تلاش‌های فراوانی کرده و2 جنگ سخت و نرم را علیه کشور و نظام ما از سال 1358 راه‌اندازی کردند.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فتنه‌ها و توطئه‌های حزب خلق مسلمان   در شهرهای تبریز، خوزستان، آمل، گنبد و کردستان به نام استقلال و آزادی و در نهایت به منظور وابستگی به جریانات امپریالیسم جهانی و صهیونیست و در اوج آن قائله منافقین و بنی‌صدر بود.

نوروزی تأکید کرد: در جریان جنگ ایران و حزب بعث عراق که به پشتوانه و حمایت‌های آمریکا و اسرائیل و بیش از 35 کشور قدرتمند دیگر صورت گرفت، شرق و غرب دست به دست هم دادند تا با اتحاد خود انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرند، که 8 سال دفاع مقدس ملت ایران، اتحاد آن‌ها را از بین برد و نقشه‌های آن‌ها را  خنثی ساخت.

وی خطاب  به ملت آزاده ایران اسلامی افزود: دشمن شما هیچ‌وقت شمارا فراموش نمی‌کند؛ چرا که در این مملکت منافعی  داشت و به عنوان ژاندارم خاورمیانه، قدرت منطقه را در اختیار داشت و برای از بین بردن اتحاد ملت ایران از هیچ توطئه و ترفندی فروگذاری نکرد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به قیام امام حسین(ع) در سال 61  هجری بیان کرد: همان‌طورکه قیام امام حسین(ع) و واقعه عاشورا در تاریخ اسلام ماندگار و جاویدان شده و باقی خواهد ماند،  انقلاب اسلامی نیز ماندگار شده و استوار خواهد ماند.

نوروزی گفت: برخی از اصلاح‌طلبان که می‌گویند تا کی گفته می‌شود فتنه و خواستار رفع حصر سران فتنه هستند، باید بدانندکه ما همه تابع و پیرو رهبری امام خامنه‌ای بوده و هستیم و هرچه رهبری صلاح بدانند و تصمیم  بگیرند، ما ادامه‌دهنده و مرید او خواهیم بود.

وی اظهار داشت: اگر شما این روزها به بحث قانون ششم توجه کنید، یکی از کارهای ما این است که از کمند هیأت‌رئیسه فرار کرده و حرف خودمان را بیان کنیم.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه تصویب برجام در مجلس تصریح کرد: متأسفانه در زمان تصویب، مجلس برجام را در حدود 20 دقیقه تصویب کرد و اجازه صحبت کردن به کسی داده نشد؛ یعنی یکی از نمایندگان نطق می‌کند و بعد از آن وقتی حسینیان و دیگر نمایندگان مجلس قصد صحبت کردن داشتند،آقای لاریجانی به آن‌ها اجازه صحبت کردن نداد.

نوروزی تأکید کرد: به هر حال آن روز جریان اصلاحات و جریان اعتدال با یکدیگر متحد شده بودند که در هر صورتی برجام را تصویب کنند و متأسفانه این اتفاق صورت گرفت.

وی در ادامه در پاسخ به سوألی درباره اشاره عارف به پیگیری برای آزادی سران فتنه گفت: به صورت کلی تا زمانی که سایه رهبر معظم انقلاب بر سر ما وجود دارد و تا وقتی که سران فتنه توبه نکنند، همین وضعیت ادامه خواهد داشت؛ چون آن‌ها معتقد به اشتباه خود نیستند و اعتقادی به این که آمریکا و انگلستان پشت صحنه فتنه بودند ندارند، آن‌ها در حال ادامه دادن به تفکرات خود هستند و این یعنی آن‌ها همچنان فتنه‌گر بوده و باید در حصر باشند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: من اعتقاد دارم در ارتباط با حقوق‌های نجومی و مفاسد، کار قوه قضائیه درست بوده است، این قوه در جریان پرونده سه هزار میلیاردی، حکم به اعدام منصور آریا داد و در جریان پرونده بابک زنجانی، وی را محکوم به اعدام کرد، ما امیدی به دیوان محاسبات و کمیسیون اصل 90 نداریم، امید ما به قوه‌قضاییه است.

نوروزی همچنین با اشاره به قضیه محمود صادقی و اتهامات وارده از سوی وی به قوه قضائیه اظهار داشت: اولاً ایشان خود شاکی خصوصی داشت که این شاکیان هم نماینده بودند هم غیرنماینده، همچنین ما اتهامات وارده از سوی وی به قوه‌قضاییه به ایشان را بررسی کردیم، که در این بررسی هم نمایندگان اصولگرا و هم نمایندگان اصلاح‌طلب حضور داشتند و همگی رئیس قوه را تبرئه کردند و دوستان آقای صادقی نیز ایشان را توبیخ کردند.
 
کلمات کلیدی : محمود صادقی+مجلس+فراکسیون امید+شکایت از نماینده تهران+بازداشت صادقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.