توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439073
گروهی دیگر از ایرانی‌های آمریکا هم به ترامپ نامه نوشتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰
یک سازمان متشکل از ایرانیان مقیم آمریکا که دفاع از منافع این کشور را مهم بر شمرده، نامه‌ای را به رییس جمهور جدید آمریکا ارسال کرده است.

به گزارش فارس، گروهی از ایرانی‌های مقیم آمریکا موسوم به ائتلاف ایرانیان مقیم آمریکا «پایا» که خود را سازمانی خصوصی و غیر مذهبی و در خدمت منافع ایرانیان مقیم آمریکا می‌نامد، در نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رییس جمهور جدید آمریکا مواردی را به وی در قبال ایران متذکر شد.

سازمان پایا در ابتدای نامه‌اش جامعه ایرانیان مقیم آمریکا را ملزم به حفظ منافع ملی آمریکا خوانده  و مدعی شده که تعامل با مردم ایران و حمایت از اهداف اقتصادی و دموکراتیک آن‌ها در خدمت منافع آمریکا خواهد بود.

بر اساس این گزارش، این تشکل در نامه خود به ترامپ با استناد به آمارهای یک گروه اسرائیلی که در سال 2012 صورت گرفت از اهالی ایران به عنوان مردمی لیبرال و دموکرات یاد می‌نماید.

تشکل یادشده از ترامپ می‌خواهد تا تعامل فرهنگی، آموزشی با ایران داشته و ابزارهای مخابراتی را برای پیشبرد کارآفرینی بخش خصوصی در ایران ارسال نماید زیرا ایرانیان با وجود اعمال محدودیت‌های سایبری از بالاترین کاربرهای رسانه‌های جمعی و مخابراتی  هستند.

این گروه همچنین از رییس جمهور آمریکا درخواست نموده تا از اعمال محدودیت در صدور روادید و پذیرش مهاجر دوری کند زیرا این امر مانع از انجام اصلاحات در داخل ایران می‌شود.

پایا در این نامه همچنین خواهان اجرای کامل برجام شده است و تاکید نموده که به برجام به خاطر اعمال محدودیت بر برنامه هسته‌ای ایران احترام می‌گذارد.

پایا مدعی شده در حالی‌که خواهان مشاهده ایران سکولار و دموکرات است در عین حال مخالف نبرد نظامی است و از آمریکا می‌خواهد تا مشکلات خود با ایران را از طریق دیپلماسی و تعامل با مردم داخل کشور حل نماید.

این چندمین بار است که شماری از ایرانی‌های مقیم آمریکا به ترامپ نامه می‌نویسند. چندی قبل هم یک جمع ۳۰ نفره در نامه‌ای به ترامپ تشدید تحریم‌ها علیه ایران را خواستار شدند.
 
کلمات کلیدی : نامه به ترامپ، برجام، ایرانی ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.