نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 201788
به ناله های جانبازان زیر 25 درصد که گوش می کند؟
بخش تعاملی الف - محمد رضا شیروانی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۴
دلم خوش بود روزی قانون جامع حمایت از ایثارگران وارد صحن شده رای می آورد و جهت اجرا ابلاغ می شود. اما باز هم مثل قوانین قبلی جانبازان زیر ۲۵ درصد مغفول و مظلوم واقع شدند، در همه زمینه ها چه آنهایی که جانباز کارمند هستند، و چه جانبازان دانشجو و چه جانبازانی که فقط دفترچه بیمه درمان دارند و بس.

تا کی باید حتی حق ادامه تحصیل و پرداخت کمک هزینه تحصیلی و استفاده از سهمیه آنان محروم باشند؟ تا کی اینگونه مصوبه ها قلب آنان و خانواده هایشان که جز دیدن مثل شمع خاموش شدن آنها، را به درد آورد؟ بنده افتخار همنامی با آن عزیزان را دارم و جهت مصوب کردن حق ادامه تحصیل و استفاده از سهمیه و پرداخت شهریه آنان خیلی رایزنی داشتم اما هر چه بیشتر کوشیدم کمتر نتیجه گرفتم.

راستی حق الناس چیست؟ که باید جواب حقوق تضییع شده این عزیزان که در کمسیون های پزشکی با وجود درد و آلام شدید موفق به اخذ درصد ۲۵ نشده اند را بدهد؟ خدایا آیا می شود فرد مسوولی بخواند و چاره ای بیندیشد؟ بنده آرزو دارم قانونی مصوب شود که این عزیزان از حداقل ها بهره مند شوند؟ در اداره هم هزینه درمانمان را آنقدر پیچ و تاب می اندازند که مثلا مرتبط با ناحیه مجروحیت نیست و پرداخت نمیشود! راستی عوارض جسمی وجود ترکش های متعدد برای مقطع و محل مجروحیت مضر است!

الله العالم سر و الخفیات
 
کلمات کلیدی : محمد رضا شیروانی
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۷:۴۴:۲۱
ملت ايران العبد مديون شما ايثارگران جانبازان و خانواده شهدا هستن
امام خميني
باسلام ايكاش كساني كه الان لايحه پايين تر از 25 درصد را تصويب كردن در ان زمان جنگ هم بودن از قديم گفته شده سواره از پياده خبر نداره سير از گشنه (1715965) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۱۰:۰۷:۳۷
کدام قانون کدام مجلس با این قانونهایی که یا اجرا نمی شود یا نیم بند اجرا میشود.فقط میخواهند دهن ما را ببندند.انوقت که بنده در تب جنگ میسوختم عده ای سر در اغل و آخور مشغول چرا و دنبه بهم زدن بودند.و به ما سربازان از جنگ بر گشته عصای گدایی تقدیم کردند.البته روزی این خوراک های مسموم را بالا خواهند اورد. (1720602) (alef-6)
 
ارشد اسمعیل زاده
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۷:۵۴:۵۷
درست است
تاکی این بی عدالتی ادامه خواهد (1715987) (alef-6)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۸:۰۰:۲۹
باسلام جانبازان 25/همكارمان يكي ازفرزندانشان معاف شده ويكي ازانها هم بكار گمارده شد وشهريه تمام فرزندان دانشجويشان هم بصورت كامل پرداخت ميگردد ولي من خودم جانباز شيميايي20/هستم حتي شهريه دانشگاه به خودم هم تعلق نمي گيردچه رسد به فرزندانم يعني 20/مابه اندازه فرزند يك جانباز 25/ هم ارزش نداردو اين موضوع كاملا مخالف شرع وعقل و عرف و وجدان و .... مي باشد 35 سال ازانقلاب مي گذرد حتي يي نرمش كوچكي براي ساير جانبازن زير 25/هم نشده است ماهم خدايي داريم (1716001) (alef-6)
 
اسحاق کوهی
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۸:۲۳:۳۴
به نظر من ظلم اسث مسعولین به این قشر تا کنون ظلم کردند بنده هیچوقت این مسعولین را حلال نمی کنم (1716031) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۸:۳۴:۰۳
من جانباز ده درصد هستم و بسیاری دیده ام کسانی را که با مشکلات کمتر از من درصدهای بالاتری گرفته اند و من نیز فقط نام جانباز را یک می کشم و تقریبا هرچه را بشود نام برد شامل حالمان نمی شود. (1716053) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۸:۳۹:۴۴
جانبازان زیر 25 درصد حتی از داشتن کارت جانبازی هم محرومند من نمی دانم قانونگزاران چگونه فکر می کنند!!! (1716061) (alef-13)
 
سرباز میهن
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۸:۴۷:۲۳
دولت با ضعف خود در ارائه خدمات رفاهی به کلیه ایثارگران برای راحتی خودش اقدام به ایجاد فاصله طبقاتی بین ایثار گران کرده .که کار زشت ونا پسندی است .البته بنده با این موضوع که جانبازان محترمی که دچار ضایعات شدیدتری شده اند از خدمات بیشتری برخوردار باشند نیستم اما با اینکه جانبازان زیر 25% از بسیار از خدمات محروم باشند مخالفم.
ضمنا آیا یک جانبازی که 20% جانبازی و از کار افتادگی دارد بعد از گذشت 20 سال از کارافتادگی او هنوز 20% است .باید قوانین طوری اصلاح شود که بعد از هر 10 سال با کهولت سن درصد از کار افتادگی جانبازان افزایش یابد. (1716077) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۹:۳۱:۴۹
اقایان نماینده در حال حاضر دلمشغولی ازدواج پدر خوانده با دختر خوانده را دارند، برایشان مهم نیست که جانبازان ما در چه وضعی به سر می برند. مسایل شهوانی، صیغه، دو،سه زنه بودن،پدر خوانده و دختر خوانده در اولویت است،برادر من. (1716166) (alef-6)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۹:۴۳:۳۰
اینجانب افتخار همسری جانباز15 درصدی را دارم که 4 سال بسیجی در جبهه حضور داشته.ایشان کارمند بخش خصوصی است و هیچ کمکی از سوی هیچ نهادی یا تسهیلاتی از سوی نهادی واگذار نشده.در حالی که در بخش های دولتی امتیازات خوبی برای این اشخاص قائلند.من نمی دانم مدت حضور در جبهه برای آقایان ملاک نیست؟اگر همه قراربود شهید شوند که چه کسی از کشور دفاع میکرد؟
اینجانب در بخش دولتی مشغول به کارم اما چون درصد جانبازی همسرم زیر 25 است تسهیلاتی به اینجانب نیز تعلق نمی گیرددر حالی که امتیازات خوبی به خواهر و برادر شهید داده میشود . که فکر میکنم این برخورد عدالت محور نیست
به هر حال به نظر میرسد در حق این قشر جامعه و خانواده آنان کمی اجحاف شده است و باید تدبیری اندیشیده شود (1716193) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۰۹:۵۶:۱۰
به نظرم کلا باید خیلی از رانت هایی رو که جانبازان و خانواده شهدا میدن حذف کنن.من ایرانیم و موافق نظام اما دلیلی ندارد به چند نسل بعد این افراد همه جا خط ویژه بدهند و بی عدالتی حاکم باشد. (1716214) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۱:۱۸
اين نگاه منصفانه نيست . در تمام دنيا به كساني كه براي كشور به نوعي خدماتي كه منجر به لطمه شده است مزايايي قايل مي باشند . همين امريكا كه برخي با نامش حال ميكنند . هنوز كه هنوز است به سربازهاي ساده جنگ ويتنام امتياز ميدهد و انها در بين عامه جايگاه خاص دارند .
اين بي هويتي و نمك به حرامي است كه براي كساني كه به منظور حفاظت ازخاك ميهنمان جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند حرمت قايل نشويم .ضمنا خدماتي كه داده شده را رانت نناميد . رانت معني خاص خود را دارد و اين توهين است كه شما ميكنيد.
جايگاه همه عزيزان رزمنده در پيش خداوند خيلي والا است و ما همه بايد به تك تك انان افتخار كنيم.
اگر هويت داريم (1717232) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۲۲:۳۹:۳۲
دوست عزیز نمی دانم آژانس شیشه ایی وعباسش را دیده ایی وبخاطر می آوری یا نه؟ ولی خدمت شما برادر عزیزم بگویم که کجا چند نسل گذشته است اینجانب از 16 سالگی وارد جنگ شدم ودر چند عملیات شرکت کرده و17 ماه سابقه جبهه دارم والان 45 ساله می شوم ودر یک عملیات مجروح شدم باور کنید که بخشی از هزینه درمان اولیه را مرحوم پدرم داد ودر هیچ کمیسونی جهت تعیین درصد شرکت نکردم وخودشان با توجه به پرونده وصورت سانحه 5درصد برایم در نظر گرفتند در حال حاضر هم زیر 25 هیچ امتیازی تعلق نمی گیرد ولی خدمت شما عرض کنم که در همه کشور ها به کهنه سربازانشان حتی بعد از 50 سال از خاتمه جنگ احترام می گذارند ولی در کشور ما مثل بقیه چیزها فقط تبلیغات می کنند وعمل وجود ندارد. هرچند منکر بعضی از سوء استفاده ها هم نمی شوم (1718103) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۲۰:۳۹:۳۶
کدام رانت؟کدام امتیاز؟هنوز حقوق ماهیانه دوران اسارت ازادگان کامل پرداخت و تسویه نشده.گول و فریب خبرها و تبلیغات را نخورید. ما خود را فدا کردیم که نسلهای بعد و فرزندانمان در اسایش و ارامش باشند نه اینکه شاهد چنین چپاولگریها از بیت المال باشیم.قشر مرفه امروز میتواند اثبات کند ثروتش حاصل تلاش و خدمتیست که به کشور کرده؟ما توقعی بیش از یک زندگی ابرومند نداریم بیش از این حرامم باد.نگاهی به ده مرد ثروتمند کشورمان بیندازید ایا درامد انها را مشروع و بدون برخورداری از رانت میدانید. (1721998) (alef-10)
 
شهرام سپهری
۱۳۹۲-۰۸-۲۳ ۱۸:۳۸:۳۱
به نظرم شما برادر عزیز جنگ را فقط در فیلمهای اکشن هالیوود دیده اید اگر پایتان به جبهه میرسید و خصوصا در یک عملیات حضور داشتید میفهمیدید که اگر پای دین و کشور نبود اگر همه دنیا را دو دستی تقدیم کنند ارزش تحمل یک روز فشارهای مختلف جبهه را ندارد.خدا را شکر میکنم شما در مجلس نیستید و دردکشیدگان جبهه و جنگ که مارا درک میکنند در مصدرند البته من جانباز 20 درصد هستم و تا امروز فقط یک دغترچه بیمه گرفته ام اما اگر بودجه اجازه دهد باید حتی درصدبندی هم جمع شود و یکسان به ایثارگران رسیدگی شود (1774564) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۲-۰۸-۲۳ ۱۹:۱۲:۵۰
من جانباز 15 درصد و وکیل دادگستری هستم.هیچ ندارم اما هرچیز ناقابل هم دارم از تلاش خود دارم.نه سهمیه و رانت و قوانین حمایتی(بجز دفترچه بیمه)دو نکته یا بهتر بگویم دو درد همیشه مرا می ازارد.
1-حضور دازطلبانه با غیر داوطلبانه چه فرقی دارد که این همه تفاوت قایل میشوند؟اصلا مگر در زمان جنگ ما حضور غیر داوطلبانه هم داشتیم؟ایا سربازی که در زمان جنگ به خدمت اعزام میشود و سراسر خدمت خود را در خط مقدم و عملیات ها سپری میکند غیر داوطلب است؟اصلا کدام قوه قاهره میتوانست کسی را که تمایل نداشت به جبهه بکشاند و مهمتر از ان در جبهه نگه دارد؟بسیاری از اطرافیان من هرگز تا جنگ وجود داشت به سربازی نرفتند و هیچ اتفاقی برایشان نیفتاد .لذا این تبعیض و توهین برزگی است که سربازان جبهه دیده را غیر داوطلب مینامیم.حتی انان که جبهه رفته اند میدانند که بر سربازان صرفنظر از فشارهای جنگ که بین همه مشترک بود فشارهای دیگری وجود داشت که از ذکر ان شرم دارم وحداقل این بود که امکانات رفاهی ما سربازان با بسیج و سپاه تفاوت فاحش داشت.
2-در اینکه به جانبازان باید بها داده شود تردیدی نیست اما انچه بی انصافی است نادیده گرفتن خدمات و جانفشانی جانبازان زیر 25 درصد است.کسی که به نیت نجات دین و کشورش رفته نباید متوقع جبران باشد ولی وقتی قانون تصویب میشود نباید جانبازان زیر 25 درصد را هیچ انگاشت. (1774595) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۰:۴۰:۱۵
هیچکس به فکر ما نیست و روزی که مجروح شدیم خبری از درصد نبود و حالا هرکه ÷ارتی داره درصد را بالا میبره و ماایثارگران زیر بیست و÷نج درصد مسوزیم و میسازیم و به قول شاعر که میگوید . میرسد روزی که ...........ای خدا تو شاهد باش. (1716308) (alef-10)
 
جانبازان
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۱:۰۷:۰۳
الف(اقاي دكتر توكلي) عزيز لطفا اين دردرا به حضور مردان مجلسي ودولت اميد برسانيد براي هميشه دعاگويي شما خواهيم بود (1716359) (alef-6)
 
جانباز 20
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۱:۱۷:۴۸
جانا سخن از زبان ما ميگويي ...... حداقل يك كارت معتبر جانبازي به اين جانبازان بدهند (1716378) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۱:۲۲:۵۵
آیا واقعا کسی پیدا می شود به ناله های جانبازان زیر 25 درصد توجه کند؟ (1716391) (alef-6)
 
جعفر از تبریز
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۶:۴۲:۲۱
آیا واقعا کسی پیدا می شود به درد دل جانبازان گوش بده از وقتی هزینه درمانی جانبازان شاغل بعهده دستگاه های اجرایی گذاشته شد با انواع بی مهری ها مواجهیم الان 7ماه است که هزینه های پزشکیمان را دریافت نکرده ایم آقایان برای برای همه چی می توانند هزینه کنند اما با وجود اینکه پیش بینی لازم برای هزینه های پزشکی جانبازان دیده شده است برای پرداخت امتناع می کنند ضمن اینکه بنده در زیر زمین خانه سازمانی که هم فاقد روشنایی مناسبی است که فاقد مسکن می باشم سکونت دارم و جناب مدیر کل در طبقه دوم با داشتن خانه ای 4طبقه در بالای شهر دستور به تخلیه اینجانب کرده حتی پا را فراتر گذاشته شکایت نموده و حکم تخلیه بتاریخ 14/08/92 از دادستانی برام گرفته تا زیر زمین را هم برای خود انباری کنه آیا از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثار گرا ن کسی هست که فریاد رسم باشد درغیر این صورت شما را نیز برای کمک به اجرای حکم دادستانی جهت بیرون انداختن وسایل ابتدایی زندگیم که دارم دعوت می نمایم. (1717267) (alef-10)
 
جانباز 15 درصد و رزمنده 4 ماه
۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۹:۴۹:۵۱
تحت پوشش قرار ندادن جانبازان کمتر از بیست و پنج درصد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران واقعاً جای واسفا برای مردان قانوگذار ما دارد و بس. دفترچه کنکور را باز میکنی می بینی برای بسیجی فعال و همسر و فرزند و ... جانباز 25 درصد به بالا امتیاز قائلی شده اند كه جاي بحثي نيست و حقشان و ليكن برای رزمنده ای که خودش جانباز شده اين موارد قرار داده نشده است. حداقل می بایست جهت احترام به این شهدای زنده امتیازاتی برای شخص جانباز زیر 25 درصد قائل شوند.خانواده شان پیشکش.بنا به اظهارات چند سال پیش مسئولین وقت بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی جانبازان بالای 25 درصد دارای مسکن شده اند و تحت پوشش کامل ایشان قرار دارند. البته در دولت قبلي موضوع بيمه خدمات درماني و تحت پوشش قرار دادن خانواده هاي جانبازان زير 25 درصد از جمله امور نيكي بوده كه جاي تشكر و سپاس دارد. برخي از جانبازان زير 6 ماه منطقه دارند و زير 25 درصد جانبازي . مسئولان محترم در اين خصوص تجديد نظر و شيران دردمند ديروز را دريابند كه البته همين بچه ها هستند كه امروزه پشت دنيا از شنيدن نامشان به لرزه مي افتد . (1717718) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۰۰:۲۲:۵۰
اقایان مسول خرشان از پل گذشته و بر میزها و صندلی و حقوق انچنانی و امکانات زیاد مشغولند نیازی به من شما ندارند باز وقت نیاز میان دنبال ما ولی این بار کور خواندند ما فقط تابع رهبریم البته انتظار بود اقای توکلی در مجلس حرف میزد (1718304) (alef-6)
 
مریم
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۰۹:۴۲:۵۵
جدیدا در قانونی صد درصد هزینه های ایثار گران و خانواده آنها تصویب شده.خوشبختانه این قانون همه شمول است و شامل درصد خاصی از جانبازی نمیشود!.اما سوال این است :
اینجانب همسر جانباز( 15 درصد) شاغل در دستگاه دولتی و همسر جانبازم شغل دولتی ندارد در حال حاضر هزینه درمان بیمه تکمیلی همسر و فرزندانم
حدودا" ماهی 80000 تومان (به علت غیر تحت تکفل بودن)است که در صورت درخواست از حقوق بنده کسر میشود.در حالی که این بیمه بر اساس مفاد قانون باید رایگان باشد!آیا بنده گناهی مرتکب شده ام که نامبرده شغل دولتی ندارد!من به عنوان همسر یک جانباز شاغل در بخش خصوصی خود و خانواده ام هیچ خدمات رفاهی دریافت نکرده ایم این است تکریم جانبازان و خانواده آنان؟
متاسفانه درصد زیر 25 برای آقایان ظاهرا" ارزشی ندارد تا برای مشمولینش کاری بکنند. (1718725) (alef-10)
 
جانباز 35 درصد
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۰۹:۵۶:۲۸
من خودم پزشک متخصص داخلي وعضوکمسيون هاي متعدد پزشکي هستم.توجه دولتيها ومجلسيها را به نکات زير جلب ميکنم 1-درصدهاي اعمال شده براي هر بيماري قابل مقايسه با بيماري ديگر نيست مثلا 25 درصد شيميايي با اعصاب وروان متفاوت است پس سطح ارايه خدمات نيز بايد متفاوت باشد 2-اعمال درصد ونهايتا برداشت هر پزشک به دليل سلايق از يک موضوع مشترک متفاوت است . پس اين اختلاف سليقه نبايد مستقيما به روي معيشت جانباز اثر داشته باشد شايد براي پزشک 24 با25 فقط يک درصد باشد ولي براي جانباز يعني همه زندگي 3-پيشنهاد ميشود به تناسب درصد تسهيلات داده شود مثلا يک جانباز 70 درصد 100٪ يک خدمت ويک جانباز 20٪ بيست وهشت درصد يک خدمت دريافت نمايد در اين صورت مراجعه مکرر به کمسيون به اميد افزايش درصد نيز متوقف ميشود (1718745) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۱۲:۳۵:۱۸
ضمن احترام به این جانبازان باید گفت در مقایسه با جانبازان نقص عضو و جانبازان با ضایعات نخاعی و حرکتی اصولا جانباز زیر 25 در صد مشکل آن چنانی ندارد تا ناله کند و به ناله اش هم کسی توجه نکند خیلی از رزمندگان هستند که به در جاتی جانیاز شدند و بخاطر اعتقادات و روحیه ایثار گری شان اصولا به دنبال تعیین در صد و یا گرفتن کارت جانیازی نرفتند پس روحیه ایثار کجا رفته اگه در مقابل کوچکترین کارمان مزدی باید بگیریم پس کلمات ایثار و گذشت و مقاومت و دینداری و جهاد و ........ جگونه معنی می شوند (1719054) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۱۴:۳۸:۱۴
تو هم صدات از جای گرم در میاد برادر. آن روزهایی که خواب خوش میکردی کجا بودی ببینی یک عده جانشان را گذاشته اند کف دستشان برای اینکه آب تو دل تو و امثال من تکون نخوره تن و بدنشان را آماج گلوله ها کرده اند.در ثانی این عزیزان الان صاحب همسر و فرزندانی هستند که سهمی از حق و حقوق آنان میبرند و این نحوه برخورد با آنان اصلا" انسانی نیست (1719318) (alef-6)
 
عبداللهی
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۱۵:۱۹:۳۳
کسی منکر یا مخلف روحیه ی ایثارگری نیست.اما موضوع اینه که بسیاری از جانبازان زی 25 درصد در حقیقت میزان از کارافتادگی اشان بسیار بیشر از 25 درصد است(بطوری بعضی از این عزیزان درد و جراحاتشان بگونه ایست که به سختی زندگی میکنند و من در شگفتم که شما هموطن عزیز چگونه این جیزها را متوجه نشدید و ندیدید! زبانم لال مثل کسانی که نفسشان از جای گرم بلند میشود و هیچ درد و حزنی ندارند حرف میزنید) اما ظاهرا در مدیریت سابق بنیاد رویکرد اصلی اشان این بوده که بخاطر کم کردن بار مالی تا میتوانند در دادن درصد دستشان را پایین بگیرند !این در حالیست که در کنار این تفکر،امروز مردم شاهد حیف ومیل هایی در دوره مدیریت سابق هستد که متاسفانه هرروز خبرهاش به گوش میرسه .خب! آیا مسئولین سابق بنیاد بعنوان سمبل های اخلاقی و فرهنگی،روحیه ایثارگری داشته اند که شما از این گروه جانبازان توقع دارید دم فروبرند و خفه شوند؟! این در حالیست که بیشتر مردم تصور میکنند این کروه مظلوم به صرف اینکه اسمشان جانباز است از امکانات و تسهیلات ویژهای برخوردارند! موضوع اینه که وقتی هیچ تسهیلاتی برای این گروه وجود نداره حداقل طوری رفتار نشه که دیگران تصور کنند تاین گروه حقوق بگیر بنیادند. (1721266) (alef-10)
 
جانباز 50درصد
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۱۸:۴۲:۰۲
قوانینی که برای جانبازان تصویب شده شعاری بوده وبه مرحله ی عمل نرسیده حتی پول درمان جانبازان درصد بالا را کامل نمیدهند برادران زیر 25درصد صدای دهل شنیدن از دور خوش هر آنچه میشنوید باور نکنید برادران عزیز ........ (1719761) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۲۲:۲۱:۱۷
با گذشت حدود سه دهه از دفاع مقدس مسؤلين يادشون رفته كه اين عزيزان چقدر خون دل خوردن وبا دست خالى چطور از اين خاك مقدس دفاع نمودن بودند عده اى از اين عزيزان كه ماهها وسالها سابقه جبهه دارند اما از نظر فيزيكى اسيبى نديدند اما اثار روانى جنگ را بايددر شبهاى بيدارى وبيقرارى اين عزيزان ديد اثار روانى جنگ رابايد در زندگى خانواده اين شير دلان ديد اثارى كه حتى روى بچه هايشان اثر منفى گذاشته مگر ميشود شبهاى عمليات وصداهاى انواع سلاحهاى جنگى راشنيد وفراموش كرد مگر صحنه هاى پرپر شدن دوستان وبچه محلها م همرزمان فراموش شدنييه به خدا قسم اگر كسى قلبى در سينه داشته باشه بتونه اينها را انكار كنه اقايان مسؤل به خود اييد وبه فرياد اين فرزندان واقعى اين كشور برسيد بدونيد كه امروز اگر اين ميزهاى عريض وطويل شما را از اين عزيزان جدا كرده حداقل پشت ميزتان كه تكيه ميكنيد بدانيد كه اين موروث از صدقه سر وجانفشانى همين مردان بى ادعاست (1720107) (alef-10)
 
علی بیرانوند
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۲۳:۳۰:۴۲
تو رو خدا به این امر رسیدگی کنید.مگه این جانبازان چه گناهی کردند (1720236) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۰۱:۰۲:۲۹
من جانبازی هستم که حتی یک بار هم برای گرفتن درصد جانبازی به کمسیون پزشکی نرفته ام و مطمئن هستم اگر بروم بالای 25%هستم (1720352) (alef-6)
 
همسر رزمنده جانباز
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۱۴:۵۵:۴۶
همسر بنده افتخار حضور 31 ماه در دفاع مقدس دارد(البته 43 ماه در جبهه بوده که مدارک مربوط به 12 ماه حضور ظاهرا بخاطر اعزامهای مستقیم و بعضا بخاطر عدم تسویه موجو نمی باشد).ایشان از سنین پایین در گردانهای خط شکن و واحد تخریب بوده اند تقریبا تمام دوران نوجوانی و آغاز جوانی را در راستای اجرای دستور امام و دفاع از این سرزمین مقدس و نظام اسلامی در جبهه بوده اند.چندین مرتبه مجروح شده اند که فقط مدارک 4 مورد از مجروحیت ها موجود است.بیشترین جراحات ایشان مربوط به آلودگی شیمیایی و موج انفجار است بطوری که به سختی نفس میکشد و بخاطر جراحات شیمیایی مدام در حال خونریزیهای پوستی در بخصوص در نقاط حساس بدنشان است و سرفه های خونینش امانش را بریده و بخاطر سردردهای شدید ناشی از موج انفجار هرشب تا صبح وزنه ای سنکین روی سرش میگذارد تا بلکه دردش قدری آرام گیرد.فرزندانمان برغم سن وسال پایینشان بخاطر زجر و درد بابایشان همیشه دچار حزن و اندوه هستند. موقع کمسیون بخاطر وضعیت وخیم همسرم اجازه دادند خودم درکنارشان باشم.اما با وجود مدارک پزشکی همزمان و باوجود ازمایشات و پی اف دی و تاکید پزشکان مبنی بر وخامت جراحات شیمیایی همسر با کمال ناباوری تنها 20 درصد از کارافتادگی به همسرم اختصاص دادند! همسرم به سختی نفس میکشد و قدرت و توان کارکردن ندارد و بخاطر وضعیتش فرصتهای زیادی را از دست داده.ما در نهایت فقر و تنگدستی زندگی میکنیم و حتی قادر به تهیه لوازم التحریر برای فرزندانمان نیستیم.مدام شرمسار سوءتغذیه بچه هایمان هستیم.بقول همسر بزرگوارم:"ما برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و برای دفاع از این مرز وبوم متحمل این سختی ها شده ایم بنابراین هیچ گلایه ای نداریم.دشمنان اسلام و ایران هم بدانند که حتی اگر در شرایط بدتر معیشتی هم قرا بگیریم به هیچوجه دست از آرمان هایمان برنمیداریم و به کوری چشم دشمنان تا زنده ایم و نفس میکشم تحت امر و فرمان مولا و مقتدایمان امام خامنه ای خواهیم بود"
اما آنچه باعث آزارمان است اینکه باوجودیکه با سیلی صورتمان را سرخ نگه میداریم و باصبر و توکل زندگی میکنیم اما خیلی ها تصور میکنند ما از بنیاد ارتزاق میکنیم و فکر میکنند بنیاد به ما کمکی میکند.درصورتیکه نمیدانند قانون هیچ تسهیلاتی برای جانبازن زیر 25درصد قائل نشده و مسئولین محترم بنیاد حتی اگر بخواهند هم اما به جهت محدویت و معذورات قانونی هیچ کمکی ازدستشان برنمیآید.مشکل دیگر اینه که با توجه به وضعیت حاد و وخیم همسرم،کسی باور نمیکند که ایشان جانباز زیر 25 درصد است.مشکل دیگر این است که فرزندانمان در حال بزرگ شدن هستند و دلم نمیخواهند فکر کنند نتیجه خدمت و جراحت،گرسنگی و خانه به دوشی! است (لازم به ذکر است تاقبل از دریافت دفترچه بیمه و کارت طلایی حتی قادر به درمان بیماریهای معمولی و فصلی خود و بچه هایمان نبودیم که در همینجا بایت دفترچه و خدمات درمانی جدید تشکر مینماییم)-امیدورام ریاست محترم جدید بنیاد که همزمان نماینده ولی امر مسلمین نیز(دربنیاد)هستند فکری بحال جانبازان زیر 25 درصد و جانبازانی که در احقاق درصد ازکارافتادگی درصد حقیقی اشان را دریافت نکرده اند بنمایند.
با آرزوی توفیق برای همه ی خدومین نظام اسلامی (1721197) (alef-10)
 
سحرناز
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۲:۲۲:۲۹
من در خارج از کشور زندگی میکنم.احترام فراوانی به این قشر از هموطنانی که برای وطن و برای آرامش امروز ما جنگیدند.به شهیدان و جانبازان وطنم افتخار میکنم.هیچ اطلاعی هم از درصد و این قبیل چیزها ندارم و تا حالا نمیدونستم بالی 25 یا پایین 25 چه تفاوتی دارد.متاسفانه تصورم این بود که هکه جانبازان بدون توجه به میزان درصد ،حقوق بگیر بنیادشهید هستن و فکر میکردم تمام امکانات رفاهی،تحصیلی،معیشتی و حتی خوراک روزمره اشان از طریق ادراه شهید و جانباز تهیه میشه!(ضمن اینکه مثلا این امکانات! تخیلی خودم راحقشان میدانستم و کمترین اعتراضی هم نداشتم) اما با مطالعه این مقاله و خواندن درد دل این خانم محترم قلبم به درد اومد.متاسفم که تا حالا یه جور دیگه فکر میکرد! با خوندن درد و غصه های این خانم محترم تمام دلتنگیهای خودم را فراموش کردم.کاش میمردم و نمیدانستم زن و بچه های یک جانباز در فقر و تنگدستی چنین زجرهایی میکشند.
نمیدونم چی بگم! فقط ایکاش دولت فکری به حال این عزیزان کنه. (1723319) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۲۱:۰۲:۲۴
اصولا با قوانین فعلی فرقی بین جانباز زیر 25 و کسی که حتی یک خراش جسمی هم بر نداشته نیست.آیا این عاقلانه و عادلانه هست.یعنی حتی کارت شناسایی هم نباید بدهند.حتما بقیه فوانین و ضوابط هم همینطور است که حال و روز مملکت به اینجا رسیده که هر کس فقط باید فکر خودش باشد و امیدی به مسئولین نداشته باشد.اگه جنگ هنوز ادامه داشت قربون صدقه جانباز 1 درصد هم میرفتند.هر کس خرش از پل بگذرد باید چنین بکند که با ما میکنند. (1722038) (alef-10)
 
مهندس جانباز
۱۳۹۲-۰۷-۲۴ ۲۱:۵۹:۰۰
دوستان عزیز درصدو... فقط بهانه هائی بیش نیستند
فرزندانشان را بنام ما معاف کردند و قوانین را تغییر دادند(تا سال پیش فرزند جانباز زیر 25% به نسبت جانبازیش به 25% کسر خدمت میگرفت الان فرزند جانباز 25%معاف میشود و فرزند جانباز24/9999999% فقط 6ماه کسر خدمت میگیرد!!!!!) در خصوص خدماتی که اغلب به عزیزان 25% با بالا هم باید ارائه شود و نمیشود که دیگر مثنوی 70 من است
انشاا... گذر پوست به دباغخانه خواهد افتاد!
در مجلس چه میکنید؟
چگونه این مسائل را میبینید و سکوت میکنید؟ (1722155) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۰۷:۲۳:۵۰
آئچه به جایی نرسد فریاد است.با تشکر جانباز زیر 25 درصد (1722783) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۰۹:۳۶:۱۸
سلام ، اشکالات زیادی وجود دارد که متاسفانه اگر خدمتی هم از سوی بنیاد ارائه گردد در مقابل اشکالات موجود و اعتبارات نجومی و کلان دریافتی برای حل مشکلات ایثارگران بخصوص جانبازان با هر درصدی (جانبازان بالای 25 درصد مشکلات بیشتری دارند) دیده نمیشود.
اشکال اساسی تصمیم سازی برخی دوستان با نگرش نازل به موضوع جهاد و شهادت و طی سالهای گذشته موضوع مرتبط با خشونت طلبی موازی شهادت طلبی موجب کارشکنی در خدمت رسانی به ایثارگران بوده است. فقدان پاسخگویی مناسب میتواند ناخواسته مشکلات ایثارگران را به جامعه منتقل نماید و اوضاع را بشدت بدتر کند. (1722946) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۱:۲۳:۳۱
سلام من هم فکر میکنم باید برای این عزیزان مسئولان فکر اساسی کنند (1723210) (alef-10)
 
محمد رضا شیروانی
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۰:۴۳
با سلام و ادب ضمن تشکر از همه عزیزانی که با ارایه نظرات قشنگ و دلسوزیهایی که ناشی از دردهای درون دلشان است بنده را همراهی و همیاری نمودند به خدمتگزاران خدوم و دلسوز سایت الف که با حفظ امانتداری مطلبم را منتشر نمودند باید به عرض برسانم بنده تلاش نمودم و شماره تلفن همراه چند نماینده محترم مجلس را بدست آوردم و جهت خواندن این مطلب و نظرات شما عزیزان پیامک نمودم حال وظیفه شما عزیزان است که شما هم تلاش کنید و به شماره همراه نماینده مجلس حوزه انتخابیه تان تماس گرفته و ایشان را دعوت به قرائت مطالب مورد نظر نموده و باشد تا انشا الله دلی به درد آید و گرهگشایی نمایند .انشاالله امید اصلاح قانون جامع که ناجامع است داریم (1723512) (alef-10)
 
افشین امیری
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۳:۲۷
دوستان عزیز کسی به فکر مسائل ساده تر از این هم نیست . حدود 15سال است که از خوزستان به اصفهان منتقل شدم . 2 سال پیش درخواست انتقال پرونده کرده و از تمام مدارک کپی خواستند بعد از ارسال گفتند مدارک پزشکی کامل نیست و یک سفر اجباری به شیراز و گرفتن و ارسال مدارک درمان .بعد از یک ماه تماس گرقتند که باید دوباره بری کمیسیون پرشکی و یک سفر اجباری به اهواز . حال و هوای کمیسیون هم جالب بود . جانبازی که یک پای قطع شده داشت فریاد می زد چرا کمیسیون محترم از درصد جانبازی من کم کرده . مگه پای من رشد کرده ؟ تازه اون موقع 23 سال سن داشتم و الان 48 سال . خلاصه نوبت من رسید و بعد از مشاهده محل اصابت ترکش درصد من را هم از 10 به 5 کاهش دادند . سر تیم پزشکی حاضر بهم گفت اگه اعتراضی داری می تونی عنوان کنی . یاد علت حضور خود و تمام رزمندگان ، جانبازان ، آزادگان و همه ی شهدای عزیز افتادم و با لبخندی مکان رو ترک کردم . خلاصه اینکه بنیاد محترم جانباران کلی خرج برایم تراشید و مقداری از مرخصی هام از بین رفت و 5 درصد از جانبازیم کاهش یافت و حدود 2 ساله که منتظر انتقال پرونده هستم . (1723885) (alef-10)
 
رضا محمدی
۱۳۹۲-۰۷-۲۶ ۰۹:۳۶:۰۴
باسلام بنده بعنوان یک خدمتگزار جانباز باستحضار ملت والامقام ایران میرسانم ما در آن زمان به تکلیف خود عمل کردیم و انصافا ملت فهیم ایران نهایت محبت را به شهدا ، جانبازان و عموما ایثار گران داشته و دارند اگر کاستی در سیستم امر وجود دارد که دارد از اندک مدیران کم تجربه میباشد و آنچه مردم در حقوق این عزیزان تنفیض نموده اند اجرا نمیکنند و............................. امید میرود توجه به خواسته ملت را در مورد ایثار گران فراموش نشود ملت عزیز متشکریم (1724756) (alef-6)
 
دلشکسته
۱۳۹۲-۰۷-۲۶ ۱۹:۱۳:۴۱
ما جانبازان باتوجه
به بالا رفتن سن دیگر امیدی به کمک بنیاد نداریم ولی این درس بزرگی از حق کشی بود که به نسل اینده و فرزندانمان منتقل شد ومیدانم کسانی که حالا میز نشین هستند هرگز به فکر خاک نشینان و سنگر نشینان گذشته نیستند و هیچ شکم سیر به فکر کرسنه نیست خدایا انها که حق میخورند و در خواب قانون تصویب میکنند به تو واگذار میکنم جانباز زیر25درصد و زیر ............ (1725475) (alef-10)
 
غ-ب
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۱۸:۱۸:۰۲
(لطفا بخوانید)من یک جانباز 15 درصد هستم میزان آسیب دیدگی من در ابتدا به حدی بود که موجب شد از ادا مه خدمت سربازی معاف شوم و در اولین کمیسیون پزشکی در سال 1360 در صد جانبازی مرا25 تا39 درصد معین کردنداما بعد ها که مورد بی مهری بنیاد شهید شهرستان محل سکونت یعنی شهرستان ملایر واقع شدم در صد جانبازی من مرتب سیر نزولی پیدا کرد ویک بار به بیست درصد ودر کمیسیون بعدی نیز به 15 در صد کاهش یافت ازنمونه های بی مهری بنیاد شهید ملایر به مدیریت آقای (غ-م) نسبت به اینجانب زمانی بود که کنکوردانشگاها بعد از انقلاب فرهنگی در سال 63 مجددابرگزار شد ومن که استخدام آموزش وپرورش نیز شده بودم در کنکور شرکت کردم وچون در برگه پرسشنامه کنکور جانبازی من قید شده بود بعد از چند روز از طرف نهاد برگزار کننده کنکور ویا از طرف دانشگاه تهران بودنامه ای به این مضمون به دستم رسید "برادر جانباز ....جهت پذیرفته شدن در دانشگاه شما ظرف 3روز مهلت دار ید که فرم مخصوص جانبازی را از بنیاد شهید شهرستان محل سکونت خودگرفته پر کنید وبه آدرس دانشگاه تهران بفرستید "که در آن زمان در صورت اتفاق موفقیت بزرگی در زندگی من محسوب می شدبا اشتیاق به بنیاد شهید مرا جعه کردم و با ارائه نامه دانشگاه در خواست فرم مذکور را از ایشان کردم اما متاسفانه آقای(غ-م) رئیس بنیاد شهید در جواب تقاضای اینجانب گفتند:"جانبازی که 6ماه 6ماه به بنیاد مراجعه نکند ازنظر ما جانباز نیست "ووقتی من سماجت کردم مرا از اتاق رئیس دو نفری به بیرون هل دادند .وایشان به حکم خودشان پرونده مرا به تهران فرستادند وتا سال 67 من در ملایر فاقد پرونده جانبازی بودم. من که در آن زمان جوان کم تجربه ای بیش نبودم و اکثر اوقات بعد ازشغل معلمی مشغول کار کشاورزی وکمک به پدر بود م ونه انتظاری از چفت و لیس های تازه شروع شده ی بنیاد ماننددادن فرش و تلویزیون ویخچال و غیره را داشتم ونه فرصت شرکت در جلسات سیاسی مذ هبیشان را داشتم چون همانطور که می دانید کار کشاورزی بیشتر یدی وپر زحمت و وقت گیر بود وفرصت پرداختن به دعوتنامه های گاه و بیگاه بنیادرانداشتم واصولادر آن زمان ما عار داشتیم از اینکه برویم و در ازای مجروحیت مان تقاضایی کنیم البته تعداد جانبازان که در آن زمان "مجروح جنگی: نامیده می شدیم کم بود و مانور بنیاد شهید نیز بیشتر روی ما جانبازان بود گروه های مخالف حکومت اسلامی در داخل در حال مبارزه بودندوخلاصه در صحنه بودن یا نبودن ما جانبازان بدون توجه به کار و وقتمان برای افرادی مثل آقای (غ-م) که می خواستند سالهای سال در پست هایی مانند فرماندار وغیره بمانند مهم بود و متاسفانه چیزی که هیچ وقت برای بنیاد شهید مهم نبوده کیفیت سطح زندگی وسلامت ما جانبازان وخلاصه بنیادی که از ابتدای شروع آن من در آن پرونده داشته ام هیچ وقت برای جانبازانی مثل من نبوده است واین همان بنیادی شد که سر انجام وصله ی ننگ 170 میلیاردتومانی اختلاس را در سراسر تاریخ بر پیشانی خود خواهد داشت. در اینجا به تمام کسانی که مثل ایشان به ما جانبازان جفا کردند بگویم که :تیر و تکش را ما خوردیم ونانش را شما"باشد تا تاریخ قاضی بین ما وشما باشد.واگر به روز جزا اعتقاد دارید دامانگیرتان خواهد شد. من ازشما میپرسم این همه ادارات بنیاد شهید واین همه کارمند برای چه درست شده اند متاسفانه صورت مساله را طوری سربه نیست کرده اند که وقتی منِ جانباز 15 درصد به بنیاد مراجعه می کنم و حق معافیت از پرداخت بیمه خود را مطالبه میکنم مرا به آموزش وپرورش پاس می دهند وآموزش وپرورش هم می گوید بودجه این کار رانداریم .(لازم به ذکر است که بدانید ماهیانه بیش از80 هزار تومان از من حق بیمه درمان کم می شود وضعیت خدمات در مانی را هم که میدانیدازحق ویزیت گرفته تا دارو تا آزمایشگاه همه را خودمان باید بپردازیم)
واینها بخش کوچکی از جفایی بود که در این سالهای زندگی پر رنج معلمی برمن گذشت جفایی که در ادامه موجب شد که زندگی ام با شکست مواجه شود وبه علت پرداخت یک جای مهریه خانه ی نیمه کاره محقری هم که داشتم از دست رفت هم چنانکه تاکنون نیز با وجود بازنشتگی و53سال سن ودو فرزند دبیرستانی وآینده نا معلوم آنهافاقد خانه می باشم شاید اگر من در آنزمان در دانشگاه پذیرفته می شدم مسیر زندگیم تغییر می کرد والان باوجود بازنشتگی و دردهای روحی وجسمی فراوان حداقل دارای خانه ای بودم .(درپایان من به نوبه خود از اجرای طرح پایش سلامت جانبازان سپاسگزاری مینمایم امید وارم به سرانجامی برسد) (1766257) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۲:۵۵:۴۸
الان حتی کمیته امداد هم شهریه دانشجوها را کامل میده اما بنیاد شهید حتی نصف شهریه جانبازان زیر۲۵٪ رو نمیده ای خدا خودت به داد ما برس (1811653) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۶:۳۶:۰۰
من فرزند یک جانباز زیر ۲۵٪ هستم وقتی درد کشیدن پدرمو میبینم درد میکشم با ور کنید کسی که این همه ترکش تو بدنشه حقش ۱۵٪ نیست (1812134) (alef-13)
 
رویا
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۲۱:۲۸:۳۳
منم پدرم جانباز زیر 25% .105 ماه خدمت تو منطقه جنگی داره.....این همه زحمت و خستگی رو دوشش مونده...حتما" باید نصف بدنش از کار می افتاد یا زیر خاک میرفت تا ایشون رو هم جزو بقیه جانبازا حساب کنن...جانباز زیر 25% برای کسی ارزش نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1971724) (alef-6)
 
مهران
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۹:۵۱:۳۸
سلام بر شما ای مقام های بزرگ من فرزند جانباز زیر ۲۵ درصد هستم بدن پدرم پر از ترکش است با این وجود وقتی به کمیسیون مراجعه میکنیم دکتر میگه درصدت باید کمتر هم بشه خب باشه کم کنن ولی بین جانباز های بالای ۲۵ درصد و پایین ۲۵ درصد فرق نگذارند و امکانات رو به همه بدن واقعا همه نیازمندن اما بعضی از جانبازا تو جبهه دست و پاشون شکسته و الان بالای درصد هستن و کلی هم حقوق و سهمیه دارن آخه خدا رو خوش نمیاد.میدونم نوشتن این متن فایده ایی نداره اما از هیچی بهتره. (1812563) (alef-6)
 
جانباز20 درصد
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۴۹:۴۵
برادران محترم سایت الف باسلام واحترام .خواهش می کنیم همانطوریکه به فکر جانبازان هستیدقسم میدیم به ابوالفضل العباس (ع)نظرات جانبازان مظلوم را به گوش مسئولان دولت آقای روحانی ونمایندگان محترم مجلس ورئیس بنیادشهید وایثارگران برسانید. (1841070) (alef-6)
 
صفرعلی بذرافشان دلیجانی
۱۳۹۲-۰۹-۳۰ ۰۹:۴۶:۴۹
باسلام انشاء الله دروقت مناسب پشنهاد و انتقاد برعملکرد بنیاد دارم که ارسال خواهمکرد (1855568) (alef-6)
 
جانباز 10 درصد
۱۳۹۲-۱۰-۰۵ ۰۹:۲۶:۳۴
سلام....... خدایش حق جانبازان زیر 25 درصد بالا تر از این حرفاسسست......................... (1865291) (alef-6)
 
اسحاق جهانیان بهنمیری
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۱:۲۵:۰۲
باسلام و احترام، به استحضار می رساند کلیه بچه هایی که در بدو کمیسیون جانباز از کار افتاده 20./. شد ه اند و پس از چند سال بخاطر تشدید عارضه بارها به کمسون رفته ولی به قول بعضی ها که میگن حرف مرد یکی است همان سرجای اول هستند ولی تشدید یعنی اضافه شدن ضایعه، تشدید یعنی بالارفتن هزینه پزشکی ، تشدید ضایع یعنی بر اثر مشکلات تنفسی و اعصاب ضایع شدن درمحل کار و مردم تشدید عارضه یعنی هرچه بچه هایمان بزرگتر می شوند بیماری ومشکلات ما بیشتر ولی امکانات کمتر ، چه فایده .داشتم نوشته های بچه ها را مرور می کردم کفتم بد نیست با بچه هایی که با خودم دچار مشکل هستند لا اقل با نوشتن این متن حد اقل همدردی کنم .وگرنه از مسئولین آبی گرم نمی شود (1897342) (alef-6)
 
عادل فیروزکوهی
۱۳۹۲-۱۰-۲۱ ۲۳:۳۹:۴۵
آیا این بی عدالتی نیست چرا به نطروخواسته های جانبازان زیر25درصد توجه نمیکنید من جانباز20درصد هستم و باعدم کارایی وسالهاست که رنج میکشم (1902648) (alef-10)
 
سیدصادق
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۸:۲۰:۳۴
باسلام وخسته نباشید خدمت کلیه جانبازان زیر 25درصد.
همانطوری که دوست عزیزمون عرض کردند این قشر مظلوم ترین قشر در جامعه هستند.....خدا یا تمام کسانی که به این خانواده ها ظلم میکنند لعنت.لعنت.لعنت (1977252) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۱۳:۰۱:۵۱
من برادر شهید هستم اول به بالا50 درصد رسیدگی کنید بقد به بقیه زیرا آنها بیشتر رنج می کشند (1984785) (alef-6)
 
علی اکبر
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۰۰:۱۶:۳۹
با سلام.اقای مجلسی ها تا کی جان بازان زیر25%باید مظلوم واقع شوند.. (2040476) (alef-11)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۲۳:۳۶:۱۹
سلام / به مسئو ل بنیاد شهید و ایثارگران فقط چند کلمه بگم اگر جنگ نبود در کشور عزیزم ایران ما جانباز نمی شدیم و الان انقدر التماس نمی کردیم برای در صد (2071769) (alef-11)
 
عبدالامام مقدم ج15%
۱۳۹۳-۰۳-۱۶ ۲۳:۳۴:۵۷
فقط مسولان بخوانند بسم الله الرحمن الرحیم وقفوهم انهم مسولون یوم الحسره یوم الندامه فذکر ان الذکرا تنفع المومنین ان کنتم مومنین واین گفته ا فراموش نکنید من ازدور دست قدرتمنذ شما بسیجیان رامی بوسم وبراین بوسه افتخار میکنم (2186366) (alef-11)
 
یوسف خزایی
۱۳۹۳-۰۴-۰۹ ۱۴:۴۲:۴۰
به نام خدا من نمی دانم مگر قانونی که در مجلس با ان عظمت تصویب میشود به ارگانهای مربوطه ابلاغ نمیشود من جانباز بیست درصد هستم درحال تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی واحد کرمانشاه برای شهریه دانشگاه به بنیاد جانبازان استان کرمانشاه مراجعه که مسول امورات تحصیل جانبازان از تصویب این قانون توسط مجلس محترم اظهار بی اطلاعی می کن دانشگاه هم به همین صورت تو را بخدا یکی کاری کند (2230448) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۳-۰۴-۲۲ ۱۶:۳۶:۴۹
این جانب جانباز 15% هستم حدودا 27 سال است که دارو مصرف میکنم دکتر کفته تا ااخرعمر می بایست دارو مصرف کنی ان هم اعصاب روان.هیچکاه هم برای افزلیش درصد به بنیاد نرفتم ایا انصاف است عده ای اق بالاسر هر چه تصمیم میگیرند ما اطاعت کنیم این ظلمی اشکار به من وخانواده ام نیست من جانباز اعصاب نمی توانم تا صبح 3 ساعت بخوابم خانواده ام از من ظله شده اند امروز اقایان میگویند درصد شما کم است هر کجا مروی این حرف به گوش می رسد (2252677) (alef-10)
 
احمدفادری
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۱۸:۳۰:۳۵
سلام امیدوارم که دولت تمامی جانبازان را درک کند و لایحه ای جامع و کامل در حمایت و خدمت رسانی به همه ایثارگزان و جانبازان برای تصویب به مجلس ازائه دهد و شامل همه جانبازان زیر 25درصد و رزمندگان شود شاید درمسیر عدالت در این زمینه قرار گیرد و گرنه قیامت بار سنگینی را دولت مردان ما باید بردوش بگیرند و جواب خون این عزیزان را بدهند که قطعا در آن روز ناتوان خواهد بود و مورد عذاب الهی واقع خواهند شد. جانباز 20درصد (2363119) (alef-13)
 
عبدالرضا
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۲۲:۴۸:۰۰
من جانباز 20درصد هستم ،در سال 1360 در حصر آبادان از ناحیه شکم و گوش مورد اصابت ترکش خمپاره شدم به خدا قسم از آن زمان تا کنون آرزوی یک خواب راحت را دارم دایم در سرم صدای زیادی را تحمل می کنم دیگر داروهای اعصاب اثری ندارند و در این میان می بینم که دو فرزند پسرم که دارای مهندسی کامپیوتر و دیگری کارشناس ارشد مهندس پلیمر هستند چند سال بیکارهستند و آخرین فرزندم دختر ی می باشد که پشت کنکور می باشد و در سال گذشته بصورت شبانه روز درس می خواند اما نه در دانشگاه دولتی و نه در دانشگاه آزاد قبول نشد، اما دوستان او با اخذ سهمیه بسیجی ، و خانواده شاهد و بنام فرزند جانباز بالای 25 در صد راحی دانشگاه شدند و دختر من جانباز 20 درصد از زمان اعلام نتایج کنکور 1393 مات و مبهوت مانده و مثل خود من افسرده و عصبی شده است ، من هم که سلامتی جسمی و روحی و روانی ندارم فقط آرزوی ذلت برای مسولیینی می کنم که این فرق ها را برای ما جانبازان بی کس گذاشته اند . (2388384) (alef-10)
 
محمد علی آوندی
۱۳۹۳-۰۷-۱۵ ۰۹:۳۸:۵۴
قانون هزینه تحصلی جانبازان زیر 20 درصد از کی اجرا می شودآیا شامل فرزندان جانبازان زیر 20 درصد می شود (2411911) (alef-3)
 
محمدرضا برجلو
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۳:۱۲:۱۷
چرا هر چي ميشه براي جانبازان 25درصديه مگه خون اونا قرمزتر خون جانبازان زير 25درصديه چرا دل جانبازاي زير25 درصدي رو ميشكونيد . بعضي كارمنداي بنياد كه هيچ سابقه ي جبهه ندارن طوري با جانبازا برخورد ميكنن كه انگار بهشون بدهكاريم . به اون خداي احدو واحد هيچ موقع حلالتون نميكنم چون بخاطر بعضي صاحب نظرها ما بايد تو زندگي سختي بكشيم . (2664839) (alef-6)
 
رسول عبدالرسولی
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۰:۳۲:۵۱
باسلام به همه دوستان جانباز
جانبازشیمیایی اعصاب وروان 20%هستم دوباردرکمیسیون شرکت کردم که 22%گرفتم که اگر 1%بیشتربدهند یعنی 23% جزوجانبازان 25% میشوم.
امادریغ ازاینکه پزشکان حال وروز مارا بفهمند.
خفگی و دردی که در ریه ها واعصابی که همیشه خراب است.
بله دوستان من برای 1%مانده ام که نمی دهند وای به حال شما...
به امیدحل مشکلات تمام جانبازان زیر25% (2678968) (alef-10)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۱-۳۱ ۱۶:۲۵:۵۷
سلام . عزیزان حقیر جانباز شیمیایی و اعصاب و روان 20 درصد با 50ماه حضور در منطقه جنگی ... عزیزان درد ریه و درد اعضای بدن و سردردهای شدید که جد ادم را جلوی چشمش می اورد را با هر زجری میتوان تحمل کرد . . . اما چیزی را که به هیچ عنوان نمی شود تحمل کرد درد وجدان است ... درد حرف زور است ... درد زبان دوستی است که از دشمن بدتر شده است ...دوستانی که امروزه در راس امور و ادارات هستند و ما را فراموش کرده اند ... این درد دل های شما جانبازان عزیز هیچ فایده ای ندارد اگر با التماس کار درست شدنی بود تا حالا درست شده بود ... تا زور نباشد اب از اب تکان نخواهد خورد . . . (2836266) (alef-13)
 
همت زاده
۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۱۸:۴۸:۲۱
ضمن سلام مساوی خدمت کلیه جانبازان با درصد وبی درصد .خاطرتان هست که اکثر شما عزيزان درزمان اعزام سیزده چهارده سال بیشتر نداشتید آیا آن زمان صحبتی از درصد درمیان بود ؟ بنده که خود حدود سیزده سال داشتم با گریه وزاری موفق شدم عازم بشم تنها چیزی که بخاطر نداشتم درصد بود .بنده واقعآ از چگونگی برخورد مسئولین کمیسیونها ی تعین درصد سخت گله مندم وبغض گلویم را میفشارد حقیقتآ آدم از حسن نیت شما نسبت به یادگاران میدان های شهادت ورشادت به شک میفتد. آیا شما حاضرید درمقابل یک شب اتراق در خاکریزی که دشمن هفتاد متر بیشتر با آن فاصله ندارد با بیست وپنج درصد جانبازی معاوضه کنید بعد از جواب به سوال خود را جای کسی بگذارید که یک سال دو سال یا بیشتر در این وضعیت بودند .بیایید درجهت تحکیم اساس نظام درحقشان جفا نکنیم به نظر شما کدام وجدان بیدار میتواند تایید کند فردی که چندین ماه در جبهه ها حضور داشته از نظر روحی سالم است افرادی که خود دراین میدان بوده اند درک خواهند کرد که بنده چه میگویم.بیایم درراستای خدمت به این قشر از جامعه فرمايشات رهبر معظم انقلاب رانصب العين خود قراردهیم . باعرض پوزش همه را بخدا میسپارم (2895899) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۲:۲۶:۳۰
من جانباز زیر 25 درصدم وضعیتم ناجور است ترکش در پام هستش تصادف هم کرده ام دستم بی حس شده و توانایی کاری ندارم از کار افتاده هستم به بنیاد مراجعه کردم ولی به من اهمیت نمیدهند هرنامه ای هم به کمسیون داده ام و از دکتر هم گرفتم ولی کمسیون قبول نکرده کسانی که وضع جسمی یشان از من بهتر است اما حقوق میگیرن من 50 سال دارم پول ندارم تا دخترم به دانشگاه برود و او هو دیپلم گرفته اما دانشگاه نمیتواند برود من از شما عزیزان تقاضا دارم تا کاری برام انجام بدهند و حقوقی برام درنظر بگیرند ازهمه شما خواهش میکنم باتشکر مهدی تمیزی فرزند اصغر تمیزی (3378587) (alef-13)
 
حمزه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۸:۳۶:۳۹
من حمزه علیپور ۲۳ سالمه٬پدر من جانباز ‌مملکته ولی متاسفانه جانبازیشو ندادن با وجود اینکه بارها اقدام کردیم ولی بدلیل وضع بد مالی جانبازیشونو ندادن.پدرم موجیه طوریکه نمیتونه سرشو ثابت نگه داره و همش سرش میلرزه و پرده گوش راستشونم پاره شده و کر شدن و چنتا ترکشم خورده به پشتشون٬بدلیل خوردن خمپاره به نزدیکیشون٬تا حالا سه عمل رو پدرم انجام شده که الان بهترن خداروشکر.ناشکر نیستم ولی من از بچگی با فقر بزرگ شدم چون پدرم زیاد توانایی کار نداشتو مادرمم که خانه دار و منم که اولین فرزند٬با وجود تنگدستی و کمبود امکانات من همیشه شاگرد ممتاز مدرسه بودم و عاشق زندگی بودم و واقعا مهر خدا تو دلم بود و وجود خدارو احساس میکردم و با وجود مشکلات زیاد همیشه شاد بودم تا اینکه سال ۸۷ المپیاد جهانی ریاضی قبول شدم ولی به دلایلی نتونستم اقدام کنم و دنبالش نرفتم اونموقع من سال اول دبیرستان بودم یکسال گذشت پدر من یه مغازه الکتریکی کوچیک داشت که اجاره ای بود و بدلیل خراب شدن وضع بازار نتونستیم ماهیانه اجارشو بدیم و خلاصه من دوم دبیرستان بودم که پدرم دیگه کاملا بیکار شد و بدلیل ناتوانی جسمی از قسمت نخاع و سر نتونست دیگه کار کنه و اونموقع بود که ضربه روحی خوردم و سال بعد باید کارگری ساختمان میکردم یعنی سوم دبیرستان.من مجبور به کار کردن شدم ولی وضع درسم که عالی بود داشت بهم میخورد چون درطول روز فشار کار زیاد بود و شبا دستام از درد میلرزیدن و واقعا نمیتونستم بخونم تا اینه وضع همینجور گذشت و از درسام فاصله گرفتم و سال سوم دیگه شاگرد ممتاز نبودم یکسال بعد سال چهارم تجربی بودم یعنی سال ۹۱ و وضع درسم بدتر شده بود از یه طرف درس و از یه طرف اجبار کار و من بهم ریخته بودم تا اینکه سال اول کنکور تربیت دبیری مجاز به انتخاب رشته شدم ولی بنابه وضع مالی نتونستم دنبال دانشگاه برم و کار کردم چون خونوادم کسیو نداشت٬منو یه پدر جانباز که مملکتم اونو زمین زده بود و یه ابجی و یه داداش کوچولو و یه مادر خانه دار.بد شکست خورده بودم و واقعا وضع روحیم داغون بود تا اینکه بدلیل فشار کار مهره کمرم ضربه دید و اونموقع بود که بدبختیای زندگیم شروع شد از خدا هم فاصله گرفتم احساس میکنم اونم نگاهشو ازم گرفته و دستمو نمیگیره.من زمین خوردم و دلیل زمین خوردنمم فقط ناعدالتی و جاه طلبی بعضی ادما بوده من از ملتم گله دارم چرا استعدادمو کشت چرا نذاشتن منم مث بقیه زندگی کنمو خوش باشم چرا بعضیا هرچقد که پولدارتر میشن طمعشون بیشتر میشه چه گناهی کردم که پدرم بیست درصد جانبازی داره ها چه گناهی اره ظلم اینه چه خوبه گاهی باهم بگیم مرگ بر ظلم و ناعدالتی اگه ادم عادلی هستی و به من که ناامیدم کردن حق میدی اینو بگو(مرگ بر ظلم). (4245398) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.