توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 205509
دنیایی کمتر از جنگل
بخش تعاملی الف - محمد رضا شیروانی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۲۴
هر از گاهی تبلیغات همراه اول چشم و گوشمان را مزین میکند که هیچ کس تنها نیست.تا اینجای مطلب رو کسی نمیتونه رد کند. اما اینکه فقط همراه اول همیشه با ماست جای بحث دارد.حرف دل من اینه که:تنها همراه اول که تا آخر با ماست فقط و فقط خداست. اوست که هرگاه ارتباط برقرار میکنیم جواب می دهد. بدون اشغالی، رد تماس، قطعی و آنتن دهی.

ما باید همواره مراقب باشیم که رفتار و حرکات و سکنات ما دایما در حیطه کنترل و جی پی اس او قرار دارد و همیشه در محضر او هستیم. در روایات مختلف آمده است که از آنجایی که خدا ستار العیوب و همیشه با بندگانش است، حتی در یوم الحساب نمی گذارد امامان علیهم السلام و نیکان و بندگان صالحش از گناهان بندگان دیگر مطلع شوند و خجالت بکشند و آبرویشان برود.

گاهی اوقات به خودم میگویم، من اگر نفس به نفس او را شکر گویم که ستار العیوب و خودش رزاق است باز هم کم است. راستی چه می شد اگر نعوذ بالله بنده ای رزاق بود و خداوند این صفت و مسولیت را تفویض اختیار کرده بود؟ آری می شد آنچه نباید میشد به عبارتی بهتر دنیا، کمتر از جنگل نبود. پس وظیفه شاکر بودن ما دو چندان می شود. در دنیایی این چنینی که هر کسی فقط برای خودش تلاش می کند و فقط می خواهد دیگران نردبان ترقی او شوند و همه را زیر دست و پایش له کند تا به هر قیمتی به پست و مقام دنیویش برسد و خود را عقل کل جلوه دهد وبه بیان و زبان بگوید انا افضل منکم، این دنیا کمتر از جنگل نیست!

در اسلام و مدیریت اسلامی مباحث زیادی بر روی شایسته سالاری شده است این مبحث همه افراد را در بر میگیرد خواه مدیر باشند یا زیردست مدیر. اما باز اگر اینگونه نشود، می شود دنیایی کمتر از جنگل.

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی
 
کلمات کلیدی : محمد رضا شیروانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.